Porovnávací test a recenzie najlepších elektrobicyklov

Niektorí ich zatracujú, iní na ne nedajú dopustiť. Jedni ich považujú za obyčajný rozmar, ďalším zase výrazne uľahčujú život. Reč je o elektrobicykloch, ktoré sa postupne presadzujú aj u nás a začínajú si vydobývať postavenie obľúbeného alternatívneho dopravného prostriedku. Dá sa očakávať, že ich obľuba ďalej porastie aj s ohľadom na snahy štátov, miest aj obcí obmedziť automobilovú dopravu.

Vybrať a odporučiť niekoľko modelov rozhodne nie je jednoduché. V prvom rade je potrebné dostupnú produkciu rozdeliť podľa typov, s ktorými sa v súčasnosti je možné na trhu stretnúť. Takisto by vás malo zaujímať, či je daný dopravný prostriedok určený dámam alebo pánom. Počas výberu je vhodné sa zamerať aj na konštrukčné vlastnosti, materiál rámu, priemerný dojazd, kapacitu batérie, umiestnenie pohonu alebo riešenie bŕzd. Svoju rolu hrá aj výbava v podobe elektronických doplnkov a dodatočného príslušenstva uľahčujúceho prevádzku bicykla.

Ak stojíte teda pred náročnou voľbou, ktorý z dostupných elektrobicyklov si kúpiť, snažte sa zhromaždiť čo najväčšie množstvo informácií. Ide totiž o pomerne nákladnú záležitosť a zvolený model by mal uspokojiť všetky vaše potreby a požiadavky. Ak si predsa len niečím nie ste istí, neunáhlite sa a preštudujte si radšej náš text Ako si vybrať elektrobicykel, kde sa jednotlivým kritériám dopodrobna venujeme. Budete tak aspoň rámcovo vedieť, po čom sa poobzerať.


Najlepšie elektrobicykle podľa hodnotenia a recenzií používateľov

Pořadí Vzhľad Názov Výrobca Určenie Orientačná cena Aktuálna cena
1.
Recenze Crussis e-Fionna 5.6 2021
Crussis e-Fionna 5.6 2021 Crussis Dámský 1 420 € Zobraziť ponuky
2.
Recenze Haibike Sduro FullSeven 1.0 2020
Haibike Sduro FullSeven 1.0 2020 Haibike Pánský 2 800 € Zobraziť ponuky
3.
Recenze Kellys Tayen 10 2020
Kellys Tayen 10 2020 Kellys Dámský 2 000 € Zobraziť ponuky
4.
Recenze Leader Fox Park City 2020
Leader Fox Park City 2020 Leader Fox Dámský 1 060 € Zobraziť ponuky
5.
Recenze Kellys Tygon 10 2020
Kellys Tygon 10 2020 Kellys Pánský 2 000 € Zobraziť ponuky
6.
Recenze Leader Fox Altar 2020
Leader Fox Altar 2020 Leader Fox Pánský 1 800 € Zobraziť ponuky
7.
Recenze Leader Fox Kent 2020
Leader Fox Kent 2020 Leader Fox Unisex 1 800 € Zobraziť ponuky
8.
Recenze G21 Jessy 2019
G21 Jessy 2019 G21 Unisex 940 € Zobraziť ponuky
9.
Recenze Devron 28161 2019
Devron 28161 2019 Devron Neuvedeno 1 140 € Zobraziť ponuky
10.
Recenze Leader Fox Exeter 2020
Leader Fox Exeter 2020 Leader Fox Dámský 1 500 € Zobraziť ponuky

Ako si vybrať elektrobicykel

Na úplnom začiatku je dobré si vyjasniť, či je elektrobicykel to, čo chcete. Možno si pod slovom elektrobicykel predstavíte niečo, čo používajú starší ľudia na nákupy. To je však omyl. Ide o dopravný prostriedok, ktorý, samozrejme, môžete použiť na už uvedený účel, spektrum jeho využitia je však oveľa širšie, či už ide o najrôznejšie cyklovýlety do prírody, po meste, alebo kdekoľvek inde. Takisto vám elektrobicykel poslúži ako pohodlný a komfortný dopravný prostriedok na dochádzanie do práce, čo sa pri hustej premávke vo väčších mestách môže rozhodne hodiť.

