Menu

Recenzia a test Doogee S96 GT 8GB/256GB

Najlepšia cena-výkon v kategorii Najlepšie odolné mobily

Klady

  • Nechýba slot pre pamäťovú kartu
  • Nočné videnie
  • Podporuje bezdrôtové nabíjanie

Zápory

  • Telefón je ťažký
  • Tučné telo
300 € Orientačná cena

Základné parametre

Doogee S96 GT je odolný telefón s rozumne vyváženými parametrami. Nečnie síce nad ostatnými modelmi obrou batériou, extrémne nadpriemerným fotoaparátom alebo perfektnou kvalitou displeja. Na druhú stranu si vo všetkých týchto disciplínach vedie obstojne a vo svojej cenovke v ničom nezaostáva. Je teda takým kráľom priemernosti, aký býva pri užívateľoch najobľúbenejšou voľbou.

Výkon

Výrobca vybavil Doogee S96 GT procesorom MediaTek Helio G95, ktorý bol v čase písania tejto recenzie (február 2023) pre odolné telefóny optimálnym variantom. Niežeby snáď patril medzi to najvýkonnejšie na trhu, to ani zďaleka, ale v testoch AnTuTu sa pohybuje okolo hodnotenia 300 000 bodmi.

To v praxi znamená, že si hravo poradí so všetkými aplikáciami, ktoré pri práci v náročných podmienkach môžete objektívne potrebovať. Naopak nie je úplne vhodný na hranie hier, aj keď s tými jednoduchšími (napr. Subway Surf) vás o pracovnej pauze tiež nesklame.

Displej, konštrukcia a fotoaparát

Do úvahy je totiž potrebné brať menšiu náročnosť hier, pokiaľ ich hráte pri nižšom rozlíšení. Bežné medzi odolnými telefónmi totiž nie je FullHD rozlíšenie, ako je to pri bežných smartfónoch, ale rozlíšenie nižšie. Displej s uhlopriečkou 6,22 palca má rozlíšenie 1 560 x 720 pixelov a pracuje s technológiou IPS. Trojica fotoaparátov na chrbte vyhovie v pracovných podmienkach a umožní robiť dostatočne kvalitnú pracovnú dokumentáciu.

Na účely fotenia osobných fotiek ale kvalitu samozrejme nemožno úplne porovnávať s normálnym telefónom. Štvrtý snímač nebudeme nazývať fotoaparátom, pretože jeho účelom je skôr nočné videnie. Telo telefónu nepatrí medzi najmenšie ani najľahšie, nijako zvlášť sa však od priemeru kategórie neodlišuje. Hmotnosť 310 gramov zodpovedá väčšej kapacite batérie. Tá ponúkne 6 350 mAh a hravo zvládne 2 dni prevádzky pri bežnom využití.

K bezdrôtovému internetu sa okrem Wi-Fi pripojíte aj staršou technológiou LTE, nechýba podpora všetkých dôležitých navigačných systémov, technológia NFC či bezdrôtové nabíjanie. Telo telefónu je pogumované a pýši sa vojenským štandardom odolnosti MIL-STD-810(H) a certifikáciou „proti utopeniu“ IP69K.

Parameter Tento produkt
Operačný systém

Android 12

Procesor

Helio G95

Počet jadier procesora

8

Maximálna frekvencia procesora (GHz)

2,05

Operačná pamäť RAM (GB)

8

Výkon podľa AnTuTu

304 500

Výkon podľa GeekBench 5 (jedno jadro)

506

Výkon podľa GeekBench 5 (všetky jadrá)

1 622

Veľkosť úložiska (GB)

256

Slot pre SD kartu

Áno, samostatný

Uhlopriečka (v palcoch ")

6,22

Technológia displeja

IPS

Rozlíšenie displeja

1 560 x 720

Jemnosť displeja

270

Rozlíšenie hlavného fotoaparátu (Mpx)

48

Počet zadných fotoaparátov

3

Kapacita akumulátora

6 350

Rýchlonabíjanie

Áno

Rýchlosť drôtového nabíjania (W)

24

Bezdrôtové nabíjanie

Áno

Rýchlosť bezdrôtového nabíjania (W)

