Menu

Recenzie najlepších digestorov z porovnávacieho testu 2023

Aktualizované:
Október 2022

Pri varení vznikajú horúce pary, ktoré je nutné odviesť preč. Kedysi na tento účel slúžili komíny pri peciach, dnes ich rolu prevzali digestory. Pomocou vysokoúčinných ventilátorov vzduch nasajú a odvedú preč, prípadne prefiltrovaný vrátia späť. V súčasnosti sa ich na trhu vyskytujú doslova stovky, a preto sa vyplatí poznať hlavné kritériá ich nákupu.

Prvotné rozhodnutie spočíva vo voľbe zodpovedajúceho typu digestora podľa požadovaných parametrov a najmä dispozícií kuchyne. V súčasnosti sa na trhu vyskytuje hneď šesť typov od zabudovaných cez rohové až po ostrovčekové. Dôležité je taktiež vybrať správnu technológiu čistenia vzduchu – k dispozícii sú odťahové a recirkulačné systémy. Prvé menované odvádzajú vznikajúce pary potrubím von z domácnosti, druhé vzduch nasávajú, prevedú sústavou filtrov a vypúšťajú späť do priestoru. Kľúčový parameter spočíva vo výkone, ktorý sa počíta podľa objemu miestnosti. Dôležité informácie o energetickej triede, triede účinnosti osvetlenia, maximálnej hlučnosti aj účinnosti filtrácie a prúdenia vzduchu obsahuje taktiež energetický štítok. Za zmienku stoja aj najrôznejšie prídavné funkcie, ktoré zvyšujú účinnosť spotrebiča a uľahčujú jeho čistenie.

Možno ste sa do výberu svojho nového digestora už pustili a zisťujete, že sa v problematike orientujete stále menej. Nestrieľajte zbytočne naslepo a v prípade neistoty si radšej prečítajte náš článok Ako si vybrať digestor, v ktorom nájdete najdôležitejšie informácie. 


Najlepšie digestory podľa hodnotenia a recenzií používateľov

Poradie Vzhľad Názov Hodnotenie Orientačná cena Aktuálna cena
1.
Recenzia Klarstein Alina 60 cm, 600 m³/h
Klarstein Alina 60 cm, 600 m³/h 84 %
Počet recenzií: 6
220 € Zobraziť ponuky
2.
Recenzia Klarstein Athena 60
Klarstein Athena 60 92 %
Počet recenzií: 7
140 € Zobraziť ponuky
3.
Recenzia Amica SIO 655 BG
Amica SIO 655 BG Zatím nehodnoceno 190 € Zobraziť ponuky
4.
Recenzia Mora OP 630 X
Mora OP 630 X 81 %
Počet recenzií: 21
90 € Zobraziť ponuky
5.
Recenzia Bosch DFT63AC50
Bosch DFT63AC50 90 %
Počet recenzií: 3
210 € Zobraziť ponuky
6.
Recenzia Klarstein Hektor Eco 52 cm, 566 m³/h
Klarstein Hektor Eco 52 cm, 566 m³/h 97 %
Počet recenzií: 3
240 € Zobraziť ponuky
7.
Recenzia Electrolux LFP316S
Electrolux LFP316S 94 %
Počet recenzií: 17
140 € Zobraziť ponuky
8.
Recenzia Electrolux LFP216S
Electrolux LFP216S 91 %
Počet recenzií: 5
130 € Zobraziť ponuky
9.
Recenzia Akpo WK-4 NERO 60
Akpo WK-4 NERO 60 74 %
Počet recenzií: 18
100 € Zobraziť ponuky
10.
Recenzia Electrolux LFP326FB
Electrolux LFP326FB Zatím nehodnoceno 200 € Zobraziť ponuky

Zobrazit další produkty


Ako si vybrať digestor

Neviete, ako si vybrať digestor do kuchyne rodinného domu alebo bytu? Potom vám bude nápomocných niekoľko nasledovných kapitol zameraných na voľbu konkrétnych parametrov tohto praktického domáceho pomocníka.

S našimi radami sa dopracujete k nákupu digestora, ktorý bude vyhovovať vašim požiadavkám – ticho a bez zložitého obsluhovania odvediete nadbytok pár a zápachov z varenia. Poďme spoločne nájsť cestu k odvetraniu kuchynských priestorov vedúcu cez výrobky značky Faber, Siemens, Gorenje, Bosch, Mora a ďalších.