Celkovo ide o ekologickú a pohodlnú formu cestovania, ktorej obľuba stúpa tak u žien, ako u mužov. Jedinou nevýhodou tak zostáva trochu vyššia obstarávacia cena a taktiež o niečo vyššia hmotnosť oproti bežnému bicyklu, ktorú zaznamenáte hlavne vtedy, keď sa vám vybije batéria. Nezabúdajte, že rovnako ako na klasickom, tak aj na elektrikou poháňanom bicykli hrozia isté nebezpečenstvá. Následky prípadných karambolov môžu zmierniť cyklistické prilby. Ako si vybrať tú najvhodnejšiu práve pre seba sa dozviete v samostatnom článku.

Všeobecné pravidlá výberu

 • Zvoľte typ elektrobicykla – Rozhodnite sa, na aké účely chcete bicykel prevažne využívať, či pôjde hlavne o cesty do práce, výlety do prírody či napríklad kombináciu oboch.
 • Stanovte si cenovú hranicu – Elektrobicykel zoženiete aj pod 800 €, jeho cena sa však môže vyšplhať aj na niekoľko tisíc. Od toho sa ďalej odvíjajú vlastnosti, ako je výkon, umiestnenie motora a ďalšie.
 • Spresnite požiadavky na výkon a výdrž – Chcete bicykel na celodenné výlety alebo na krátke vzdialenosti? Podľa toho vyberiete model, ktorý bude vyhovovať vašim potrebám.
 • Zamerajte sa na výbavu – Niektoré bicykle majú displej, iné nadupaný prehadzovač. Výbava sa do veľkej miery odvíja od ceny elektrobicykla, ale taktiež od jeho typu. V prípade mestského modelu využijete skôr nosič a stojan, v prípade horského zase prehadzovač s 3 × 7 prevodmi.

Typy elektrobicyklov

Na začiatku je nutné sa zamyslieť, kde budete na elektrobicykli najskôr jazdiť najčastejšie a na aký účel si ho kupujete. V podstate sa rozhodujete ako v prípade normálneho bicykla. Na trhu nájdete modely určené na jazdu po meste, skladacie bicykle alebo horské či krosové bicykle.

Mestské elektrobicykle

Bicykel určený na jazdu v meste ocenia predovšetkým používatelia, ktorí chcú jazdiť do práce alebo na nákupy. Keďže dopravovanie po meste je často náročné, je dobré, aby bicykel nebol príliš ťažký a taktiež sa dobre a ľahko ovládal. Mestské elektrobicykle môžu byť už pri predaji vybavené pomocným príslušenstvom, ako sú integrované svetlá, nosič alebo blatníky. Teda vybavenie, ktoré prispieva ku komfortu pri dopravovaní po mestských uliciach. Cenný je taktiež ochranný kryt reťaze, ktorý zamedzí kontaktu s odevom a jeho zašpinením. Mestské bicykle majú často nižší rám, ktorý uľahčuje zosadanie a nasadanie, ktorému sa pri prevádzke často nevyhnete.

Skladacie elektrobicykle

Skladací variant elektrobicykla ocenia predovšetkým používatelia, ktorí chcú malý a skladný bicykel, na ktorý nepotrebujú veľa miesta na uskladnenie a podobne. Hodí sa primárne na cesty v okolí bydliska alebo na dochádzanie do práce. Bicykel sa dá ľahko zložiť a prenášať. Nebude sa však hodiť na dlhšie trate či jazdu náročnejším terénom. Nezabúdajte však na fakt, že hoci ide o skladací elektrobicykel, jeho hmotnosť bude v porovnaní s bežným skladacím bicyklom vyššia, lebo samotný motor a batéria niečo vážia.

Horské elektrobicykle

Horské elektrobicykle sú vhodné na jazdu v náročnejšom teréne. Ide o častý variant predovšetkým u zákazníkov, ktorí hľadajú športové vyžitie. Na tento účel sú horské bicykle často vybavené odpruženou vidlicou, hydraulickými brzdami a zložitejšou elektronikou. Je dôležité, aby dopomoc pri jazde bola čo najcitlivejšia a najúčinnejšia, čo prispieva k maximálnemu pôžitku z jazdy. Tieto modely často disponujú prehadzovačom s väčším počtom prevodov, väčšinou so 7 až 10. Dôležitá je taktiež odolnosť a kvalita, ktorá umožní jazdu v náročných podmienkach.

