Menu

Recenzia a porovnanie Dimplex Bingham

Víťaz porovnania v kategorii Elektrické krbové kachle

Klady

  • Realisticky vyzerajúce plamene (pomocou vodnej pary)
  • Krbová vložka pre obstavanie
  • Umožňujú moderný dizajn

Zápory

  • Veľmi vysoká cena
  • Vysoká hmotnosť
3 000 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Dimplex Bingham sa radí medzi elektrické kachle s naozaj dobre prepracovaným dizajnom. Ich prevedenie spočíva v trojstrannom skle bez rámčekov. Kachle sú určené pre vsadenie do korpusu, samostatne by stáť nemali. Svojím výkonom 1 kW sa nehodia tak úplne na vykurovanie, ako skôr na perfektné doladenie atmosféry bytu.

Hodnotenie základných parametrov

Ako sme už napísali vyššie, do kachlí možno vidieť cez sklo hneď z troch strán. V nich pritom nájdete imitáciu dreva a taktiež pokročilý systém simulujúci plamene. Ten funguje na báze tvorby vodnej pary a jej podsvietenia LED svetlami. Vďaka tomu vzniká v kachliach efekt 3D plameňov, ktorý vyzerá podstatne realistickejšie, než prosté nasvietenie pri lacnejších modeloch.

Kachle samé o sebe ponúkajú výkon iba 1 kW, jedná sa tak skôr o model určený čisto na doladenie atmosféry, než pre nejaké väčšie sálanie tepla. Nechýba samozrejme možnosť ovládania tepelného výkonu, aj jeho kompletné vypnutie pri zachovaní obyčajného efektu plameňa. Celý efekt navyše dokresľuje zvuk praskajúceho horiaceho dreva.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Dimplex

Výkon (kW/hod)

1

Typ paliva

Elektrina

Hmotnosť (kg)

32

Účinnosť (%)

Nerelevantné

Materiál

Plech

Výška (cm)

74,9

Šírka (cm)

73,3

Hĺbka (cm)

36,1

Farba

Čierna

Vykurovaná plocha v nízkoenergetických priestoroch so stropom 2,5 metra (m2)

16

Vykurovaná plocha v starších nezateplených budovách so stropom 2,5 metra (m2)

8

Maximálna dĺžka polien (cm)

Nerelevantné

Výmenník

Nerelevantné

Priemer dymovodu (mm)

Nerelevantné

Hlavné klady a zápory

Najväčšou prednosťou modelu Dimplex Bingham je samozrejme jeho realistické stvárnenie plameňov vďaka 3D efektu podsvietenej vodnej pary. Ide navyše o krbovú vložku určenú na integráciu do inej konštrukcie, výslednú podobu si tak prispôsobíte presne podľa svojich požiadaviek.

Počítať je ale potrebné aj s vysokou obstarávacou cenou a pomerne nízkou schopnosťou vykurovania. Na vykurovanie ako také ale napokon nie sú elektrické kachle primárne určené.

Porovnanie s alternatívami

Ako zaujímavá alternatíva sa ponúka model Klarstein Lausanne. Ten narozdiel od Bingham ponúkne vyšší výkon na úrovni až 2 kW a je tak vhodný aj na čiastočné vykurovanie menších priestorov. Konštrukcia tohto modelu je navyše určená na umiestnenie na stenu a nevyžaduje žiadnu ďalšiu konštrukciu. Na druhú stranu tak nemáte možnosť design kachlí sami prispôsobiť. Veľkou výhodou je ale výrazne nižšia cena.

Záver

Elektrické kachle Dimplex Bingham sú určené pre skutočných fajnšmekrov, pre ktorých je dizajn životného priestoru tým úplne najdôležitejším. Ak chcete doplniť miestnosť o imitáciu krbu, ktorá pôsobí naozaj vierohodne, ale nenesie so sebou požiarne normy povinné pre skutočné krby, jedná sa o zaujímavé zariadenie práve pre vás. Od týchto kachlí ale neočakávajte nejaký vysoký výkon na vykurovanie. Ak hľadáte lacnejšiu alternatívu s klasickejším dizajnom, pozrite sa aj na model Klarstein Villach.

3 000 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Dimplex Bingham
Jakub Gulec
Technický redaktor
Jakub sa v našej redakcii venuje predovšetkým technicky zameraným témam. Sám pochádza z rodinného domu a študuje stavebné inžinierstvo, v problematike krbových kachlí sa preto dobre orientuje. V tomto článku vám napríklad vysvetlí, akým spôsobom voliť výkon kachlí. Okrem iného narazíte na jeho recenzie aj v kategóriách zameraných na náradie, ako sú aku vŕtačky, či napríklad štiepačky dreva, ale aj u spotrebiteľskej elektroniky.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Dimplex Bingham

Dimplex Bingham

3 000 € Orientačná cena