Menu

Electrolux LKK560000W – Recenzie, testy a porovnania

88,2 % Celkové hodnotenie

Top 9 v kategorii Kombinované sporáky

Jednotlivá hodnocení

 • 10/10
  Hodnotenie spotreby
 • 10/10
  Hodnotenie programov
 • 10/10
  Hodnotenie funkcií dosky
 • 7,7/10
  Hodnotenie funkcií rúry

Klady

 • Parné programy
 • Funkcia AirFry
 • Ponúka 11 režimov pečenia

Zápory

 • Chýba displej
 • Chýba funkcia rozmrazovania
 • Žiadny pokročilejší systém samočistenia
330 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Sporák Electrolux LKK560000W patril v čase písania recenzie (júl 2022) zhruba do strednej cenovej kategórie. Napriek tomu v niektorých ohľadoch prekonáva aj drahšie modely. Má klasicky 4 horáky, kapacita rúry 58 l je skôr menšia, nebude tak ideálna pre naozaj početné domácnosti. Varná doska je krytá poklopom, ktorý ju chráni pred prachom a môžete ho využiť ako príležitostnú odkladaciu plochu.

 

Čo sa týka spotreby, sporák sa radí do energetickej triedy A, rovnako ako takmer všetky kombinované modely na trhu. Vďaka tomu si nemusíte nad úspornosťou toho či onoho modelu príliš lámať hlavu, všetky sú na podobnej úrovni. Silnou stránkou sporáka Electrolux je ale jeho variabilita, ponúka rovno 11 režimov pečenia, zatiaľ čo štandard bol cca 8.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Electrolux

40 % Amica, 30 % Beko, 10 % AEG, 10 % Electrolux, 10 % Mora
Počet horákov

4

100 % 4
Objem rúry (l)

58

64,50
Poklop

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Energetická trieda

A

100 % A
Spotreba energie pri bežnom pečení (kWh)

0,84

0,95
Spotreba energie pri teplovzdušnom pečení (kWh)

0,75

0,82
Počet programov pečenia

11

40 % 8, 30 % 11, 30 % 9

Vybavenie a funkcie

Jedným z najužitočnejších režimov je teplovzdušné pečenie zaistené ventilátorom a kruhovým vykurovacím telesom. Sporák Electrolux ho posúva na novú úroveň prostredníctvom funkcie AirFry a špeciálneho perforovaného plechu. V tomto režime zvládne nahradiť aj dnes veľmi populárnu teplovzdušnú fritézu. Pozitívom sú tiež parné funkcie, ktoré zaistia chrumkavú kôrku pri pečive, alebo ich môžete využiť napríklad na zaváranie. Rúra má navyše aj špeciálny režim na sušenie plodín. Na druhú stranu pri nej nenájdete funkciu rozmrazovania.

Samozrejme nechýbajú ani obvyklé funkcie, ako je bezpečnostná poistka plynových horákov alebo piezo zapaľovania, vďaka ktorému sa nemusíte obťažovať so škrtaním zápalkou, horák zapálite iba stlačením gombíka. Oproti niektorým konkurenčným modelom tomuto sporáku chýba displej, nechýba mu ale obľúbený časovač. Vnútro rúry je potiahnuté čiernym smaltom, ktorý sa ľahko udržuje, špecializovaného systému čistenia, ako je napr. katalýza, sa ale nedočkáte.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Elektrické zapaľovanie

Áno

100 % Áno
Bezpečnostná poistka

Áno

100 % Áno
Kruhové výhrevné teleso

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Ventilátor

Áno

100 % Áno
Gril

Áno

100 % Áno
Rozmrazovanie

Nie

80 % Áno, 10 % Nie, 10 % Neuvedené
Systém čistenia

Čierny smalt

50 % Čierny smalt, 20 % SimpleSteam, 20 % Žiadny, 10 % EcoClean
Displej

Nie

70 % Áno, 30 % Nie
Časovač

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Výška (cm)

85

80 % 85, 10 % 90, 10 % 85,5
Šírka (cm)

50

70 % 50, 20 % 60, 10 % 59,4
Hĺbka (cm)

60

90 % 60, 10 % Neuvedené

Hlavné klady a zápory

Za vyzdvihnutie rozhodne stoja parné funkcie, rovnako ako teplovzdušný režim AirFry. Celkovo je variabilita tohto modelu jeho silnou stránkou. V kategórii funkcií ale narazíme aj na nedostatky, jedná sa najmä o absenciu displeja a funkcie rozmrazovania. Pre niektorých užívateľov môže byť nevýhodou aj pomerne malá rúra.

Porovnanie s alternatívami

V podobnej cenovej kategórii nájdete aj sporák Gorenje K5352WF, ktorý vám na rozdiel od sporáka Electrolux ponúkne väčší objem rúry, funkciu rozmrazovania, katalytické čistenie a displej. Na druhú stranu mu ale chýbajú parné funkcie a funkcia AirFry, celkovo má tiež o niečo menej režimov pečenia.

Za cenovo dostupnejšiu alternatívu považujeme sporák Mora K 662 BW. Oproti modelu Electrolux je nielen lacnejší, ale má mierne väčšiu rúru, program rozmrazovania, systém čistenia EcoClean a displej. Opäť ale chýbajú parné funkcie, program AirFry a ďalšie špecifické režimy pečenia.

Naše hodnotenie a záver

Kombinovaný sporák Electrolux LKK560000W podáva v našom porovnaní mierne nevyrovnaný výkon. Na jednu stranu zaujme modernými technológiami, ako je funkcia AirFry alebo parné pečenie, na druhú stranu mu ale chýbajú pomerne bežné prvky, napríklad displej alebo program rozmrazovania. Celkovo ide ale o veľmi dobrý model s pestrou ponukou programov, vrátane teplovzdušného pečenia, a štandardnou spotrebou.

Oproti niektorým konkurenčným modelom má ale pomerne malú rúru (58 l), čo by mohol byť pre niektorých používateľov problém. Dobrú alternatívu s väčším objemom rúry predstavuje napríklad sporák Gorenje K5352WF.

330 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Electrolux LKK560000W | Hodnotenie: 88,2 %
Eliška Srncová
Eliška pôsobí v našej redakcii ako seniorný člen tímu a väčšinu domácich spotrebičov už za tie roky porovnávania a hodnotenia pozná ako svoje topánky. K témam pristupuje komplexne, pri kombinovaných sporákoch vám tak vysvetlí všetko, od typov palív, cez varianty varných dosiek až po funkcie rúry. Rozhľad si získava aj spracovávaním ďalších tém, ako sú indukčné sporáky, alebo plynové varné dosky.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Electrolux LKK560000W

Electrolux LKK560000W

330 € Orientačná cena