Ako si vybrať digestor stručne:

 • Typ digestora voľte podľa toho, kam ho chcete umiestniť. Ak máte napríklad nad varnou doskou závesnú skrinku, bude sa vám hodiť vstavaný podskrinkový digestor, na umiestnenie nad ostrovčekom to bude zase ostrovčekový a podobne.
 • Zistite, či máte možnosť vonkajšieho odvádzania. Ak vám v kuchyni chýba dopredu pripravené potrubie a z nejakého dôvodu ho tam nie je možné dorobiť, nemôžete využívať digestor s vonkajším odsávaním a musíte sa uspokojiť iba s recirkulačnou funkciou.
 • Spočítajte objem miestnosti. Podľa výpočtu zistíte, aký vysoký výkon od digestora požadujete. Ideálne by mal výsledný objem vzduchu v miestnosti vymeniť aspoň desaťkrát za hodinu.
 • Zmerajte si, do akej vzdialenosti od varnej dosky chcete digestor umiestniť. Výrobca vždy uvádza, koľko centimetrov musí minimálne byť medzi varnou doskou a digestorom. Prekontrolujte si, či uvedená minimálna vzdialenosť nie je vyššia než tá vami nameraná.
 • Rozmyslite si, či chcete nejaký špeciálny dizajn. Okrem výkonu a ďalších dôležitých parametrov by ste mali voliť tiež podľa toho, aký digestor sa bude do vašej kuchyne hodiť. Ak túžite po originálnom dizajnovom kúsku, tak počítajte s tým, že si zaň spravidla priplatíte.

Typy digestorov

Vami požadovaný digestor do značnej miery vychádza z konceptu miestnosti, v ktorej pravidelne pripravujete jedlo – teda kuchyne. Umiestňuje sa priamo nad varnú dosku, kde vznikajú pary a pachy v priebehu varenia. Umiestnenie inde v miestnosti by nemalo zďaleka taký efekt.

Myslite na to, že digestor treba dať do určitej vzdialenosti nad priestor určený na varenie, a to okolo 65 – 75 centimetrov v závislosti od výšky kuchynskej linky a typu sporáka. Nad plynovú varnú dosku sa digestory umiestňujú vyššie než nad elektrickú platňu. (Zdroj: Diplomová práca) Ďalším dôležitým pravidlom je šírka odsávača pár, ktorý musí svojou plochou pokrývať minimálne rozmery varnej dosky, v lepšom prípade môže presahovať. Šírka digestorov sa volí od 40 do 100 centimetrov, ale aj viac.

Umiestnenie kuchynských spotrebičov

Z umiestnenia a tvaru digestora vzniká niekoľko typov výrobkov, ktoré nesú rozdielne označenie.

 • Zabudované a podskrinkové digestory
 • Komínové digestory
 • Rohové digestory
 • Ostrovčekové digestory
 • Výsuvné digestory
 • Integrované digestory

Voľba konkrétneho typu vychádza tiež z vášho vkusu a predstavy o zariadenej domácnosti. K cenovo dostupnejším a zároveň nenápadným budú patriť tie zabudované a pripevnené k stene. Ak hľadáte extravaganciu a neprehliadnuteľnosť, padne voľba na digestory ostrovčekové.

Zabudované a podskrinkové digestory

Tieto modely digestorov sú nenáročné na priestor. Obvykle bývajú neoddeliteľnou súčasťou kuchynských skriniek, poprípade sú zavesené hneď pod nimi, čo často znižuje nároky na celkový výkon. V rámci úspory miesta je možné naraziť na odnože týchto produktov, ktorými sú digestory teleskopické. Ich plochu na odsávanie pár je možné zväčšiť vysunutím ďalšieho panela.

Zabudované digestory sa hodia skôr do menších kuchýň, kde predstavujú takmer nenápadný, avšak plne funkčný a praktický prvok.

Komínové digestory

Ak to vaše kulinárske priestory umožňujú, môžete namiesto závesného odsávača pár použiť ten komínový. Výsledok je takmer totožný, len s tým rozdielom, že digestor nie je zasadený do skrinky, ale je obnažený, respektíve jeho časť na odvod pár. Tá je uschovaná v antikorovom komíne vedúcom medzi dvoma skrinkami, poprípade je umiestnená úplne samostatne na stene.

