Menu

Recenzia a test DeWALT DCF899P2

Výborné Celkové hodnotenie

Top produkt v kategorii Rázové uťahováky

Klady

  • Naozaj veľmi silné zariadenie
  • Obdivuhodný výkon batérie
  • Kvalitné LED svietidlo
  • Veľmi dobrá ergonómia

Zápory

  • Vyššia obstarávacia cena
  • Vyššia hmotnosť
  • Prepínanie ľavý/pravý chod
380 € Orientačná cena

DeWALT DCF899P2 patrí medzi najobľúbenejšie rázové uťahováky súčasnosti. Hoci nejde o práve najľahšie zariadenie (váži 3,3 kg), ide o veľmi silný stroj, ktorý si poradí prakticky so všetkými skrutkami. Vďaka svojej sile totiž skvele uťahuje a navyše dokáže povoliť aj veľmi utiahnuté spojovacie materiály.

Základná charakteristika

Aku rázový uťahovák DeWALT DCF899P2 disponuje výkonným motorom, ktorý je chladený účinným ventilátorom. Poskytuje pritom maximálny krútiaci moment až 950 Nm, čo je dobré aj pre náročnejšiu prevádzku. Navyše zaručuje 1200 otáčok a 2400 rázov za minútu, možno ho teda použiť aj na náročné práce. Uťahovák zároveň umožňuje bezproblémové používanie aj za zhoršených svetelných podmienok, pretože je opatrený LED diódou s oneskorovacou funkciou.

Dané zariadenie je veľmi ergonomické. Umožňuje ľahko nastaviť tri prevodové stupne aj hodnotu krútiaceho momentu, rovnako ako ľavý či pravý chod. Rukoväť rázového uťahováku DeWALT DCF899P2 má navyše gumový povrch, čo má pozitívny vplyv nielen na komfort pri práci, ale aj na zvýšenú bezpečnosť. Produkt navyše dostanete v praktickom kufríku, a to spoločne s univerzálnou nabíjačkou XR aj samotnou batériou, ktorá poteší svojou výdržou (viď nižšie).

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

DeWALT DCF899P2 užívatelia odporúčajú kvôli jeho skutočne brutálnej sile pri práci. Navyše oceňujú obdivuhodnú výdrž batérie (kapacita 5 Ah), pretože podľa skúseností vydrží aj celý deň používania pri intenzívnej prevádzke. Pozitívne hodnotené je aj svietidlo či ergonómia. Nižšia spokojnosť panuje s vyššou hmotnosťou, ktorá sa nepríjemne prejaví pri práci v jednej ruke, to je však daň za jeho funkčnosť. Niektorým jedincom potom nevyhovuje ani umiestnenie prepínania pre pravý a ľavý chod.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Akumulátorový rázový uťahovák DeWALT DCF899P2 zaujme predovšetkým svojou brutálnou silou a perfektnou výdržou batérie, takže sa hodí aj do náročnejších prevádzok. Poteší tiež prítomnosťou LED diódy, rovnako ako svojou ergonomickosťou a bezpečnosťou pri práci. Horšie hodnotená je vyššia hmotnosť alebo umiestnenie prepínania pre ľavý a pravý chod. Za určité negatívum by bolo možné považovať aj vyššiu cenu, ktorá asi nepoteší každého. Za danú čiastku však zjavne stojí.

Porovnanie s alternatívami

V súčasnosti si môžete zaobstarať desiatky rázových uťahovákov so značkou DeWALT. K dispozícii pritom máte aj modely DeWALT DCF899NT a DeWALT DCF899N, čo sú lacnejšie alternatívy recenzovaného produktu. V prvom prípade však nie je súčasťou balenia akumulátor ani nabíjačka a v druhom navyše ani kufor. Predovšetkým bez prvých dvoch položiek sa v žiadnom prípade nezaobídete.

Záverečné zhrnutie

DeWALT DCF899P2 je akumulátorový rázový uťahovák, ktorý patrí v tejto kategórii produktov k úplnej špičke. Má skutočne veľkú silu a navyše umožňuje pracovať na jedno nabitie po celý deň, čo platí aj pre náročnejšie prevádzky. Potešia aj ďalšie prvky ako napr. prítomnosť LED diódy. Vyššia cena a hmotnosť sú pritom iba dôsledkom jeho vlastností, je s tým však treba počítať. V každom prípade lepší produkt budete aktuálne hľadať len ťažko.

Parameter Tento produkt
Typ pohonu

Akumulátorový

Krútiaci moment (Nm)

950

Počet otáčok (ot/min.)

1 200

Počet rázov (ú/min.)

2 400

Napätie (V)

18

Kapacita batérie (Ah)

5

Hmotnosť (kg)

3,3

Kufor

Áno

380 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: DeWALT DCF899P2 | Hodnotenie: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je dlhoročný redaktor, ktorý sa zameriava na porovnávanie produktov z rôznych oblastí ľudskej činnosti. Sám si pritom v minulosti vyskúšal prácu s rázovými uťahovákmi, takže si dobre uvedomuje, ako môžu uľahčiť uťahovanie či povoľovanie spojovacích materiálov. Do styku navyše prišiel s rôznymi variantmi, ktoré sa líšili typom pohonu, krútiacim momentom a ďalšími vlastnosťami. Preto sa aj teraz snažil zamerať na čo najširšie spektrum produktov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia DeWALT DCF899P2

DeWALT DCF899P2

380 € Orientačná cena