Krosové elektrobicykle

Krosové elektrobicykle, alebo taktiež nazývané trekové, sú variantom pre používateľov, ktorí hľadajú bicykel na univerzálne použitie. Dôležitá je pre nich všestrannosť, životnosť a dlhý dojazd. Hodia sa tak na vychádzky do terénu, ako na vychádzky po meste. Veľmi často disponujú odpruženou vidlicou. Dalo by sa povedať, že ide o určitý medzistupeň bicykla mestského a horského.

Umiestnenie pohonu

Elektrický pohon vás väčšinou nezbaví úplne nutnosti šliapať, môže vám však túto činnosť významne uľahčiť. Jazda sa tak pre vás stane komfortnejšia, pohodlnejšia a menej namáhavá. Obzvlášť sa o tom presvedčíte v kopcovitom teréne, kde s dopomocou elektropohonu nebudete musieť vynakladať také množstvo energie a sily ako v prípade klasického bicykla. Elektrický pohon taktiež zvládne vyrovnať výkonnostné rozdiely medzi niekoľkými cyklistami. Existujú aj varianty uvedenia elektrobicykla do pohybu bez nutnosti šliapať. Ide napríklad o situáciu, keď bicykel vediete vedľa seba – táto funkcia sa volá WALK.

Môžete sa stretnúť s rôznymi typmi umiestnenia motora. Najčastejšie:

 • Na prednom kolese
 • Na zadnom kolese
 • V strede bicykla

Spôsoby umiestnenia motora a batérie u elektrobicyklov

Motor na prednom kolese

Motor v prednej časti bicykla nájdete najčastejšie na modeloch určených do mesta. Jeho výhodou je najmä jednoduchá inštalácia a nízka obstarávacia cena, v kombinácii s akumulátorom umiestneným v zadnej časti taktiež bicyklu dodáva dobrú vyváženosť. Jeho nevýhody sú spojené práve so zaťažením predného kolesa. Môže totiž dochádzať k jeho podšmykovaniu a pri nájazde na obrubník sa taktiež trochu viac nadriete. Do horšieho terénu sa taký bicykel veľmi nehodí, na asfalte si s ním však vystačíte.

Motor na zadnom kolese

Ďalšou možnosťou je umiestnenie motora na zadné koleso. Tento variant vám prinesie lepší prenos krútiaceho momentu. Celkovo je to vhodnejší variant, čo sa jazdy v teréne týka, preto ho nájdete hlavne na horských, krosových a trekingových bicykloch. Manipulácia s bicyklom je menej náročná, predné koleso je ľahšie, takže sa na jazdu po teréne hodí. Jedinou nevýhodou je väčšie opotrebovávanie zadnej časti bicykla, ktoré býva vplyvom umiestnenia motora nevyvážené.

Motor v strednej časti bicykla

Poslednou možnosťou je umiestnenie motora v strednej časti bicykla. Tento variant ponúka najlepšie hodnoty, čo sa vyváženia elektrobicykla týka. Dosiahnete maximálny  výkon aj pri úspornejšej jazde. Počítať však musíte s vyššou cenou než v prípade predchádzajúcich dvoch variantov. Najčastejšie naň narazíte na horských bicykloch, býva však aj na iných, spravidla drahších, modeloch.

Výkon motora

Možno si hovoríte, že najlepšie bude kúpiť elektrobicykel s čo najvyšším výkonom. Má to však svoje ale. Hoci môžete naraziť na modely s výkonom okolo 500 a viac wattov, legislatívy rôznych krajín maximálny výkon regulujú. Modely s vyšším výkonom už je potrebné registrovať ako elektrické motocykle a podmienkou ich používania je zodpovedajúci vodičský preukaz.

Existuje jedna drobná kľučka, ako si kúpiť bicykel s vyšším výkonom a vyhnúť sa podmienke vodičského preukazu. Sú ňou bicykle s tzv. offroad režimom. To v praxi znamená, že má bicykel napríklad výkon 350 alebo aj 500 W, ktorý je umelo znižovaný na 250 W. Mimo cesty však môžete prejsť na offroad režim a využiť plný výkon bicykla. Obstaranie modelu s vyšším výkonom má svoje výhody, aj keď ho neplánujete využívať naplno. Taký motor má totiž vďaka umelému zníženiu výkonu rezervu, a tak sa neopotrebováva toľko ako model, ktorý pracuje stále naplno.

