Menu

Recenzia a porovnanie DJI Mini 3 Pro

93,2 % Celkové hodnotenie

Top cena-výkon v kategorii Drony

Klady

  • Vylepšené letové vlastnosti a dolet
  • Výborná kvalita kamery
  • Nie je nutné registrovať (pod 250 gramov)

Zápory

  • Menšia odolnosť proti vetru (nižšia hmotnosť)
  • Pomalšia Wi-Fi v porovnaní s Mavicom
800 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Recenzovaný model DJI Mini 3 Pro bol v čase písania tejto recenzie (marec 2023) tým najlepším bežne dostupným malým dronom na trhu. Pretože sa jedná o zariadenie s hmotnosťou pod 250 gramov, nie je ho potrebné zložito registrovať. V porovnaní s predchádzajúcimi generáciami a nižšími verziami sa pri tomto modeli dočkáte už poloprofesionálnej kvality videozáznamu.

Hodnotenie natáčania

Bežne sa nestáva, že by sa o malom drone dalo povedať, že je vhodný aj pre poloprofesionálne videá, a nebolo tomu tak ani pri generáciách DJI Mini a DJI Mini 2. Tentoraz však výrobca zvolil dosť agresívny prístup a na model DJI Mini 3 Pro nainštaloval vysoko kvalitnú gimbalovú kameru so snímačom veľkosti 1/1,3″. Tá sa síce nevyrovná podstatne drahšiemu modelu DJI Mavic 3, ale vzhľadom na obstarávaciu cenu Mini 3 Pro je mu až prekvapivo blízko.

Snímač má rozlíšenie 48 megapixelov a umožňuje natáčať až v rozlíšení 4K, a to pri plných 60 snímkach za sekundu. Nechýba podpora 2,7K videa a 60 snímok a tiež možnosť natáčania spomalených záberov pri FullHD rozlíšení a 120 snímkach. Objektív má uhol záberu 82,1 stupňov, čo v praxi znamená pomerne široký záber.

Parameter Tento produkt
Výrobca

DJI

Maximálna kvalita videa (rozlíšenie/fps)

4K/60

Snímková frekvencia pri 4K videu (fps)

60

Snímková frekvencia pri 2,7K videu (fps)

60

Snímková frekvencia pri FullHD videu (fps)

120

Snímková frekvencia pri HD videu (fps)

Nerelevantné

Počet rotorov

4

Maximálna doba letu (min.)

34

Doba nabíjania dronu (min.)

64

Kapacita batérie (mAh)

2 453

Slot na pamäťové karty

Áno

Hodnotenie batérie

Kapacita batérie 2 453 mAh asi nikomu nič moc nepovie, dôležitejšia je výrobcom prisľúbená výdrž 34 minút v bezvetrí. S touto hodnotou recenzovaný model DJI Mini 3 Pro patrí do čistého priemeru. Základná verzia DJI Mini 3 síce vydrží na jedno nabitie ešte o 4 minúty dlhšie, ale disponuje aj menej pokročilým vybavením. Batéria by sa mala nabiť v priebehu 64 minút.

Hodnotenie ovládania a funkcií

S rýchlosťou to spoločnosť DJI v rade Mini nepreháňa. Model DJI Mini 3 Pro zvláda v ideálnych podmienkach maximálne 57,6 km/h. Nejedná sa teda rozhodne o závodného drona, na druhú stranu je aj táto rýchlosť relatívne vysoká. Dron zvláda v EÚ prenášať obraz maximálne na 8 km a vystúpiť dokáže do výšky 4 km.

Parameter Tento produkt
Maximálna rýchlosť (km/h)

57,6

Maximálna vzdialenosť prenosu obrazu podľa CE (m)

8 000

Maximálna výška (m n. m.)

4 000

GPS

Áno

Wi-Fi

Áno

Hmotnosť (g)

249

Ani jednu z týchto hodnôt bez zvláštneho povolenia samozrejme na území SR s ohľadom na platnú legislatívu nemôžete využiť. Bežne je totiž maximálna výška definovaná 120 metrami nad zemou a pilot nesmie s dronom letieť ďalej, než kam na dron dohliadne voľným okom. Nechýba tu tiež podpora Wi-Fi a GPS.

