Menu

Recenzia a test Dyson AM07

Výborné Celkové hodnotenie

Najlepší stojanový ventilátor v kategorii Ventilátory

Klady

  • Okamžité osvieženie
  • Diaľkové ovládanie
  • Extra tichá prevádzka
  • Moderný design
  • Vynikajúca bezpečnosť

Zápory

  • Vysoká cena
  • Nemá nastaviteľný sklon
300 € Orientačná cena

Základná charakteristika

Bezlopatkový stojanový ventilátor Dyson AM07 vyniká svojim výkonom aj dizajnovým prevedením. Ponúka hneď 10 stupňov výkonu, čím patrí medzi tie najlepšie varianty na trhu. Pritom je ale špeciálne navrhnutý tak, aby mal tichú prevádzku, čo väčšina ventilátorov s toľkými stupňami výkonu neponúka. Bez obáv ho preto môžete používať aj v noci, kedy vás nebude svojou prevádzkou rušiť, navyše v nočných hodinách oceníte aj časovač, kedy je možné nastaviť si dobu, počas ktorej sa ventilátor automaticky vypne, čím zároveň ušetríte náklady na prevádzku.

Na okamžité osvieženie ventilátor využíva technológiu Air Multiplier, pomocou ktorej je vzduch pri prechode elipsovým prstencom urýchľovaný. Výsledkom je potom príjemne chladivé a konzistentné osvieženie, ktoré na rozdiel od lopatkových ventilátorov nenarúšajú nárazy vetra ani zvuk otáčajúcich sa lopatiek. Oproti väčšine konkurencie s lopatkami tento ventilátor upúta aj svojim dizajnom, ktorý je nielen moderný, ale súčasne aj viac bezpečný – bezvrtuľové prevedenie totiž eliminuje možnosť poranenia. Iste vás potom poteší aj diaľkový ovládač, ktorý je navyše opatrený magnetom pre ľahké uchytenie k ventilátoru.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Dyson

Typ

Stojanový

Sila ventilácie (m3/min)

1800 metrov kubických za hodinu

Hlučnosť (dB)

29

Príkon (W)

56

Počet stupňov výkonu

10

Počet lopatiek

Bezlopatkový

Priemer vrtule (cm)

Bezlopatkový

Časovač

Áno

Diaľkové ovládanie

Áno

Oscilácia

Áno

Automatická oscilácia

Áno

Nastaviteľný uhol sklonu

Nie

Ochrana proti prehrievaniu

Nie

Dĺžka kábla (m)

2

Hmotnosť (kg)

2,853

Šírka (cm)

15

Výška (cm)

100,7

Hĺbka (cm)

23

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

V čase písania tejto recenzie (máj 2023) je bezlopatkový stojanový ventilátor Dyson AM07 jedným z najobľúbenejších modelov na tuzemskom trhu. O tom svedčí množstvo užívateľských recenzií, ktoré len na portáli heureka.cz dosahuje celkový priemer 96 %. Užívatelia si pritom najviac chvália jeho výkon, ktorý je možné individuálne upravovať hneď v 10 stupňoch, čo je jedna z najvyšších hodnôt na trhu. Pozitívnych ohlasov sa dočkalo aj diaľkové ovládanie a z pochopiteľných dôvodov aj elegantný atypický dizajn, vďaka ktorému sa vetrák hodí najmä do moderných domácností, ale ľahko zapadne aj v tradičnom interiéri.

Kladného hodnotenia sa potom vetrák dočkal aj vďaka svojmu bezlopatkovému prevedeniu, čo používatelia vnímajú ako bezpečnejší variant oproti klasickým lopatkovým vetrákom. Negatívne potom niektorí hodnotia vysokú cenu, ktorá je ale pre zariadenie tejto značky typická a evokuje vysokú kvalitu, a tiež fakt, že na spodnú časť vetráka sadá prach a pravidelná údržba je preto nevyhnutná.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Medzi najväčšie prednosti tohto ventilátora patrí spomínaná technológia Air Multiplier, vďaka ktorej vetrák vytvára silný a neprerušovaný prúd vzduchu, ktorý na rozdiel od bežných lopatkových modelov nenarúšajú nárazy vetra ani zvuk otáčajúcich sa lopatiek. Ďalšou výhodou tohto prevedenia je aj eliminácia možného poranenia, ktoré inak pri bežných variantoch hrozí. Kvôli absencii lopatiek sa navyše ventilátor ľahko udržuje, stačí z neho pravidelne stierať prach vlhkou handričkou.