Pri výbere týchto modelov už môžete prihliadať na výsledný vzhľad, ktorý je možné kombinovať s ďalšími spotrebičmi v kuchyni.

Rohové digestory

Vo svojej podstate ide o komínový odsávač pár, len s tým rozdielom, že je umiestnený v rohu, kde sa, samozrejme, nachádza tiež varná doska. Tieto digestory môžu pôsobiť robustnejším dojmom. Ich najčastejšie miesto je hlavne v kuchyniach v tvare písmena „L“.

Ostrovčekové digestory

Máte v úmysle vybudovať veľkú kuchyňu, ktorej neoddeliteľnou súčasťou bude dnes už veľmi moderný a praktický ostrovček? Potom zabudnite na všetky predošlé modely. Ideálnou voľbou pre vás bude ostrovčekový digestor, ktorý je prichytený k stropu a pôsobí dominantným dojmom danej miestnosti.

V prípade tohto typu digestora sa môžete „vyblázniť“ tiež z pohľadu voľby výrobného materiálu. Tu to nemusí byť iba typická antikorová oceľ či jej zafarbenie. Často ide o elegantnú kombináciu ocele, hliníka a skla.

Vzhľadom na to, že ostrovčekové digestory sa používajú vo väčších miestnostiach, vyžaduje sa aj potrebný výkon zariadenia.

Výsuvné digestory

Výsuvné digestory sú zapustené v pracovnej doske a umiestnené za sporákom či varnou doskou. Keď práve neodsávajú paru, sú takmer neviditeľné, na doske vidieť iba ich hornú časť v podobe lišty. V prípade, že chcete digestor spustiť, vyjde celý panel. Výhodou je takmer neviditeľné umiestnenie a efektné používanie. Proti bežným digestorom sú však výrazne drahšie.

Integrované digestory

V malej miere sa na trhu vyskytujú tiež integrované digestory, ktoré sú umiestnené priamo vo varnej doske. Sú teda takmer neviditeľné a zároveň nezaberajú žiadne miesto. Môžu byť buď tzv. spodné, keď je odsávanie umiestnené v doske a pary sa odvádzajú nadol, alebo výsuvné, ktoré sú podobné ako klasické výsuvné digestory s tým rozdielom, že sú súčasťou varnej dosky. Nevýhodou je tiež vysoká obstarávacia cena. Ak sa raz pre tento spotrebič rozhodnete, budete pri výmene musieť buď investovať vysokú sumu do tohto kombinovaného prístroja, alebo voliť komplikovanejší variant oddelených spotrebičov. V takom prípade sa však pravdepodobne nevyhnete stavebným úpravám.

Odsávanie alebo recirkulácia

Správnym typom digestora výber konkrétneho modelu začína. Teraz musíte pristúpiť k otázke, ako budete odvádzať pary von z miestnosti. V súčasnosti sú možné dve riešenia, ktoré dokonale pokryjú dopyt všetkých zákazníkov a hlavne sa hodia do akýchkoľvek priestorov. Väčšina modelov dokáže fungovať oboma spôsobmi a ide tak o kombinovaný digestor, pri výbere sa však na tento parameter zamerajte.

 • Odsávací digestor
 • Recirkulačný digestor
 • Kombinovaný digestor

Ukážka fungovanie odťahové a recirkulačné digestory

Odsávací digestor

Tieto odsávače pár sú inštalované tam, kde je možné pary nasať do vopred pripraveného potrubia a odviesť ich von z objektu. Najefektívnejšie je priame odsávacie potrubie bez akýchkoľvek zbytočných prvkov. Vyvedenie „rúry“ priamo von z domu je možné tak pri klasických, ako aj ostrovčekových digestoroch, ktoré nie sú umiestnené pri stene, ale vo voľnom priestore.

Pary sú obvykle odvádzané zboku nehnuteľnosti či priamo nahor, kde si musíte postrážiť iba inštaláciu vhodnej strešnej škridly, aby  sa zamedzilo pretekaniu vody dovnútra pri nežiaducich poveternostných podmienkach. V zimných mesiacoch treba počítať aj s možnosťou zrážania pár a odkvapkávaním vody nadol, čo je možné vyriešiť najrôznejšími kolenami a špeciálnymi prvkami v ceste potrubia – typickým príkladom je spätná klapka otvárajúca sa iba jedným smerom, teda od digestora von. Dĺžka rúr by nemala presahovať 2 – 3 metre. Ak by bola cesta von dlhšia, je možné v jej priebehu umiestniť ďalší prídavný motor.

