Menu

Eltrinex LS600 GPS – Recenzie, testy a porovnania

94,2 % Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Kamery do auta

Klady

 • Slnečná clona
 • Dobrá kvalita videa
 • Magnetický držiak

Zápory

 • Zaberá viac miesta
 • Zložitejšie ovládanie
 • Nemá detekciu radarov
200 € Orientačná cena

94,2 % Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Kamery do auta

Klady

 • Slnečná clona
 • Dobrá kvalita videa
 • Magnetický držiak

Zápory

 • Zaberá viac miesta
 • Zložitejšie ovládanie
 • Nemá detekciu radarov
200 € Orientačná cena

Prvé dojmy a obsah balenia

Kameru do auta GPS Eltrinex LS600 sme v januári 2024 otestovali, aby sme vám mohli načrtnúť, ako ľahko sa používa, aký kvalitný je záznam videa či aké funkcie ponúka. Kamera prišla zabalená v bublinkovej fólii, ostatné príslušenstvo potom v plastovom obale. V balení nájdete polarizačný filter, napájací kábel s adaptérom, magnetický držiak a USB redukciu.

Základné parametre

GPS Eltrinex LS600 je kamera do auta vybavená 4K rozlíšením (3 840 × 2 160 px) s maximálnou snímkovou frekvenciou 30 fps. Ide teda o optimálny pomer, ktorý zaisťuje plynulosť obrazu. Kamera okrem 4K umožňuje nahrávať aj v 2,5K (2 560 × 1 440 px) a FullHD rozlíšení (1 920 × 1 080 px). Nižšia kvalita príde vhod, ak nechcete, aby vám videá zaberali veľa miesta na pamäťovej karte.

Uhol záberu 170° je nadštandardný, väčšina kamier má okolo 150°. Široký uhol môže však v niektorých prípadoch viesť k skresleniu obrazu, najmä na okrajoch. To sme zaznamenali aj pri tomto modeli.

Kvalitné zábery urobíte s touto kamerou aj v noci, ponúka totiž technológiu WDR (Wide Dynamic Range), ktorá sa používa pri veľkom kontraste, kde sú v obraze svetlé aj tmavé plochy. Ani napriek tomu však neboli ŠPZ zaparkovaných áut čitateľné (iba tých, ktoré išli pred nami), a to ani pri najvyššom rozlíšení (4K). Pochváliť musíme stabilizáciu, kamera sa pri jazde vôbec netriasla a takmer sme nezaznamenali ani prejdenie retardéra.

Vyhotovenie a ukladanie záznamov

Kamera Eltrinex sa dokáže sama spustiť pri zapojení do siete a naštartovaní vozidla, čo je pri autokamerách bežné. Horným tlačidlom pre zapnutie a vypnutie potom môžete záznam zastaviť a zase spustiť nový. Do menu kamery sa nedostanete, ak je spustený záznam, alebo ak je vozidlo v pohybe.

Aby mohla kamera robiť záznamy, je nutné do nej vložiť micro SD kartu s maximálnou veľkosťou 128 GB. Ide o nadpriemernú kapacitu, pretože niektoré kamery umožňujú iba 64 GB alebo menej. Pamäťovú kartu ani nemusíte pred prvým použitím formátovať, čo oceníte, ak nechcete prísť o nahrané dokumenty. Väčšina kamier pri vložení SD karty formátovanie vyžaduje.

Keď na pamäťovej karte dôjde miesto, uložené videá sa začnú automaticky prehrávať a nahrádzať tými novšími. V prípade nehody sa daný záznam uzamkne (pomocou G-senzora) a vy oň neprídete. Zároveň si môžete uzamknúť akýkoľvek iný záznam manuálne. Zvoliť možno aj slučku nahrávania, teda ako dlho má trvať jeden záber. Vyberať môžete medzi 1, 2, 3, 5 alebo 10 minútami.

Ovládanie a možnosti inštalácie

Návod a menu kamery sú v slovenčine, resp. češtine, avšak spôsob ovládania môže byť na začiatku menej intuitívny a treba si naň zvyknúť. Na kamere nájdete štyri tlačidlá, jedno na hornej strane a tri na pravej strane kamery.

Kamera ponúka široké možnosti nastavenia vrátane rozlíšenia, ISO, sekvencie snímok, kvality obrazu, hlasitosti zvuku, automatického vypnutia, citlivosti senzora, dĺžky slučky nahrávania a Wi-Fi pripojenia. Autokamera disponuje displejom s uhlopriečkou 2,45″, ktorý je dostatočne prehľadný. Veľkou výhodou je, že nepotrebujete zbytočné aplikácie a všetko si môžete nastaviť priamo na displeji. Nevýhodou to môže byť pri jazde, keďže kamera zaberá pomerne dosť miesta na prednom skle.