15

Krytie proti vode a prachu

IP69K

DUAL SIM

Áno

Čítačka odtlačkov prstov

Áno

Technológia pripojenia k internetu

LTE

Navigačné systémy

GPS, GLONASS, Beidou, Galileo

NFC

Áno

Jack 3,5 mm

Áno

Termokamera

Nie

Armádny štandard odolnosti

MIL-STD-810(H)

Šírka (mm)

81,4

Výška (mm)

167

Hrúbka (mm)

15,5

Hmotnosť (g)

310

Názory používateľov a ďalších expertov

Recenzií modelu Doogee S96 GT bolo v čase písania recenzie (február 2023) skôr poskromne. Užívatelia, ktorí model zakúpili, si na ňom pochvaľujú výbornú výdrž batérie, dostatočne veľké úložisko, ale aj rozumnú hmotnosť s ohľadom na odolné telo a väčšiu baterku. Ako negatívum spomínajú najčastejšie displej, ktorý sa k špičke mobilného trhu neradí. To ale napokon platí pre väčšinu odolných modelov. Ďalšie recenzie si môžete prečítať na Heureke.

Odborníci nie sú v tomto prípade o nič kritickejší, než používatelia. Ako tomu už pri tejto špecifickej kategórii býva, nimi spomínané negatíva často plynú z nepochopenia účelu odolných telefónov. Pokiaľ teda pominieme kritiku na absenciu 5G pripojenia, ktoré v náročných pracovných podmienkach či teréne nikdy nevyužijete, pretože k nemu nebudete mať signál, zostávajú už len pozitíva. Tým najčastejšie spomínaným je obstarávacia cena, dostatočný výkon procesora aj snímač pre nočné videnie.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Z nášho pohľadu patrí medzi najväčšie prednosti modelu Doogee S96 GT nadpriemerná veľkosť batérie v optimálnom rozsahu. To znamená, že telefón vydrží na jedno nabitie dlho, ale nie je kvôli nej zbytočne extrémne ťažký a nepretrhne vám vrecko.

V telefóne nechýba ani samostatný slot pre pamäťovú kartu a poteší aj schopnosť nočného videnia vďaka špeciálnemu snímaču. Negatíva sú skôr menšie, v porovnaní s klasickým telefónom vloženým do odolného obalu je telefón ale predsa len o poznanie ťažší a telo má väčšiu hrúbku.

Porovnanie s alternatívami

Ak Doogee S96 GT podľa vás nemá dostatočne veľkú kapacitu batérie, pretože trávite aj týždenné pobyty mimo zdroja elektriny, ako zaujímavá alternatíva sa ponúka model Doogee V MAX. Ten je síce drahší a tiež má podstatne bližšie k tehle (ako rozmermi tak hmotnosťou), ale jeho kapacita batérie je štvornásobná.

Ponúka navyše výkonnejší procesor, vyššiu kvalitu displeja a lepšiu zostavu fotoaparátov. Ak ale chcete mobil nosiť stabilne vo vrecku nohavíc, nie je tou najlepšou voľbou. Mohol by vám nohavice stiahnuť k zemi.

Záverečné zhrnutie

Doogee S96 GT je bez debát model určený do náročných podmienok pri každodennom využití. Jeho veľká kapacita batérie hravo zvládne dva dni prevádzky, nabíjať ju je pritom možné aj bezdrôtovo. Telefónu nechýba dostatočný výkon, veľmi odolné a vodotesné telo s certifikáciami MIL-STD-810(H), IP68 a IP69K. Fotoaparáty na bežné fotenie stačia, dopĺňa ich navyše snímač s nočným videním. Pokiaľ potrebujete telefón s termokamerou, prečítajte si tiež recenziu modelu UleFone Armor 11T 5G.

300 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Doogee S96 GT 8GB/256GB
Jakub Gulec
Jakub pôsobí v našej redakcii dlhšie ako rok a jednou z jeho vôbec prvých tém boli práve mobily. Pri výbere odolných telefónov sa zameriava nielen na hodnotenie IP (Ingress Protection), ale vyzná sa aj v štandardoch MIL-STD-810G. Okrem telefónov sa venuje aj aku- a záhradnému náradiu všeobecne.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Doogee S96 GT 8GB/256GB

Doogee S96 GT 8GB/256GB

300 € Orientačná cena