Zvyšovanie výkonu motora

Dnes už môžete naraziť na upravené modely s výkonom presahujúcim 700 W, ktoré tak dosahujú rýchlosť aj okolo 70 km/h. Takéto úpravy by sme však príliš neodporučili. V prvom rade bude každá jazda, prípadne každý pád s takýmto bicyklom výrazne nebezpečnejší a následky môžu byť závažnejšie. Okrem toho úpravou bicykla taktiež prichádzate o záruku a môžete ho dokonca poškodiť, čo najmä v prípade produktu za niekoľko tisíc nie je práve žiaduce.

Batéria

Batéria je srdcom celého elektrobicykla. Rozhodujúca je potom predovšetkým otázka jej kapacity, od čoho sa potom odvíja maximálny dojazd bicykla, čo však, samozrejme, taktiež závisí od vami zvolenej úrovne dopomoci. Dôležitá je taktiež, samozrejme, životnosť batérie alebo to, koľko nabíjacích cyklov zvládne.

Najčastejšie a najviac používané sú dnes predovšetkým lítiové batérie. Konkrétnejšie modifikácie Li-Pol, Li-Ion alebo LiFePO4. Ponúkajú pekný pomer ceny, hmotnosti, životnosti a výkonu. Životnosť sa však potom odvíja predovšetkým od toho, ako ju používate a ako sa o ňu staráte. Najčastejšie udávaná životnosť je okolo 15 000 až 25 000 najazdených km. Aby batéria vydržala čo najdlhšie, je dobré ju vždy po každej jazde dobíjať, a to na maximálnu hodnotu. Dobíjanie by malo vždy prebiehať neprerušovane. Je nutné myslieť aj na to, že nie je dobré, aby sa batéria úplne vybila. Na zimu ju potom nevystavujte teplotám pod 0 °C, lebo to životnosť rozhodne nepredĺži, a takisto ju chráňte pred vysokými teplotami.

Bežné umiestnenie batérie býva:

 • Na ráme bicykla
 • Na sedlovej tyči
 • Na nosiči

Batéria na ráme bicykla

Častým a snáď najoptimálnejším variantom je umiestniť batériu na rám bicykla alebo priamo do rámu bicykla, ako je to napríklad na bicykloch skladacích. Táto poloha ponúka hneď niekoľko výhod. Nie je napríklad narušené ťažisko bicykla, všetko pôsobí celistvým dojmom a nenarušuje dizajn bicykla.

Batéria na sedlovej tyči

Ďalšou možnosťou je umiestniť batériu na sedlovú tyč. Tento variant nájdete predovšetkým na mestských a skladacích bicykloch. Podobne ako pri umiestnení na ráme nie je narušené ťažisko. Musíte však počítať iba s jedným prevodníkom a taktiež s predĺžením rámu, a tým pádom s predĺžením celej šliapacej sústavy.

Batéria na nosiči

Ďalšou možnosťou je uložiť batériu na nosič. Jej výhodou je jednoduchá manipulácia. Bicykle s touto formou umiestnenia budú najčastejšie určené na cestu alebo jazdu po meste. Ide teda predovšetkým o bicykle mestské alebo trekové.

Dojazd

Pod označením dojazd sa myslí vzdialenosť, na ktorej môžete počítať s dopomocou pri šliapaní, kým dôjde k vybitiu. Dojazd je ovplyvnený batériou a faktormi, ako je terén, štýl jazdy, hmotnosť jazdca, nastavenie stupňa dopomoci a poveternostné podmienky panujúce pri jazde. Celá problematika dojazdu by sa dala prirovnať k jazde v aute. Taktiež nejaký čas trvá, kým prídete napríklad na optimálny spôsob radenia. I jazda na elektrobicykli chce istý cvik a skúsenosti. Ak celú cestu budete využívať maximálnu hodnotu dopomoci, nedôjdete toľko ako pri nižšej úrovni.

Čím je vyššia kapacita batérie, tým dlhší je potom dojazd. Maximálna hodnota kapacity batérie sa v súčasnosti pohybuje okolo 15 Ah. Takže tu bude najväčšia hodnota dojazdu okolo 120 km a viac. Naopak, v prípade batérie s kapacitou okolo 9 Ah prejdete vzdialenosť okolo 40 až 70 km na jedno nabitie. Čo najdlhší dojazd dosiahnite taktiež správnou voľbou plášťov, nahustením, nastavením brzdového systému a celkovo dobrým technickým stavom elektrobicykla. Podozrivo vysoká kapacita batérie (vyše 20 Ah) alebo výnimočne dlhý dojazd (okolo 200 km) bývajú skôr marketingové triky výrobcov a v reáli je dobré počítať s výrazne nižšími hodnotami.

