Menu

Recenzia a test DeWALT DCF887D2

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Rázové uťahováky

Klady

  • Malý, ale pomerne silný
  • Veľmi dobre padne do ruky
  • Svietidlo s LED diódami
  • Dva akumulátory

Zápory

  • Pre niekoho stále vyššia cena
  • Nižší krútiaci moment
  • Batéria sa môže hýbať
245 € Orientačná cena

„Som malý, ale silný.“ Tak by mohol sám seba predstaviť rázový uťahovák DeWALT DCF887D2. Ide o akumulátorové zariadenie, takže na jeho prevádzku nie je potrebná prítomnosť elektrickej siete. Musíte sa však starať o stav batérie. Na druhú stranu dostanete s týmto zariadením hneď dva akumulátory, takže zatiaľ čo jeden používate, druhý sa môže nabíjať.

Základná charakteristika

DeWALT DCF887D2 má nižší krútiaci moment (len 205 Nm), na druhú stranu vyniká počtom otáčok (až 3 250 otáčok za minútu) a počtom rázov (až 3 800 úderov za minútu). Navyše umožňuje využiť tri prevodové stupne a nastavenie momentu, a to vďaka režimu PrecisionDrive. Ten má kladný vplyv na celkovú ovládateľnosť. Praktický je tiež držiak nástrojov 1/4“ typu „drop in“, ktorý dáva možnosť upnutia nástroja rýchlo a len jednou rukou.

Daný rázový uťahovák je možné používať aj za zhoršených podmienok, pretože má kompaktné rozmery a nízku hmotnosť, takže nebude prekážať ani v stiesnených priestoroch. Navyše je opatrený kruhovým svietidlom tvoreným tromi LED diódami, problémom teda nebude ani nedostatok svetla. Súčasťou balenia sú nielen dve vyššie spomínané batérie s kapacitou 2 Ah, ale aj univerzálna nabíjačka XR či magnetický držiak nástrojov. Všetko pritom dostanete v praktickom kufríku.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Rázový uťahovák DeWALT DCF887D2 je všeobecne považovaný za kvalitný výrobok. Vyzdvihované je jeho trojbodové LED osvetlenie, ako aj kompaktné rozmery a nízka hmotnosť, čiže perfektne padne do ruky. Podľa mnohých používateľov je tiež pevný a vyvážený, čo zvyšuje ergonómiu. Hoci nejde ani zďaleka o najdrahšie zariadenie na trhu, niektorým používateľom stále príde trochu drahý. Podľa niektorých skúseností sa navyše batéria po nasadení hýbe.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

DeWALT DCF887D2 je kvalitný aku rázový uťahovák, ktorý je pomerne silný, napriek tomu má kompaktné rozmery a nízku hmotnosť. Pracuje sa s ním teda veľmi ľahko. Praktické je tiež trojbodové LED osvetlenie, prípadne dve batérie, ktoré sú súčasťou balenia. Vďaka tomu je obstarávacia cena skutočne dosť priaznivá, hoci sa niekomu stále zdá vysoká. Za zápor je možné považovať nižší krútiaci moment, rovnako ako možnosť pohybu batérie po nasadení.

Porovnanie s alternatívami

DeWALT DCF887D2 nie je najlacnejší, napriek tomu nepatrí ani zďaleka k najdrahším výrobkom tohto typu, najmä keď spoločne s ním dostanete hneď dva akumulátory. Pokiaľ už však nejaké aku zariadenie s batériou DeWALT radu 18 V XR vlastníte, je možné si kúpiť výrazne lacnejší variant recenzovaného produktu DeWALT DCF887NT, prípadne ešte lacnejšiu alternatívu DeWALT DCF887N. V druhom prípade však už v balení nedostanete ani nabíjačku.

Záverečné zhrnutie

Akumulátorový rázový uťahovák DeWALT DCF887D2 je vhodný pre remeselníkov, ktorí potrebujú podobné zariadenie častejšie. Vďaka prítomnosti dvoch batérií ho totiž môžete používať prakticky nepretržite. Akumulátory pritom nie sú samy o sebe najlacnejšie, takže v tomto ohľade je cena daného zariadenia skutočne zaujímavá. Produkt je kvalitný aj pri práci, hoci sa minimálne z hľadiska krútiaceho momentu nejedná ani zďaleka o najlepšie riešenie na trhu.

Parameter Tento produkt
Typ pohonu

Akumulátorový

Krútiaci moment (Nm)

205

Počet otáčok (ot/min.)

3 250

Počet rázov (ú/min.)

3 800

Napätie (V)

18

Kapacita batérie (Ah)

2

Hmotnosť (kg)

1,56

Kufor

Áno

245 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: DeWALT DCF887D2 | Hodnotenie: Veľmi dobré
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je dlhoročný redaktor, ktorý sa zameriava na porovnávanie produktov z rôznych oblastí ľudskej činnosti. Sám si pritom v minulosti vyskúšal prácu s rázovými uťahovákmi, takže si dobre uvedomuje, ako môžu uľahčiť uťahovanie či povoľovanie spojovacích materiálov. Do styku navyše prišiel s rôznymi variantmi, ktoré sa líšili typom pohonu, krútiacim momentom a ďalšími vlastnosťami. Preto sa aj teraz snažil zamerať na čo najširšie spektrum produktov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia DeWALT DCF887D2

DeWALT DCF887D2

245 € Orientačná cena