Menu

Recenzia a porovnanie DJI Mini 2 Fly More Combo

87,4 % Celkové hodnotenie

Natáča 4K video v kategorii Drony

Klady

  • Nízka hmotnosť
  • Slušná výdrž
  • Nadpriemerná prevádzková vzdialenosť

Zápory

  • Náchylnejší na zrazenie vetrom
  • Bez WiFi
  • Nižšia maximálna rýchlosť
730 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Model DJI Mini 2 Fly More Combo je zaujímavým variantom pre tých užívateľov, ktorí chcú malý dron, ale nechcú byť ochudobnení o kvalitný 4K záznam videa. Dron už má síce svojho nástupcu v podobe DJI Mini 3, a jeho vlastnosti sú skutočne lepšie, ale cenová hladina sa tiež posúva. Model DJI Mini 2 tak zostáva zaujímavým z pohľadu ceny a výkonu aj v roku 2023.

Hodnotenie natáčania a batérie

Dron DJI Mini 2 Fly More Combo považujeme za dobré riešenie v prípade, že chcete veľmi kvalitný model bez míňania závratných čiastok v extra vysokých stovkách či nižších tisíckach eur. Kvalita záznamu je 4K, teda 3 840 x 2 160 pixelov, čo zodpovedá štandardu najvyššej kategórie dronov (júl 2021).

Keď sa zameriame na výdrž a kapacitu batérie, zistíme, že samotná kapacita nie je nijako nadštandardná (2 250 mAh), avšak vďaka nižšej hmotnosti dokáže dron letieť podľa výrobcu až 31 minút, čo je naopak dosť slušné. Treba dodať, že do dronu môžete vkladať pamäťové karty microSD až do veľkosti 256 GB.

Parameter Tento produkt
Výrobca

DJI

Maximálna kvalita videa (rozlíšenie/fps)

4K/30

Snímková frekvencia pri 4K videu (fps)

30

Snímková frekvencia pri 2,7K videu (fps)

60

Snímková frekvencia pri FullHD videu (fps)

60

Snímková frekvencia pri HD videu (fps)

Nerelevantné

Počet rotorov

4

Maximálna doba letu (min.)

31

Kapacita batérie (mAh)

2 250

Slot na pamäťové karty

Áno

Hodnotenie ovládania a funkcií

Pri rozoberaní parametrov narazíme na maximálnu prenosovú vzdialenosť 6 kilometrov v režime certifikovanom podľa EU (CE). Ide síce o dosah ovládača v absolútne ideálnych podmienkach bez prekážok, avšak v porovnaní tohto údaja s ostatnými dronmi je to nadpriemer. Maximálna rýchlosť sa pohybuje okolo 57 km/h, čo je v rámci najvyššej kategórie dronov skôr málo. Maximálna operatívna výška dronu je potom 4 000 metrov nad morom (nie nad zemou).

Ako sme už spomínali, jedná sa o pomerne ľahký dron, ktorého hmotnosť neprekračuje ani štvrť kilogramu. Užitočná je navigácia cez GPS, so spojením cez Wi-Fi počítať nemôžete, o ovládanie sa stará špeciálny ovládač.

Parameter Tento produkt
Maximálna rýchlosť (km/h)

57

Maximálna vzdialenosť prenosu obrazu podľa CE (m)

6 000

Maximálna výška (m n. m.)

4 000

GPS

Áno

Wi-Fi

Nie

Hmotnosť (g)

249

Naše hodnotenie a záver

Dron DJI Mini 2 Fly More Combo považujeme za solídnu kvadrokoptéru od osvedčeného výrobcu. Ponúka štandard lepších modelov na trhu z pohľadu rozlíšenia – zvládne kvalitný stabilizovaný 4K záznam. Nominálna hodnota kapacity 2 250 mAh síce nie je závratná, avšak výdrž 31 minút je možné označiť za solídnu. Tá je dosiahnutá hlavne vďaka skutočne nízkej hmotnosti okolo 242 gramov.

Do zariadenia môžete vkladať pamäťové karty, konkrétne microSD až do veľkosti 256 GB. Naozaj dobrá je potom teoretická hodnota dosahu ovládača, ktorá činí 6 km. Dron môžete navádzať pomocou GPS, naopak Wi-Fi tu nie je. Maximálna rýchlosť okolo 57 km/h nijako neohúri, na trhu nájdete aj rýchlejšie modely. Ak chcete letieť s dronom rýchlo a navyše chcete ťažší model odolnejší proti nárazom vetra, jedným z variantov môže byť napríklad DJI Mavic 2 Pro.

730 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: DJI Mini 2 Fly More Combo | Hodnotenie: 87,4 %
Jakub Gulec
Jakub je v našej kancelárii redaktorom s technickým zameraním. Problematiku dronov a legislatívy s nimi spojenú má dobre zvládnutú a ľahko vám priblíži, aké sú podmienky prevádzky týchto zariadení v EU. Na jeho recenzie narazíte aj pri fotoaparátoch, kamerách a pri celom rade ďalšej elektroniky.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia DJI Mini 2 Fly More Combo

DJI Mini 2 Fly More Combo

730 € Orientačná cena