Na rozdiel od mnohých konkurencií tu nechýba diaľkový ovládač, pomocou ktorého je možné vetrák ľahko ovládať alebo dokonca nastaviť časovač, po uplynutí ktorého sa ventilácia automaticky vypne. Zaujímavosťou je tu značka Quiet Mark, ktorú vetráku udelila spoločnosť Noise Abatement Society za zníženú úroveň hlučnosti až na hodnotu 29 dB, čo je jedna z najnižších hodnôt na trhu. Vďaka tomu môžete vetrák bez obáv používať aj v noci, kedy vás svojou prevádzkou nebude nijako rušiť. Samozrejme tu nechýba oscilácia s plynulým ovládaním, pomocou ktorej ľahko nastavíte smer prúdenia vzduchu.

Za nevýhodu je možné považovať vyššiu cenu, ktorá je ale pri produktoch značky Dyson typická a spravidla evokuje vysokú kvalitu, ktorú jej výrobky dosahujú. Skrze stojanové prevedenie sa v tomto prípade bohužiaľ nedočkáte možnosti náklonu dopredu alebo nahor, čo je ale pre vetráky tohto typu bežné.

Porovnanie s alternatívami

Aby sme zostali pri podobnom dizajnovom spracovaní, ktoré stojanový ventilátor Dyson AM07 ponúka, môžeme vám ako vhodnú alternatívu odporučiť Dyson AM06, ktorý je na zohnanie zhruba o 40 € vyššiu cenu. Jedná sa o stolný variant ventilátora, ktorý predstavuje špičku medzi domácimi ventilátormi s týmto použitím. Rovnako nedisponuje lopatkami a jeho použitie je tak úplne bezpečné, navyše sa vďaka svojmu prevedeniu stane dizajnovým prvkom domácnosti či kancelárie.

Pokiaľ netrváte na bezlopatkovom dizajne, potom za zváženie stojí napríklad stojanový ventilátor Master FS 75, ktorý je vďaka svojmu výkonu a robustnému prevedeniu vhodný na profesionálne použitie v kanceláriách či prevádzkach s vysokou frekvenciou osôb.

Záverečné zhrnutie

Stojanový ventilátor Dyson AM07 môže byť vďaka svojmu bezlopatkovému prevedeniu skvelou voľbou do domácností s malými deťmi, pretože u neho nehrozí zranenie o lopatky, ktorými bežné ventilátory disponujú. Výhodou však nie je len zvýšená bezpečnosť, ale aj dizajn, ktorý je atypický a ocenia ho najmä majitelia moderne ladených domácností, kde bude vetrák slúžiť aj ako dizajnový doplnok. Ponúka výber hneď z 10 stupňov výkonu, čím sa radí medzi tie najlepšie vetráky na trhu, nechýba mu oscilácia ani diaľkové ovládanie, ktoré u mnohých konkurencií nenájdete. Bohužiaľ sa tu ale budete musieť zmieriť s vyššou cenou a faktom, že vetrák neponúka možnosť náklonu.

300 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Dyson AM07 | Hodnotenie: Výborné
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva Koňaříková má vďaka skúsenosti s výberom ventilátora parametre týchto prístrojov v malíčku. Prezradí, čo všetko by ste mali pri nákupe ventilátora sledovať a napovie, aké funkcie by sa vám mohli hodiť. Okrem toho vás prevedie aj správnym používaním tohto prístroja v domácnosti a ďalšími tipmi na ochladenie v horúcich letných dňoch.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Recenzia Dyson AM07

Dyson AM07

300 € Orientačná cena