Menu

Recenzia a porovnanie Domo DO2925

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Retro dizajn v kategorii Monofunkčné mikrovlnky

Klady

  • Originálny vzhľad
  • Dobrý výkon
  • Veľký objem

Zápory

  • Vyššia cena
  • Chýbajú pokročilé funkcie
  • Vyššia hmotnosť
110 € Orientačná cena

Základné parametre

Mikrovlnná rúra Domo DO2925 nás upútala originálnym vzhľadom kopírujúcim retro spotrebiče, ale taktiež aj dobrým výkonom. Medzi monofunkčnými modelmi dosahuje jej mikrovlnný výkon nadštandardnú hodnotu 900 W, vďaka čomu môžeme predpokladať, že ohrievanie bude rýchle a efektívne. Za nadpriemerný považujeme aj objem 25 l a priemer taniera 27 cm, to robí rúru vhodnú aj do rodín s väčším počtom členov. Zároveň však treba počítať s vyššou hmotnosťou, tá siaha až k 14 kg. Pokiaľ však rúru neplánujete často presúvať, trápiť vás to zrejme nebude.

Monofunkčné mikrovlnky obvykle charakterizuje jednoduché ovládanie pomocou otočných gombíkov – model Domo nie je výnimkou. Dva gombíky štandardne slúžia na nastavenie času a výkonu, pričom k dispozícii máte 6 výkonových stupňov vrátane rozmrazovania a čas môžete nastaviť maximálne na 30 minút.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Domo

Spôsob umiestnenia

Voľne stojaca

Objem (l)

25

Priemer taniera (cm)

27

Otváranie dvierok

Na stranu (doľava)

Mikrovlnný výkon (W)

900

Ovládanie

Otočné ovládače

Šírka (cm)

48,3

Výška (cm)

27,7

Hĺbka (cm)

37,8

Hmotnosť (kg)

13,65

Farba

Červená

Vybavenie a funkcie

Táto mikrovlnka patrí medzi monofunkčné prístroje, čo znamená, že bude skutočne slúžiť iba na ohrievanie a rozmrazovanie pokrmov. Nejedná sa o nič neobvyklé, ak by vás však zaujímala možnosť grilovania, opekania pečiva alebo varenia v pare, budete sa musieť poobzerať v kategórii multifunkčných produktov.

Výrobca mikrovlnku nevybavil žiadnymi zvláštnosťami ani z hľadiska doplnkových funkcií. Koniec procesu je oznamovaný pomocou zvukového signálu, to je však na trhu štandardom. Modernejšie mikrovlnky bývajú vybavené displejom s hodinami alebo odpočítavaním času do konca programu, toho sa však pri tomto spotrebiči nedočkáte. Chýba mu aj detský zámok zabraňujúci spusteniu či otvoreniu deťmi. Ten je však obvyklejší skôr medzi multifunkčnými modelmi.

Parameter Tento produkt
Gril

Nie

Crisp

Nie

Rozmrazovanie

Áno

Teplovzduch

Nie

Parné varenie

Nie

Displej

Nie

Hodiny

Nie

Detský zámok

Nie

Zvuková signalizácia

Áno

Hodnotenie ostatných užívateľov

Súčasní majitelia mikrovlnnej rúry sú s produktom všeobecne spokojní, najčastejšie chvália dizajnové retro prevedenie, veľký objem a vysoký výkon. Negatívne naopak hodnotia vetranie umiestnené na vrchnej strane, ktoré nemusí vyhovovať každému.

Hlavné výhody a nevýhody

Za hlavnú výhodu tejto mikrovlnky považujeme originálny vzhľad, ktorý zapadne najmä do kuchýň ladených do retro štýlu. Ďalej kladne hodnotíme veľký objem a nadštandardný výkon – pekný vzhľad teda nie je jedinou kartou, na ktorú výrobca stavil. Záporov mikrovlnka veľa nemá, chýbajúce funkcie nemusia vadiť každému a všetci tí, ktorí o ne nestoja, naopak ocenia jednoduché ovládanie. Spomenieme však cenu, ktorá je v porovnaní s podobne funkčne (ne)vybavenými modelmi predsa len o niečo vyššia.

Záver

Mikrovlnná rúra Domo DO2925 v červenej farbe predstavuje zaujímavý variant pre milovníkov retro designu. Výrobca však nezabudol ani ďalšie dôležité vlastnosti – rúra dostala do vienka aj nadštandardný mikrovlnný výkon a veľký objem. Týmto trom charakteristikám sa tiež dostalo najviac chvály od súčasných užívateľov. Mikrovlnka patrí medzi monofunkčné varianty a žiadne funkcie okrem ohrevu a rozmrazovania od nej očakávať nemôžete. Horšie je vybavená aj v oblasti ovládania, ktoré nedopĺňa displej ani detský zámok. Pokiaľ však hľadáte rúru s jednoduchým ovládaním, tento model vás nesklame.

Ak vám chýbajúce funkcie nevadia, ale cena je na vás príliš vysoká, odporúčame vám aj recenziu rúry Mora MT 121 S.

110 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Domo DO2925 | Hodnotenie: Veľmi dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má ako redaktorka bohaté skúsenosti s porovnávaním produktov do domácnosti. Zamerala sa aj na mikrovlnné rúry a vďaka tomu, že si v tejto oblasti udržiava neustály prehľad, dokáže porovnať hodnoty s priemerom i aktuálnymi trendmi na trhu a poradí, ktoré modely stoja za zváženie a investíciu. Okrem mikrovlniek má Iva na starosť aj témy z oblasti športu a starostlivosti o zdravie.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Domo DO2925

Domo DO2925

110 € Orientačná cena