Odsávacie digestory sa používajú väčšinou tam, kde je možné vybudovať adekvátny odvod pár. Tento spôsob fungovania sa niekedy označuje ako vonkajšie odsávanie.

Recirkulačný digestor

Sú však medzi vami iste takí, ktorí práve nestavajú nový dom svojich snov alebo neupravujú svoju nehnuteľnosť s možnosťou vybudovať odsávanie pár. V takom okamihu prichádza na rad recirkulačný digestor. Na prvý pohľad môže ísť o úplne zhodné produkty, čo sa týka vzhľadu.

Zásadná odlišnosť je však vnútri samotného digestora. Ten nie je napojený na žiadne odsávanie pár, ale je vybavený dômyselným recirkulačným systémom. Ten funguje tak, že digestor nasáva vzduch z miestnosti, potom ho vyčistí a vracia späť do priestoru. O tento proces sa starajú predovšetkým špeciálne filtre:

 • Kovový filter – viditeľný filter umiestnený zo spodnej časti digestora
 • Tukový filter – jeho primárnou funkciou je zachytávať tukové častice
 • Uhlíkový filter – slúži na pohlcovanie nepríjemných pachov vznikajúcich pri varení

Pri recirkulačnom digestore odpadajú prípadné stavebné práce spojené s vybudovaním odťahovej cesty, na druhej strane musíte počítať s čistením a výmenou filtrov. Tento úkon treba vykonávať v závislosti od znečistenia, obvykle je to však rádovo v mesiacoch.

Vnútorné odsávanie pomocou recirkulácie je bežnejšie v menších priestoroch a tam, kde nie je možné odvádzať pary priamo mimo nehnuteľnosti.

Kombinovaný digestor

Väčšina digestorov dnes ponúka kombináciu odsávania a recirkulácie. Môžete si tak prepnutím zvoliť, ktorú funkciu práve chcete. Vďaka tomu môžete eliminovať nevýhody a zároveň využiť výhody oboch typov odvodu pár. V lete tak napríklad zvolíte odsávanie von z miestnosti a v zime sa rozhodnete skôr pre recirkuláciu, aby vám neunikalo teplo z domu.

Nezabúdajte, že na využívanie oboch týchto funkcií budete potrebovať tak odvodové potrubie, ako aj zodpovedajúce filtre. I tu sa teda nevyhnete prípadným stavebným úpravám, ak budete chcieť používať digestor na odvod pár von z miestnosti. Netýka sa vás to v prípade, keď si tento typ kúpite iba na využívanie recirkulácie, keď si vystačíte s filtrami. Najväčšia výhoda týchto typov skrátka spočíva v tom, že si môžete vybrať. Pri kúpe si tiež postrážte, či výrobca ponúka aspoň niektorý z filtrov v základnom balení.

Výkon a energetická náročnosť

Výkon je z pohľadu funkčnosti digestora pravdepodobne jedným z najdôležitejších parametrov. Tento údaj vlastne rozhoduje o tom, či vami kúpené zariadenie bude fungovať vo vašich vnútorných priestoroch, alebo nie. V žiadnom prípade sa neodporúča tento údaj podceniť.

Ak si nie ste istí tým, ako sa dopracovať k finálnej hodnote výkonu, pomôže vám pomerne jednoduchý vzorček. Najprv si spočítajte objem miestnosti, v ktorej budete variť.

 • Dĺžka × šírka × výška = objem v m3

Toto číslo vám prezradí, koľko vzduchu sa približne nachádza v konkrétnom priestore. Výkon požadovaného digestora by potom mal tento objem vymeniť aspoň desaťkrát za hodinu. Takže, ak sa dopočítate k číslu 40 m3, potom hľadajte digestor, ktorého nasávací výkon bude cca 400 m3/hod., v lepšom prípade aj o trochu viac.

Energetická náročnosť

Údaj, ktorý, samozrejme, súvisí s celkovým výkonom digestora. V tomto smere platí jasne dané pravidlo, že čím vyšší výkon požadujete, tým vyššiu spotrebu bude výrobok mať. Preto si strážte nielen príliš nízku hranicu výkonu, ale aj príliš vysokú, aby ste nemali digestor pre oveľa väčší priestor než potrebujete, a tým aj oveľa vyššiu spotrebu elektriny, než by bolo pre vaše priestory nutné.