Ovládací panel

Na predných riadidlách bicykla nájdete ovládací panel, vďaka ktorému získate informácie o svojej jazde, prejdených kilometroch alebo čase jazdy. Hlavne však o stupni nabitia či vybitia batérie. Panelom taktiež budete regulovať a voliť úroveň elektrickej asistencie. Väčšinou bicykle ponúkajú okolo 3 až 5 týchto úrovní. Čím viac možných úrovní, tým väčšia možnosť nastaviť si optimálnu hodnotu dopomoci. Samotný pohon môžete, samozrejme, úplne vypnúť, ale potom musíte počítať s tým, že celý systém niečo váži a bicykel je ťažší, takže sa vám nepôjde tak dobre ako na bicykli klasickom. Elektrobicykel je však určený skôr na využívanie elektrickej asistencie. Navyše po prvých jazdách zistíte, že sa vám systém ani vypínať nechce.

Panel môžete vyberať taktiež podľa technickej zdatnosti používateľa. Existujú veľmi jednoduché modely, ktoré sa ovládajú pomocou jedného tlačidla, alebo taktiež napríklad multimediálne varianty s LCD displejom a množstvom pokročilejších funkcií. Záleží na vás, ktoré ovládanie je pre vás pohodlnejšie. Jednoduché modely budú vhodnejšie napríklad pre seniorov alebo jazdcov, ktorí sa nechcú pri jazde zaoberať zbytočnými zložitosťami.

Rám a nosnosť

Pri voľbe rámu je nutné určiť, či používateľ bude žena alebo muž. Na trhu nájdeme elektrobicykle s rámom vhodným pre ženy aj mužov. Natrafiť môžete taktiež na unisex rám, teda univerzálny variant. Ak viete, že budete jazdiť predovšetkým po meste, je dobré zvoliť napríklad elektrobicykel s nižším rámom, čím bude pre vás časté zosadanie a nasadanie menej náročné.

Výška rámu sa spravidla odvodzuje od výšky postavy a býva udávaná v palcoch alebo veľkostiach XS – XL, ako je známe pri oblečení. Veľkosti sa však môžu u rôznych predajcov líšiť. Vplyv má, samozrejme, napríklad aj dĺžka končatín, takže táto pomôcka nie je úplne stopercentná, vo väčšine prípadov sa však dosť dobre trafíte. V prípade krosových bicyklov sa odporúča voliť rám skôr vyšší.

Výška postavy (cm) Výška rámu (palce)
150 – 155 15 – 16
155 – 160 16
160 – 165 16 – 17
165 – 170 17 – 18
170 – 175 18 – 19
175 – 180 19 – 20
180 – 185 20 – 21
185 – 190 21 – 22
190 – 195 22 – 23
195 a viac 23 a viac

Čo sa nosnosti týka, tak dnešné bicykle sú koncipované väčšinou na nosnosť okolo 110 až 150 kg, takže ponúkajú dostatočne veľkú variabilitu, a tak aj ľudia s vyššou hmotnosťou by mali bez problémov nájsť pre seba vhodný bicykel. Niektorí predajcovia sa dokonca špecializujú na elektrobicykle s vyššou nosnosťou a zakúpiť tak môžete napríklad aj modely s nosnosťou okolo 170 kg.

Materiál

Pokiaľ ide o materiál rámu, na prevažnej väčšine modelov na trhu sa stretnete s označením „dural“, v praxi ide o zlúčeninu hliníka Al 6061. Označenie „dural“ je v tomto smere trochu sporné. Podľa niektorých zdrojov sa ako duraly môžu nazývať iba zlúčeniny hliníka začínajúce dvojkou, ktoré sa vyznačujú vysokou pevnosťou a tvrdosťou, avšak horšie odolávajú korózii. V praxi sa však pod pojmom dural skrýva v podstate akákoľvek pevná zliatina hliníka. V prípade drahších modelov elektrobicyklov môžete naraziť aj na karbónové vyhotovenie rámu, ktoré poteší nižšou hmotnosťou a vyššou odolnosťou.

Kvalita komponentov

Nielen pri výbere rámu by ste mali myslieť taktiež na materiál, z ktorého je vyrobený. To isté platí aj pre ďalšie komponenty, ako je predná vidlica, sedlovka alebo riadidlá, kde opäť hrá prím karbón, ktorý je pružný a lepšie pohlcuje vibrácie.