Kamera sa ľahko inštaluje vďaka magnetickému držiaku s prísavkou, ktorý si umiestnite na ľubovoľné miesto na prednom skle. Zároveň ho je možné kedykoľvek odňať a premiestniť. Tento variant nám príde ako najpraktickejší, pretože niektorí výrobcovia ponúkajú fóliu, ktorá drží pomocou statickej elektriny.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Eltrinex

Typ

Klasická

Rozlíšenie videa prednej kamery (px)

3 840 × 2 160

Rozlíšenie videa zadnej kamery (px)

Bez zadnej kamery

Uhol záberu prednej kamery (°)

170

Uhol záberu zadnej kamery (°)

Bez zadnej kamery

Počet snímok za sekundu (FPS)

30

Optická stabilizácia

Nie

Veľkosť displeja (")

2,45

Pamäťová karta (GB)

128

Batéria

Nie

Šírka (mm)

74

Výška (mm)

47

Funkcie a príslušenstvo

Kamera Eltrinex prichádza s radom kľúčových funkcií. Medzi nimi je G-senzor, ktorý automaticky zamyká záznamy pri detekcii nárazu. Ďalej má Wi-Fi, takže ju môžete prepojiť s vaším smart telefónom. Okrem toho disponuje GPS, vďaka čomu zaznamená polohu a ukáže vašu momentálnu rýchlosť. Taktiež je vybavená detekciou pohybu, pokiaľ sa teda okolo vášho vozidla bude niečo diať, sama sa zapne a začne nahrávať.

Zároveň má mikrofón, pri nahrávaní sa tak bude zaznamenávať aj zvuk. Ďalšou funkciou je 8Mpx fotoaparát, ktorý je možné používať iba pri zastavení vozidla. Ako nevýhodu uvedieme to, že nemá detekciu radarov, ktorú by vzhľadom na cenu mohla mať, a detekciu jazdných pruhov, ktoré však nemusia mať ani drahšie modely.

Medzi príslušenstvom potom nájdete slnečnú clonu, ktorú využijete napríklad na priamom slnku alebo pri jeho západe. Samozrejmosťou je aj napájací kábel s adaptérom, ale aj USB redukcia, ktorá nebýva pri kamerách súčasťou. V balení je aj magnetický držiak.

Parameter Tento produkt
WiFi

Áno

GPS

Áno

Automatické zapnutie

Áno

Detekcia pohybu

Áno

G-senzor

Áno

Magnetický držiak

Áno

Mikrofón

Áno

Fotoaparát

Áno

Detekcia radarov

Nie

Detekcia jazdných pruhov

Nie

Názory užívateľov

GPS Eltrinex LS600 získava pozitívne recenzie. Užívatelia chvália vysoké rozlíšenie kamery, svetelnosť, jednoduchú obsluhu či kvalitný záznam. Medzi negatívnymi recenziami potom nájdeme vyššiu cenu, absenciu batérie či horšie vkladanie SD karty.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Hlavné výhody kamery zahŕňajú schopnosť natáčania v 4K rozlíšení aj v nočných podmienkach. Nechýbajú jej ani dôležité funkcie ako G-senzor, detekcia pohybu, automatické zapnutie a fotoaparát. Ako plus tiež uvedieme magnetický držiak, GPS, Wi-Fi alebo vysokú kapacitu pamäťovej karty. Naopak medzi nevýhody patrí absencia detekcie radarov, väčšie rozmery a chýbajúca optická stabilizácia.

Porovnanie s alternatívami

Ak hľadáte podobne vybavenú kameru za nižšiu cenu, siahnite po Sencor SCR 4400, ktorá ponúka rovnaký pozorovací uhol 170°, G-senzor, detekciu pohybu, možnosť natáčať v 4K, 30 snímok za sekundu a väčšie rozlíšenie displeja 3″. Chýba jej GPS, slnečná clona, ​​nočný režim a Wi-Fi, jej cena je však nižšia.

Naše hodnotenie a záver

GPS Eltrinex LS600 je kvalitná kamera do auta s rozšírenými funkciami. Je vhodná pre všetkých, ktorí pravidelne jazdia a chcú si auto chrániť. Má totiž detekciu pohybu, G-senzor, ale nechýba jej ani GPS a Wi-Fi. Nevýhodou pre niekoho môžu byť väčšie rozmery, vyššia cena alebo absencia detekcie radarov. Ak chcete radšej lacnejšiu kameru s menej funkciami, siahnite po Sencor SCR 4400.

200 € Orientačná cena
Autor: Tereza Peterková | Dátum: | Produkt: Eltrinex LS600 GPS | Hodnotenie: 94,2 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, ktorá rada skúma veci do hĺbky a danú tému si detailne preštuduje. Vďaka tomu vám ľahko poradí, na čo sa zamerať pri výbere kamery do auta, aké funkcie by ste nemali vynechať a aké je najlepšie upevnenie kamery. Okrem autokamier sa u nás venuje témam, ako sú klasické vysávače, žehličky či cyklotrenažéry.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Eltrinex LS600 GPS

Eltrinex LS600 GPS

200 € Orientačná cena