Menu

Recenzia a porovnanie Electrolux ZB5104WDB

73,0 % Celkové hodnotenie

Taktiež nás zaujalo v kategorii Ručné vysávače nad 40 €

Klady

  • Slušná výdrž
  • Suché aj mokré vysávanie
  • Praktické kolieska

Zápory

  • Dlho sa nabíja
  • Nemá HEPA filter
  • Výrobca neudáva hlučnosť
50 € Orientačná cena

Súhrnné údaje a vybavenie

Ručný vysávač Electrolux ZB5104WDB umožňuje suché aj mokré vysávanie, môžete ho teda využiť napríklad aj na upratovanie rozliatych tekutín. Nečistoty sú zbierané do nádoby s objemom 500 ml, čo je obvyklá veľkosť. Filter je v tomto prípade obyčajný oplachovací, nie HEPA. Ten vyhľadávajú alergici a osoby citlivé na prach kvôli vyššej účinnosti. Rozmerovo sa jedná skôr o väčší model, ale pár centimetrov navyše manipuláciu nijako výrazne nekomplikuje. Hmotnosť navyše dosahuje klasických 0,92 kg a používanie uľahčujú aj kolieska umiestnené na spodnej časti sacej hubice.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Electrolux

Hmotnosť (kg)

0,92

Typ vysávania

Suché a mokré

Umývateľné filtre

Áno

Objem nádoby na prach (ml)

500

Šírka (cm)

13,6

Výška (cm)

17,1

Hĺbka (cm)

41,9

HEPA filter

Nie

Typ batérie

Ni-Mh

Doba nabíjania (hod)

16

Výdrž batérie (min)

20

Hodnotenie energetických údajov a hlučnosti

Prístroj je poháňaný akumulátorom staršieho typu Ni-Mh – ten má oproti Li-Ion horší pomer doby nabíjania a prevádzky. V tomto prípade nabíjanie trvá 12 až 16 hodín, výdrž je potom 20 minút. Doba nabíjania je najdlhšia zo všetkých modelov, ktoré sme zaradili do nášho porovnania (december 2019). Výhodou je ale možnosť umiestnenia nabíjacieho držiaka na stenu. Hlučnosť pri vysávaní bohužiaľ výrobca neudáva, pri ručných vysávačoch sa ale obvykle pohybuje medzi 70 a 80 dB.

Naše hodnotenie a záver

Ručný vysávač Electrolux ZB5104WDB umožňuje vysávanie suchých aj mokrých nečistôt – to určite oceníte najmä v kuchyni. Jeho výhodou je pomerne nízka hmotnosť a taktiež možnosť umývania filtra. Bohužiaľ ale nemá filter HEPA, čo je problém najmä pre alergikov. Najväčšou slabinou je pomalé nabíjanie akumulátora, to trvá až 16 hodín. V prevádzke vysávač vydrží až 20 minút. Rozmerovo je tento model síce o niečo väčší, kolieska na konci hubice ale uľahčujú jeho používanie.

50 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Electrolux ZB5104WDB | Hodnotenie: 73,0 %
Veronika Vyskočilová
Redaktorka
Veronika sa v našej redakcii už niekoľko rokov venuje porovnávaniu a hodnoteniu kuchynských a domácich pomocníkov. Prístroje na upratovanie preto tvoria veľkú časť jej práce. Na tejto stránke porovnávala ručné vysávače, o ktorých sa viac dozviete v jej článku. Poradí vám, čo všetko môžete ručným vysávačom upratovať a kedy využijete špeciálne nadstavce. Ako autorku ju nájdete napríklad aj pri čističoch kobercov, tyčových aku vysávačoch a parných mopoch.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Electrolux ZB5104WDB

Electrolux ZB5104WDB

50 € Orientačná cena