Menu

DOMO DO264AP – Recenzie, testy a porovnania

Dobré Celkové hodnotenie

Tiež nás zaujalo v kategorii Čističky vzduchu do 200 €

Klady

  • Ionizátor
  • Skladná a ľahká
  • Signalizácia výmeny filtra

Zápory

  • Nemá časovač
  • Nemá diaľkové ovládanie
  • Chýba automatický režim
  • Slabší vzduchový výkon
70 € Orientačná cena

Základné parametre

DOMO DO264AP je čistička vzduchu s uhlíkovým a HEPA filtrom. Disponuje vzduchovým výkonom 130 m3/hod, čo je pomerne nízke číslo v našom porovnaní (júl 2020), preto tento produkt odporúčame do menších miestností s maximálnou plochou 20 m2. Pokiaľ budú túto čističku vzduchu používať alergici, nemala by plocha miestnosti presiahnuť 11 m2, aby bola zaistená dôkladná filtrácia. V takom prípade výrobca sľubuje až 99,97% účinnosť filtrácie. Hlučnosťou sa tento model značky DOMO radí k priemeru, pri najnižšom výkone vydáva 37 dB, pri najvyššom potom 55 dB.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

DOMO

Typ filtrácie

HEPA + uhlíkový

Vzduchový výkon (m3/hod)

130

Protiprašná účinnosť (%)

99,97

Odporúčaný priestor (m^2)

20

Odporúčaný priestor pre alergikov (m^2)

11

Minimálna hlučnosť (dB)

37

Maximálna hlučnosť (dB)

55

Vybavenie, funkcie a rozmery

Tento model značky DOMO ponúka tri výkonnostné stupne, nechýba ani tichší nočný režim. Výhodou je zabudovaný ionizátor, ktorý funguje na princípe nabíjania molekúl vzduchu zápornými iónmi, a zhlukuje tak prachové častice pre lepšiu filtráciu. Ako je u lacnejších čističiek vzduchu však bežné, nenájdete pri ňom senzor kvality vzduchu ani automatický režim, kedy by prístroj vedel sám nastaviť optimálny výkon. Za nedostatok považujeme aj absenciu časovača a predovšetkým diaľkového ovládania, DOMO DO264AP je možné ovládať iba pomocou tlačidiel na prístroji. Dokáže však signalizovať nutnosť výmeny filtra. Svojimi rozmermi sa radí k najmenším čističkám vzduchu v našom porovnaní. Podobne je to s hmotnosťou, so svojimi 2,4 kg sa bude ľahko prenášať.

Parameter Tento produkt
Ionizátor

Áno

Senzor kvality vzduchu

Nie

Signalizácia výmeny filtra

Áno

Automatický režim

Nie

Nočný režim

Áno

Regulácia výkonu

Áno

Počet stupňov výkonu

3

Časovač

Nie

Diaľkové ovládanie

Nie

Spotreba (W)

25

Výška (cm)

31,2

Šírka (cm)

21

Hĺbka (cm)

21

Hmotnosť (kg)

2,4

Záver

DOMO DO264AP je čistička vzduchu vhodná do menších miestností, ideálne s rozlohou maximálne 20 m2, ak má slúžiť alergikom, odporúčame ju do miestností s plochou 11 m2. Tomu je prispôsobený aj nižší vzduchový výkon 130 m3/hod. Tento prístroj sľubuje vysokú protiprašnú účinnosť, až 99,97%. Jeho nedostatkom však môže byť absencia časovača a predovšetkým diaľkového ovládania, je možné ho ovládať iba pomocou tlačidiel. Nedisponuje ani automatickým režimom, nechýba tu však ionizátor, nočný režim či signalizácia výmeny filtra. Model DO264AP je pomerne malý a ľahký, pokiaľ zháňate väčší prístroj s vyšším vzduchovým výkonom, môžeme odporučiť Concept CA1000 Perfect Air.

70 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: DOMO DO264AP | Hodnotenie: Dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia DOMO DO264AP

DOMO DO264AP

70 € Orientačná cena