Menu

Recenzia a porovnanie Dolmar MS 335.4U

86,2 % Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Benzínové krovinorezy

Klady

  • Štvortaktný motor
  • Dobrá hmotnosť

Zápory

  • Vyššia cena
  • Niektoré parametre priemerné
400 € Orientačná cena

Základné parametre

Benzínový krovinorez Dolmar MS 335.4U je vybavený štvortaktným motorom, čo je tiež jeho najväčšia prednosť. Zaistí vám nižší hluk ako pri dvojtaktnom motore, navyše sa tu nemieša olej a benzín, takže sú splodiny oveľa čistejšie. Sila motora nie je nijako ohromujúca, výrobca uvádza hodnotu 1,07 kW, objem je 33,5 cm kubických. Stroj si ale podľa používateľov dobre poradí aj so silnejšími kmeňmi krovia. Počet otáčok za minútu je skôr nižší 6 850, model sa štartuje ručne zatiahnutím za lanko, čo je tiež najčastejší spôsob naštartovania benzínových krovinorezov. Nádrž tohto krovinorezu má 0,65 litra. Ide o menšiu hodnotu, avšak je nutné myslieť na to, že v porovnaní s dvojtaktnými motormi je tu samostatný priestor na olej. Reálne je teda množstvo benzínu adekvátne.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Dolmar

Výkon (kW)

1,07 kW

Objem motora (ccm)

33,5

Počet otáčok (ot./min)

6 850

Špecifikácia pohonnej jednotky

Benzínový štvortakt

Objem nádrže (l)

0,65

Štartovanie

Ručné

Parametre kosenia a príslušenstva

Čo sa týka kosenia, výrobok spoločnosti Dolmar disponuje trojzubým žacím nožom, ktorý má záber necelých 25 centimetrov. V hodnotách záberu sa ale tieto prístroje príliš nelíšia. Na to, že je krovinorez osadený štvortaktným motorom, je hmotnosť stále prívetivá a drží sa približne na siedmich kilogramoch. Hriadeľ je z kovu a krovinorez sa pri práci drží za držadlách v tvare riadidiel. Pre ľahkú manipuláciu nechýba popruh. Prístroj je možné, podobne ako drvivú väčšinu ostatných, využiť aj ako strunovú kosačku. Strunovú hlavu si ale v tomto prípade musíte dokúpiť.

Parameter Tento produkt
Hmotnosť (kg)

7,1

Držadlo

Riadidlá

Materiál hriadeľa

Kov

Popruh

Áno

Využitie so strunovou hlavou

Áno

Hladina vibrácií na ľavej rukoväti

3,26

Hladina vibrácií na pravej rukoväti

4,39

Záver

Celkovo možno krovinorez Dolmar MS 335.4U považovať za špičku na trhu bežne cenovo dostupných krovinorezov. Má štvortaktný motor, ktorý ponúka dosť výhod v porovnaní s dvojtaktnými. V ďalších parametroch nijako zvlášť nevyniká, ponúka skôr priemerné hodnoty, či už ide o 1,07 kW výkon alebo záber noža necelých 25 cm. Otáčky noža dosahujú hodnotu takmer sedem tisíc za minútu, čo je v porovnaní s ďalšími modelmi v teste pomerne málo. Inak stroj ponúka štandardnú výbavu s popruhom či držadlo v tvare riadidiel. Hmotnosť výrobku je priemerná, na štvortaktný motor skôr prívetivá. Negatívom je pomerne vysoká cena.

Ak hľadáte lacnejší model, ktorý dokonca v niektorých parametroch tento krovinorez predbehne, pozrite sa napríklad na prístroj VeGA BC 520 Pro.

400 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: Dolmar MS 335.4U | Hodnotenie: 86,2 %
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je dlhoročný redaktor, ktorý sa zaoberá porovnávaním produktov z najrôznejších oblastí. Patrí medzi ne aj vybavenie na práce na záhrade. S týmto náčiním má navyše sám osobné skúsenosti, z ktorých pri porovnaní vychádzal. Práve pri krovinorezoch si pritom veľmi dobre uvedomuje, že rolu nehrá ani zďaleka iba výkon, ale dôležitý je aj komfort pri práci, hmotnosť alebo úroveň hluku, ktorá môže byť dosť nepríjemná.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Dolmar MS 335.4U

Dolmar MS 335.4U

400 € Orientačná cena