Podstatnú rolu hrajú taktiež brzdy a odpruženie. Pri výbere bŕzd je dobré pozerať sa po hydraulických kotúčových brzdách, ktoré sú najúčinnejšie, a to najmä ak kupujete horský bicykel. V prípade mestských alebo krosových elektrobicyklov si vystačíte aj s klasickými V-brzdami, ktorých výhodou je nižšia hmotnosť v porovnaní s hydraulickým variantom.

Čo sa týka odpruženia, predná vidlica by mala byť pružinová, na drahších modeloch nájdeme aj vzduchovú. Najlepšie modely sú vybavené inteligentným systémom pruženia, ktorý prispôsobuje mieru pruženia podľa nerovnosti terénu.

Doplnky

Čo sa týka doplnkov, elektrobicykle sa od klasických bicyklov väčšinou príliš nelíšia. V ich výbave tak nájdete napríklad blatníky, stojan, svetlá, nosič a ďalšie užitočné prvky, ktoré sme už zmienili v opise jednotlivých typov elektrobicyklov. Existuje však niekoľko prídavkov, na ktoré pri bežnom bicykli len tak nenarazíte:

 • Displej – Napomáha s ovládaním elektrobicykla, umožňuje komfortnejší výber režimov asistencie a informuje napríklad o prejdenej vzdialenosti, rýchlosti či stave batérie.
 • USB konektor – Umožňuje nabíjať váš mobil, prehrávač, GPS navigáciu alebo iné prenosné zariadenie priamo pri jazde. Nestane sa vám tak, že by ste sa stratili a zistili, že je váš mobil úplne vybitý.

Údržba elektrobicykla

Aby vám motorizovaný bicykel dlho a dobre slúžil, je potrebné mu venovať náležitú starostlivosť. Tou je pravidelná kontrola a údržba všetkých komponentov a celkového stavu bicykla. Niektoré úkony odporúčajú odborníci vykonávať pred každou jazdou, iné stačí až po nejakom čase používania, zhruba po 200 kilometroch. Raz za rok by ste mali zveriť bicykel odbornému servisu, ktorý sa postará o dôkladnú údržbu, a tým aj vaše bezpečie (Zdroj: Electric Bicykle Guide).

Pred každou jazdou

Rovnako ako v prípade bežného bicykla je potrebné skontrolovať niektoré dôležité prvky. Tými sú najmä brzdy, ich funkčnosť a nastavenie. Dobré je skontrolovať taktiež stav pneumatík aj dostatočné nahustenie a prípadne odstrániť problémy. Dbať by ste mali taktiež o dobré dotiahnutie všetkých spojov, či už na riadidlách, pedáloch, skladacom mechanizme, a ďalšie. Pri elektrobicykloch sa musíte zamerať taktiež na stav nabitia batérie, bez tej sa skrátka nezaobídete. Samozrejmosťou je taktiež pravidelné čistenie všetkých častí bicykla, a to v závislosti od znečistenia.

Po 200 kilometroch

Raz za čas sa nevyhnete ani dôkladnejšej údržbe. Tou je mazanie reťaze, ložísk a čapov. Premazať je potrebné taktiež menič rýchlostí a ústie bovdenov – brzdiace a radiace lanká. Kontrolu potrebujú všetky spoje, skrutky a lúče. Samozrejmosťou je taktiež vyčistenie všetkých horšie dostupných častí bicykla.

Pozor na vodu

Nemusíte sa, samozrejme, báť každej prehánky, ak je však dážď natoľko intenzívny, že dôjde k zatečeniu vody do elektroniky bicykla, môže dôjsť k jej, hoc dočasnému, vyradeniu. Ideálne preto nie je ani prechádzanie väčších kaluží. Ak bicykel prevážate, napríklad na cyklonosiči (tým sme, mimochodom, venovali samostatný článok Ako si vybrať cyklonosič), odporúčame ho zabaliť, aby nebol vystavený dažďu.


Použité a ďalšie zaujímavé zdroje:

https://www.energuide.be/en/questions-answers/how-to-choose-the-right-electric-bike/1211/

https://cs.wikipedia.org/wiki/Elektrokolo

https://www.sport-passion.fr/en/training/how-to-choose-an-electric-bike.php

https://www.spotrebitelov.cz/clanky/jak-vybrat-elektrokolo/


Ako vám pomohol tento článok?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Elektrobicykle
Průměrné hodnocení 4.7 z 10 hlasů