Často je možné naraziť na energeticky úspornejšie modely, ktoré sú nepochybne späté s vyššou obstarávacou cenou.

Energetický štítok

Samotnou kapitolou zameriavajúcou sa na energetickú účinnosť digestorov sú energetické štítky. Ich výhoda spočíva v tom, že výrobcovia sú na nich povinní udávať pravdivé a jednoznačné údaje o svojich produktoch, ktoré sú merané za stanovených podmienok. Na štítkoch digestorov môžete nájsť informácie, ktoré si v tejto kapitole postupne rozoberieme.

Opis energetického štítku digestora

 1. Energetická účinnosť– Porovnáva výkon a príkon (spotrebu) digestora. Úplne laicky je možné povedať, že vyjadruje, koľko energie potrebuje digestor na dosiahnutie určitého výkonu. Najúspornejšie spotrebiče získajú hodnotu A a najmenej úsporné G, výnimočne sa môžete stretnúť aj so spotrebičmi s triedou A+.
 2. Ročná spotreba elektrickej energie– Údaj, ktorý počíta, koľko energie spotrebuje digestor za predpokladu, že jeho svetlo bude svietiť 120 minút denne a digestor bude v prevádzke 60 minút denne.
 3. Účinnosť odsávania digestora– Meria, ako účinne dokáže v závislosti od príkonu (spotreby) motor odsávať vzduch. V zásade je možné povedať, že čím menšiu potrebuje digestor energiu na odsatie určitého objemu vzduchu, tým je v tomto smere účinnejší. I tu sa môžete stretnúť s hodnotami A (najlepší) až G (najhorší).
 4. Účinnosť osvetlenia digestora –Tu je situácia veľmi podobná ako v predchádzajúcom bode. Čím menej energie sa spotrebuje na rozsvietenie a prevádzku svetla, tým je digestor v tomto smere účinnejší. I tu sa môžete stretnúť s hodnotami A (najlepší) až G (najhorší).
 5. Účinnosť tukových filtrov – Meria sa tak, že sa zváži nový tukový filter a následne sa podrobí skúške v prevádzke. Čím viac sa líši jeho hmotnosť po použití od tej pôvodnej, tým je účinnejší, pretože zachytil viac nečistôt. I tu sa môžete stretnúť s hodnotami A (najlepší) až G (najhorší).
 6. Hodnota hluku – Udáva počet decibelov pri prevádzke digestora na maximálny výkon.

Hlučnosť

V okamihu, keď budete mať vybraný zodpovedajúci odsávač pár s dostatočným výkonom, postrážte si ešte jeden zásadný parameter, ktorý by vám mohol znepríjemňovať varenie. Je to, samozrejme, hlučnosť, ktorá do určitej miery rastie s výkonom a typom digestora.

Recirkulačné modely sú z dôvodu niekoľkých úrovní filtrácie hlučnejšie. K nepríjemným zvukom pri odsávaní pár však môže dôjsť tiež nevhodnou montážou a množstvom ďalších aspektov v podobe dĺžky a tvaru vedenia pre odsávanie pár, upevnenia k stene alebo stropu a pod.

Hraničnou hodnotou pre pohodlné používanie odsávača by pre vás mala byť hodnota 58 dB, a to ešte pri plnom výkone. Taká hlučnosť zodpovedá hlasitému hovoru. (Zdroj: conVERTER.cz) V prípade niektorých produktov máte dokonca možnosť z prezentovaných parametrov zistiť hlučnosť pri jednotlivých stupňoch regulácie odsávania pár.

Funkcie

Digestory sú predovšetkým praktickými pomocníkmi v kuchynskom prostredí, čomu zodpovedajú tiež najrôznejšie funkcie. Ich počet a vyhotovenie sa, samozrejme, líši najčastejšie podľa obstarávacích nákladov.

Za úplný základ je možné považovať reguláciu odsávania pár. Pravdepodobne žiadny model nie je vybavený iba tlačidlom ŠTART/STOP, čo by bolo veľmi nepraktické. Štandardne sú to aspoň tri rýchlosti, ktoré je možné regulovať prostredníctvom tlačidla, posuvného prvku či akokoľvek inak.

