Menu

Recenzia a test Emko CZ M 30 AK

Výborné Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Akumulačné kachle

Klady

  • Výborné do menších miestností
  • Kompaktné rozmery
  • Priaznivá obstarávacia cena
  • Možnosti nastavenia
  • Veľmi tichá prevádzka

Zápory

  • Nevhodné nad 50 m3
  • Možné náročnejšie zostavenie
700 € Orientačná cena

Ak hľadáte zdroj tepla do menších miestností, riešením môžu byť akumulačné kachle Emko CZ M 30 AK. Nielenže ich zoženiete za priaznivú cenu, ale zároveň sa aj jednoducho ovládajú a môžu vám aj vďaka presnému nastaveniu ušetriť financie za kúrenie.

Základné charakteristiky

Akumulačné kachle Emko CZ M 30 AK disponujú príkonom 3 kW, takže sa skutočne hodia skôr na vykurovanie menších miestností s objemom cca 35 až 45 m3. Ich feolitové jadro sa rovnako ako pri ostatných akumulačných kachliach Emko zahrieva na vysokú teplotu v priebehu výhodnejšej tarify (stačia dve hodiny nabíjania) a následne kachle vydávajú akumulované teplo po celý nasledujúci deň.

Emko CZ M 30 AK majú navyše aj kompaktné rozmery, vďaka čomu je ich možné umiestniť aj do limitovanejších priestorov. Spoločne s tehlami pritom vážia 148 kg, čo je pri akumulačných kachliach v podstate priemerná hmotnosť. Za zmienku potom určite stojí aj prítomnosť programovateľného termostatu Elektrobock PT14-P, ktorý umožňuje jednoduché ovládanie a zaisťuje variabilné možnosti kúrenia. Aj to sa napokon podieľa na celkovej finančnej úspore.

Parameter Tento produkt
Typ

Dynamické akumulačné kachle

Výkon/príkon (kW)

3

Objem miestnosti (m3)

40

Termostat

Áno

Počet tehál

18

Rozmery (Š × V × H, mm)

685 × 680 × 245

Hmotnosť (kg)

148

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Tieto akumulačné kachle boli na portáli Heureka označené za produkt roku v roku 2021. Jednotliví užívatelia chvália predovšetkým veľmi dobrý pomer kvalita/cena. Emko CZ M 30 AK totiž aktuálne stoja menej ako 800 €. Kladne hodnotená je aj variabilita ovládania, rovnako ako veľmi tichá prevádzka. Podľa niektorých užívateľov je ale kompletné zostavenie kachlí dosť náročné (niektorí jedinci s tým ale problém nemajú).

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Akumulačné kachle Emko CZ M 30 AK sú vhodným zdrojom tepla do priestorov s objemom okolo 40 m3. Potešia svojou obstarávacou cenou, rovnako ako jednoduchým a variabilným ovládaním. Praktická je potom určite aj tichá prevádzka. Nemôžete však počítať s tým, že tieto akumulačné kachle vykúria väčšie priestory a pri kúpe je navyše nutné zohľadniť fakt, že pre niektoré osoby nemusí byť zostavenie úplne najjednoduchšie.

Porovnanie s alternatívami

Spoločnosť Rukona, ktorá stojí za recenzovaným produktom, ponúka celkom sedem typov akumulačných pecí. Emko CZ M 30 AK majú druhý najnižší príkon, takže si môžete zaobstarať aj zdroje tepla do väčších priestorov. Za zmienku stojí predovšetkým Emko CZ M 70 AK a Emko CZ M 80 AK, ktoré majú príkon 7, resp. 8 kW. Obe tieto zariadenia teda môžu byť vhodným riešením aj do priestorov, ktoré objemom presahujú 100 m3. Sú však drahšie.

Záverečné zhrnutie

Emko CZ M 30 AK sú dynamické akumulačné kachle, ktoré predstavujú účinný a finančne výhodný zdroj tepla do priestorov s objemom 35 až 45 m3. Obľúbené sú z mnohých dôvodov, všetky pozitívne vlastnosti je však možné zhrnúť do konštatovania, že sa jedná o výborné riešenie z hľadiska pomeru cena/výkon. Pokiaľ teda nehľadáte tepelné zariadenie do naozaj veľkých priestorov, mohlo by ísť o vhodný model práve pre vás.

700 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: Emko CZ M 30 AK | Hodnotenie: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je redaktor, ktorý sa písaním zaoberá už 14 rokov. Má teda bohaté skúsenosti so spracovaním najrôznejších tém. Aj vzhľadom na rastúce ceny energií sa aktuálne zaujíma o problematiku kúrenia. Pri výbere tých najlepších zariadení preto zohľadnil všetky parametre, ktoré považuje za podstatné. Zameral sa teda na výkon, ale napríklad aj na náročnosť ovládania alebo na vizuálnu stránku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Emko CZ M 30 AK

Emko CZ M 30 AK

700 € Orientačná cena