Menu

Eljet E-210 – Recenzie, testy a porovnania

Dobré Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Elektrické kolobežky

Klady

  • Výborná do mesta
  • Dostatočný dojazd
  • Tri režimy jazdy
  • Veľmi nízka cena

Zápory

  • Do mesta väčšie kolesá
  • Možné problémy so skladaním
250 € Orientačná cena

Eljet E-210 predstavuje optimálne riešenie pre nenáročných užívateľov. Jedná sa o cenovo zaujímavý dopravný prostriedok, ktorý nájde uplatnenie predovšetkým v mestskom prostredí. Hoci ho asi ocenia najmä začiatočníci, môže splniť požiadavky aj pokročilejších používateľov.

Základná charakteristika

Elektrická kolobežka Eljet E-210 má motor s výkonom 350 W, čo je presne hodnota, ktorá býva odporúčaná na denné dochádzanie po meste. Motor pritom uvádza do chodu 8-palcové kolesá, ktoré sú však na mestský model o niečo väčšie. Obvykle totiž bývajú odporúčané kolieska o veľkosti 5 až 6 palcov. Väčší rozmer kolies môže začiatočníkom trochu sťažovať manévrovanie, na druhej strane nie je ťažké si na tento prvok zvyknúť.

8-palcové kolesá umožňujú jazdu aj v o niečo náročnejšom teréne, hoci by ste s touto elektrokolobežkou mali zostávať skôr na spevnených povrchoch. Pneumatiky sú pevné, takže veľmi nehrozí riziko defektu. Eljet E-210 ponúka možnosť voľby medzi tromi rýchlosťami, z ktorých najvyššia je 25 km/h. To je úplne dostatočné, zákon napokon ani vyššiu rýchlosť na týchto dopravných prostriedkoch nepovoľuje.

Medzi klady elektrokolobežky Eljet E-210 patrí aj intuitívne ovládanie, rovnako ako kompaktné rozmery a pomerne nízka hmotnosť (13 kg). Navyše sa dá ľahko zložiť, takže ju je možné jednoducho prevážať v kufri auta či skladovať doma. Doplňme, že má aj malé predné odpruženie, ktoré ju síce nepredurčuje na použitie v teréne, ale má pozitívny vplyv na jazdné vlastnosti.

Kde kolobežku využiť?

Daná elektrická kolobežka je vybavená Li-Ion batériou s kapacitou 6 000 mAh, vďaka ktorej činí jej dojazd až 22 km. Zrejme s ňou teda nevyrazíte na celodenný výlet mimo mestského prostredia, avšak práve do mesta sa jedná o úplne dostačujúci dojazd. Pre zhoršené svetelné podmienky je určené predné svetlo s výkonom 1,5 W, pričom bezpečnosť jazdy zvyšuje aj lampa s funkciou blikania počas brzdenia, ktorá je umiestnená na zadnom blatníku. Môžete na nej teda vyraziť aj večer alebo v noci.

Parameter Tento produkt
Výkon (W)

350

Maximálna rýchlosť (km/h)

25

Dojazd

22

Kapacita batérie (mAh)

6 000

Režimy jazdy

3

Hmotnosť (kg)

13

Nosnosť (kg)

120

Skladacia

Áno

Tempomat

Nie

Sedadlo

Nie

Hodnotenie ďalších odborníkov a používateľov

Elektrokolobežka Eljet E-210 je hodnotená veľmi kladne, hoci po tomto modeli siahnu asi predovšetkým menej skúsení užívatelia. Vyzdvihovaná je samozrejme jej obstarávacia cena, ktorá je v rámci týchto dopravných prostriedkov skutočne dosť nízka. Pozitívne hodnotené sú aj jazdné vlastnosti, rovnako ako zaujímavý dizajn. Niektorí používatelia ale majú problémy so skladaním kolobežky, pričom niekedy bolo dokonca potrebné vyhľadať servis.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Eljet E-210 je veľmi lacná elektrokolobežka, hoci existujú aj lacnejšie modely. V tejto cenovej kategórii by ste však len ťažko hľadali lepšie riešenie. Daný dopravný prostriedok má ideálny výkon do mestského prostredia, ponúka tri rýchlostné režimy, dostatočný dojazd, intuitívne ovládanie, kompaktné rozmery a možnosť ľahkého zloženia. Na druhú stranu existuje možnosť problémov práve so skladaním a väčšie kolieska môžu byť zase väčším orieškom pre úplných začiatočníkov.

Porovnanie s alternatívami

V podobnej cenovej kategórii by ste len veľmi ťažko hľadali vhodnejšie riešenie ako práve Eljet E-210, pretože za túto cenu zoženiete predovšetkým varianty vhodné pre deti. Napriek tomu máte k dispozícii aj niektoré kvalitné modely pre dospelých jazdcov. Za zmienku určite stojí elektrokolobežka Spokey Mobius, prípadne Rebel Fast Wheels PRO, ktoré rovnako ako recenzovaný produkt predstavujú ideálnu alternatívu k verejnej hromadnej doprave v meste.

Záverečné zhrnutie

Eljet E-210 je kolobežka s elektrickým pohonom, ktorú ocenia menej nároční používatelia. Nemá totiž žiadne výnimočné vlastnosti, avšak na bežné prechádzanie v mestskom prostredí sa jedná o veľmi zaujímavé riešenie, ktoré navyše nestojí horibilnú sumu peňazí (hoci existujú aj lacnejšie modely). Pokiaľ teda hľadáte elektrokolobežku do mesta s dobrými jazdnými vlastnosťami, praktickými rozmermi a zaujímavým dizajnom, môžete siahnuť práve po tomto riešení.

250 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: Eljet E-210 | Hodnotenie: Dobré
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je redaktor, ktorý sa písaním zaoberá viac ako 13 rokov. Vo svojom živote už vyskúšal najrôznejšie dopravné prostriedky, medzi ktoré patria aj elektrokolobežky. Vďaka tomu si dobre uvedomuje, ktoré parametre sú pri výbere tých najlepších produktov na trhu dôležité, a na ktorých naopak až tak nezáleží. Do prvej skupiny nepochybne patrí kvalita spracovania, výkon, dojazd, ale aj veľkosť koliesok či spoľahlivosť brzdy, rovnako ako funkcie a doplnky.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Recenzia Eljet E-210

Eljet E-210

250 € Orientačná cena