Hodnotenie používateľov a odborníkov

Asi len ťažko by ste hľadali vychvaľovanejšie drony, než akými sú tie od DJI, špeciálne z radu Mini. Užívatelia najčastejšie spomínajú dobrú ovládateľnosť, vysoko kvalitný videozáznam aj fotografie a nízku hlučnosť v porovnaní s DJI Mavicom. Kritika smeruje skôr len k cene, objavujú sa ale aj informácie o možnom prehrievaní dronu pri sťahovaní videí do počítača. Viac recenzií užívateľov nájdete na Heureke.

Pri písaní recenzií sa nezameriavame iba na naše vlastné skúsenosti, skúsenosti užívateľov či naštudovanie problematiky. Zohľadňujeme aj názory iných odborníkov. Tí najčastejšie chvália novo inštalovaný snímač fotoaparátu pre jeho vylepšenú schopnosť natáčať a fotiť v šere a v tme. Pri drone DJI Mini 3 Pro si cenia aj vylepšené senzory a automatický letový mód. Na videu nižšie môžete vidieť ukážku profesionálnych záberov z tohto dronu.

Hlavné klady a zápory

Asi ako tú najväčšiu prednosť spomenieme pri modeli DJI Mini 3 Pro jeho vylepšené letové vlastnosti. Na mysli nemáme iba stabilitu vo vzduchu, ale najmä väčší počet senzorov na prevenciu nárazu. Inštalovaná kamera používa veľký a kvalitný snímač, darí sa tak natáčať aj za zhoršených svetelných podmienok. S ohľadom na nízku hmotnosť do 250 gramov nie je potrebné dron registrovať (ale legislatívne požiadavky samozrejme existujú pre pilota).

V porovnaní s väčšími modelmi s vyššou hmotnosťou sa samozrejme dočkáte menšej stability pri nárazoch vetra, ale to je koniec koncov fyzika. Nedá sa očakávať, že by ľahký dron odolával vetru tak dobre, ako dron 3x ťažší. V porovnaní s modelom DJI Mavic má model DJI Mini 3 Pro pomalšie pripojenie cez Wi-Fi, a samozrejme aj kratší letový čas.

Porovnanie s alternatívami

Ako zaujímavú alternatívu DJI Mini 3 Pro vidíme najmä jeho lacnejšiu základnú verziu DJI Mini 3. Tá disponuje rovnako veľkým snímačom, takže si v tme povedie podobne, ale o rovnaký snímač nejde. Jeho rozlíšenie je nižšie a umožní natáčať 4K video maximálne pri 30 snímkach za sekundu.

Chýba tiež kinematografický režim (D-Cinelike) a bitrate videa je limitovaný na 100 Mbps oproti 150 Mbps pri modeli DJI Mini 3 Pro. Chýbajú aj niektoré snímače brániace nárazu dronu do prekážok, keď náhodou zmiznú z dohľadu a niektoré inteligentné funkcie, ako je Hyperlapse či ActiveTrack. Letový čas modelu DJI Mini 3 je však o 4 minúty dlhší. Ak ste limitovaní rozpočtom, odporúčame voliť DJI Mini 3, pokiaľ ale chcete malý dron s maximálnymi možnosťami, DJI Mini 3 Pro je lepšou voľbou.

Naše hodnotenie a záver

DJI Mini 3 Pro bol v čase písania recenzie (marec) jedným z najlepších, ba možno aj ten vôbec najlepší malý dron do 250 gramov, aký bolo možné zakúpiť. Dron ponúka vďaka výbornému a dosť veľkému fotosnímaču vysoko kvalitný videozáznam, a to ako cez deň, tak aj za šera. Natáčať možno v 4K rozlíšení až pri 60 snímkach za sekundu a nechýba tu filmársky mód.

V porovnaní so základnou verziou DJI Mini 3 má lepší systém proti zrážkam. Pokiaľ ale hľadáte lacnejšiu alternatívu s podobne kvalitnou kamerou a nízkou hmotnosťou, odporúčame DJI Mini 3.

800 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: DJI Mini 3 Pro | Hodnotenie: 93,2 %
Jakub Gulec
Jakub je v našej kancelárii redaktorom s technickým zameraním. Problematiku dronov a legislatívy s nimi spojenú má dobre zvládnutú a ľahko vám priblíži, aké sú podmienky prevádzky týchto zariadení v EU. Na jeho recenzie narazíte aj pri fotoaparátoch, kamerách a pri celom rade ďalšej elektroniky.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia DJI Mini 3 Pro

DJI Mini 3 Pro

800 € Orientačná cena