Menu

Recenzia a test EcoFlow RIVER 2 Pro

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Nabíjacie (batériové) stanice

Klady

  • Extrémna životnosť batérie
  • Moderná LiFePo4 technológia
  • Rýchle nabíjanie

Zápory

  • Výstupný výkon mohol byť vyšší
  • Chýba rýchle USB
700 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

EcoFlow RIVER 2 Pro je zástupcom modernej generácie nabíjacích staníc využívajúcich batériovú technológiu LiFePO4. To v praxi znamená, že pri tejto nabíjacej stanici s kapacitou 768 Wh môžete očakávať nadštandardnú životnosť. Výrobca sľubuje až 3 000 nabíjacích cyklov pred poklesom kapacity pod 80 %.

Stanica dokáže dodávať vašim spotrebičom výkon 800 wattov, špičkový výkon pritom dosahuje až 1 600 W. Na tele zariadenia nájdete tri klasické zásuvky na 230 V, jedno USB-C s podporou až 100 W a trojicu klasických USB-A s výstupom maximálne 12 wattov.

Stanicu môžete nabíjať zo zásuvky, čo by nemalo zabrať viac ako 70 minút. K stanici je možné pripojiť solárne panely s výkonom maximálne 220 wattov – pri plnom výkone dobijú stanicu za tri a pol hodiny. V prípade potreby je na nabíjanie možné využiť aj autozapaľovač. Hmotnosť 7,8 kilogramu zodpovedá kapacite.

Parameter Tento produkt
Vhodné na

Záložný zdroj, Kempovanie

Kapacita (Wh)

768

Maximálny výkon (W)

800

Maximálny špičkový výkon (W)

1 600

Výstupné napätie (V)

230

Typ batérie

LiFePo4

Hmotnosť (g)

7 800

Životnosť (počet nabití)

3 000

Doba nabíjania zo zásuvky (min)

70

Maximálny výkon solárneho panelu (W)

220

Minimálna doba nabíjania solárnym panelom (min)

210

Počet klasických 230 V zásuviek

3

Počet klasických USB-A

3x12 W

Počet klasických USB-A s rýchlym nabíjaním

0

Počet USB-C

1x100 W

DC vstup na solárny panel

220 W, 11–50 V

Nabíjanie solárnym panelom

Áno

LCD displej

Áno

Nabíjanie trafom z autozapaľovača auta

Áno

Poistka proti prehriatiu

Áno

Indikátor nabitia

Áno

Výška (cm)

26

Šírka (cm)

27

Hĺbka (cm)

22,6

Hlavné klady a zápory

Predností modelu EcoFlow RIVER 2 Pro je hneď niekoľko. Predovšetkým je potrebné spomenúť pokročilú technológiu stanice, a teda aj jej nadpriemernú životnosť v počte nabíjacích cyklov (v čase porovnania, marec 2023). Za zmienku ale rozhodne stojí aj rýchle nabíjanie zo siete.

Je škoda, že sa výrobcovi nepodarilo zo stanice dostať vyšší výstupný výkon, nie je preto možné tvrdiť, že by sa dalo k stanici naozaj pripojiť čokoľvek. Osadené klasické porty USB-A podporujú iba 12W výstup.

Porovnanie s alternatívami

EcoFlow RIVER 2 Pro je relatívne drahá nabíjacia stanica, je teda vhodné porovnať ju s nejakou lacnejšou alternatívou. Z tohto pohľadu je zaujímavý napríklad model Jackery Explorer 500. Ten je v základe podstatne lacnejší, ale disponuje aj o 250 Wh nižšou kapacitou a o 300 W nižším výstupným výkonom.

Po týchto stránkach a v rámci nabíjania sa jedná o horší produkt. Avšak platí, že Jackery vyrába vysoko kvalitné stanice a tento model váži o viac ako 2 kilogramy menej. Z toho dôvodu sa jedná o podstatne prenosnejšie zariadenie vhodné na cesty a na výlety.

Záverečné zhrnutie

EcoFlow RIVER 2 Pro v sebe spája dostatočnú kapacitu, výkon aj modernú LiFePO4 technológiu. Vďaka tomu nesľubuje iba energiu potrebnú na napájanie vašich spotrebičov na cestách, ale aj úplne nadštandardnú životnosť (počet nabíjacích cyklov). Za zaujímavú alternatívu s nižšou hmotnosťou môžeme považovať model Jackery Explorer 500.

700 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: EcoFlow RIVER 2 Pro | Hodnotenie: Veľmi dobré
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je skúsený redaktor, ktorý sa už niekoľko rokov zaoberá aj porovnávaním produktov. Zameriava sa pritom na rôzne témy, a to vrátane technických oblastí. Pri výbere najlepších nabíjacích staníc zúročil svoje skúsenosti. Zohľadnil teda všetky podstatné vlastnosti. Pozornosť teda venoval takým parametrom, ako je kapacita či hmotnosť, ale zameral sa aj na zdanlivo menej dôležité vlastnosti typu prítomnosť LCD displeja.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia EcoFlow RIVER 2 Pro

EcoFlow RIVER 2 Pro

700 € Orientačná cena