Menu

Recenzia a test Domo DO42326PC

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Zaváracie hrnce

Klady

  • Plne automatický
  • Variabilné nastavenie teploty
  • Kovový ventil
  • Celkovo vysoká kvalita
  • Kladné recenzie

Zápory

  • Vyššia investícia
  • Menší prietok kohútika
130 € Orientačná cena

Zavárací hrniec Domo DO42326PC síce stojí na pomedzí strednej a vyššej cenovej hladiny, ale svojou výbavou a spracovaním sa bez problémov vyrovná aj drahším modelom. Uspokojí teda aj potreby náročnejších zákazníkov.

Základná charakteristika

Ako väčšina drahších zaváracích hrncov, aj Domo DO42326PC má nerezové opláštenie. To bude vyhovovať najmä tým zákazníkom, ktorí chcú veľmi odolný hrniec. Čo sa týka objemu, s 27 l sa radí medzi väčšie hrnce – nie je to síce najvyššia hodnota na trhu, ale pre potreby domáceho zavárania je úplne ideálna. Vďaka príkonu 2 000 W sa zároveň efektívne nahrieva, čo je pri hrnci s daným objemom nevyhnutné.

Teplotu tu nastavujete v širokom rozmedzí 30–100 °C, ktoré býva pri drahších produktoch štandardom. Podobne je to aj pri rozmedzí nastavenia času 1–120 min.

Funkcie a doplnky

O pokročilosti tohto modelu vypovedá vysoký počet funkcií. Nechýba tu podsvietený displej, na ktorom si ľahko odčítajú informácie aj tí, ktorí majú slabší zrak. Tento hrniec pracuje prakticky samostatne, nechýbajú teda ani bezpečnostné prvky. Pokiaľ si ale chcete kontrolovať čas zavárania sami, môžete zapnúť nepretržitý chod. Ten sa môže hodiť vo chvíli, keď potrebujete potraviny zavárať dlhšie ako 2 hod.

Zavárací hrniec sa dá využiť aj ako varnica na čaj alebo varené víno, ktoré bude udržiavať príjemne teplé. Nápoje sa potom dajú dávkovať pomocou kovového ventilu, ktorý sa ani v najvyššej cenovej kategórii príliš často nevidí, avšak z hľadiska životnosti je to oveľa lepšia voľba ako ventil z plastu.

Súčasťou základného balenia sú praktické kliešte, ktorými môžete hotové poháre vytiahnuť z horúceho hrnca.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

V čase písania tejto recenzie (jún 2023) evidujeme pri modeli Domo DO42326PC desiatky kladných recenzií. Tento model zákazníci chvália vďaka jednoduchej obsluhe, bezproblémovému chodu bez nutnosti kontrolovania a veľkému vnútornému objemu. Zhodujú sa na tom, že ovládanie je intuitívne a rýchlosť zavárania vysoká.

Prakticky jediné výhrady sa objavovali k prietoku kohútika. Ten sa niektorým zákazníkom zdal príliš malý, nalievanie nápojov kvôli tomu údajne trvá trochu dlhšie.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Domo DO42326PC má hneď niekoľko vlastností, ktorými zaujme. V prvom rade ide o kovový ventil, ktorý má v porovnaní s plastovými skutočne oveľa väčšiu výdrž. Ako veľké plus vnímame aj výbavu, pretože z funkcií tu nechýba nič (navyše dostanete k hrncu aj kliešte). Spracovaním pôsobí skutočne kvalitne a pevne, čo potvrdzujú aj kladné recenzie zákazníkov.

Pre niekoho by mohla byť prekážkou vyššia cena, no s ohľadom na vysokú kvalitu a výbavu je podľa nás primeraná.

Porovnanie s alternatívami

Cenovo aj výbavovo porovnateľnou alternatívou k Domo DO42326PC je napr. model Domo DO 42325 od rovnakého výrobcu. Jediným rozdielom je tu plastový ventil, ktorý by sa mohol pri neopatrnej manipulácii poškodiť.

Zákazníkom, ktorí majú obmedzenejší rozpočet, môžeme ako lacnejšiu alternatívu odporučiť napríklad Professor ZVH 272. Tento produkt sa vyznačuje dobrým pomerom ceny a kvality. Má objem 27 l, obstojný príkon 1 800 W, podsvietený displej aj ďalšie funkcie. Je ale vyrobený zo smaltu, s ktorým je nutné manipulovať opatrne (ľahko sa odrie).

Záverečné zhrnutie

Silnou stránkou hrnca Domo DO42326PC sú funkcie, pretože z tých základných ani pokročilých tu prakticky nič nechýba. Z tohto dôvodu by mohol zaujať zákazníkov, ktorí chcú plne automatizovaný zavárací hrniec. S ohľadom na kapacitu 27 l sa dá pokojne využívať aj na väčšie domáce zaváranie. Vďaka kovovému kohútiku ho môžete často používať na podávanie horúcich nápojov.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Domo

Materiál plášťa

Nerez

Príkon (W)

2 000

Objem (l)

27

Maximálna kapacita (pohárov)

22 veľkých (0,75 l) + 4 malé (0,5 l)

Rozmedzie teploty (°C)

30–100

Časovač (min)

1–120

Ochrana proti prehriatiu

Áno

Poistka proti zapnutiu na sucho

Áno

Izolované držadlá

Áno

Protišmykové nožičky

Nie

LCD displej

Áno

Nepretržitý chod

Áno

Udržiavanie teploty

Áno

Zvuková/svetelná signalizácia

Áno

Dĺžka prívodného kábla

1

Farba

Strieborná

Šírka (cm)

45,5

Výška (cm)

49

Hĺbka (cm)

41,5

Hmotnosť (kg)

5,6

130 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Domo DO42326PC | Hodnotenie: Výborné
Dana Široká
Redaktorka
Dana má slabosť na moderné kuchynské prístroje, ktoré dokážu človeku uľahčiť život a prebudiť tak lásku k vareniu v každom. Preto sa ujala témy zaváracích hrncov, ktorou vás prevedie krok za krokom. Objasní, aké sú rozdiely medzi klasickými a elektrickými hrncami, prečo je dôležité zamerať sa na príkon a objem, a načo sa používa výpustný ventil. Nájdete ju podpísanú aj pod ďalšími kuchynskými témami, ako sú prekvapkávače kávy a šunkovary.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Domo DO42326PC

Domo DO42326PC

130 € Orientačná cena