I pri varení potrebujete dostatok svetla, takže môžete počítať s tým, že moderné digestory sú vybavené osvetlením, či už v podobe jedného zdroja, alebo niekoľkých bodových svetiel ovládaných viacúrovňovo. V tejto oblasti je možné voliť aj ekonomickejšie LED technológie, ktoré vám môžu znížiť celkové náklady na prevádzku.

Okrem tejto základnej výbavy sú tú modely s lepšími funkciami, za ktoré si iste priplatíte, ale na druhej strane získate zodpovedajúci komfort.

 • Dotykové ovládanie – Na moderných digestoroch sú mechanické ovládacie prvky nahradené tými dotykovými, ku ktorým občas prislúcha tiež špeciálny displej zobrazujúci najrôznejšie funkcie a prevádzkové hodnoty.
 • Automatické odsávanie – Na trhu existujú inteligentné digestory s viacerými senzormi. Tie samy spustia proces odsávania podľa množstva pár vyprodukovaných pri príprave pokrmu. Tieto produkty môžu dokonca samy regulovať rýchlosť odsávania pár.
 • Dobehový systém – Niektoré digestory umožňujú stlačením jediného tlačidla aktivovať dobeh motora na konkrétny čas. Napríklad ešte dve minúty po vypnutí odsávača pár zariadenie beží, aby nedochádzalo k zbytočnému úniku pachov do priestoru miestnosti.
 • Indikátor znečistenia filtra – Hlavne na recirkulačných jednotkách je možné naraziť na výrobky obsahujúce LED indikátory, ktoré upozorňujú na to, že treba vyčistiť alebo dokonca vymeniť ten či onen filter.
 • Diaľkové ovládanie – Komfort pri varení si môžete zvýšiť tiež pomocou diaľkového ovládača, ním ovládate výkon a ostatné funkcie digestora.

Údržba digestora

Jediné, čo od digestora neočakávajte, je úplne bezúdržbová prevádzka. Ak chcete, aby tento prvok kuchyne vyzeral majestátne, musíte sa oň starať, a to nielen zvonku, ale tiež zvnútra.

O povrchovej údržbe nemá pravdepodobne cenu zdĺhavo písať. Akékoľvek odtlačky prstov či šmuhy odstránite pomocou vhodných čistiacich prostriedkov na antikoro, hliník alebo sklo. Viac pozornosti by ste mali venovať stavu jednotlivých filtrov, a to tak pri odsávacích, ako aj recirkulačných digestoroch.

 • Tukové filtre – Vzhľadom na to, že sú väčšinou zhotovené z oceľových materiálov, je možné ich umývať nielen ručne, ale v niektorých prípadoch vkladať aj do umývačky, čo ušetrí veľa práce a času. Tukový filter by mal mať rovnakú životnosť ako samotný odsávač pár.
 • Uhlíkový filter – Ten má, bohužiaľ, obmedzenú životnosť. Predĺžiť ju však môžete umytím, avšak tu s maximálnou opatrnosťou, aby nedošlo k poškodeniu. Alternatívou ručného umývania je umývačka riadu s maximálnou teplotou 65 °C. Filter vracajte do digestora dokonale vysušený.

Často kladené otázky k digestorom

Ako vysoko nad varnú dosku digestor umiestniť?

Pri umiestňovaní digestora záleží na tom, aká je varná doska pod ním. Nad elektrickou doskou by mal byť digestor vo výške 50 cm, nad plynovou 60 cm. Maximálna výška, v ktorej by mal byť odsávač pár umiestnený, je 1 m.

Prečo potrebujem digestor?

Odsávač pár vám v kuchyni pri varení zaistí stále svieži vzduch. Zabráni tiež vzniku nepríjemných plesní alebo zahmlievaniu okien v zime. Uhlíkové filtre navyše likvidujú pachy, čo oceníte najmä pri príprave aromatických potravín.

Nemám v kuchyni prerazenú dieru von, môžem mať digestor aj tak?

Áno, väčšina digestorov umožňuje prevádzku na recirkuláciu. Vzduch teda neodvádza rúrkou von, ale preháňa ho cez filter a vracia späť do miestnosti.


Ako vám pomohol tento článok?
Budeme radi za spätnú väzbu.

Priemerné hodnotenie 4.4 z 11 hlasov