Menu

Recenzia a test Emko CZ M 40 AK

Výborné Celkové hodnotenie

Top produkt v kategorii Akumulačné kachle

Klady

  • Ideálne do stredne veľkých miestností
  • Kompaktné rozmery
  • Zaujímavá cena
  • Variabilita nastavenia
  • Tichá prevádzka

Zápory

  • Nie sú vhodné do väčších miestností
  • Kompletné zostavenie môže trvať dlhšie
900 € Orientačná cena

Akumulačné kachle Emko CZ M 40 AK sú finančne zaujímavým riešením vykurovania domácností. Cenovo totiž nepatria ani zďaleka k najdrahším produktom tohto typu na trhu, napriek tomu vám môžu pri kúrení ušetriť veľa peňazí, pretože zhromažďujú teplo počas lacnejšej tarify elektrického prúdu.

Základné charakteristiky

Emko CZ M 40 AK majú príkon 4 kW, čo je medzi dynamickými akumulačnými kachľami „zlatý stred“. Vďaka tomu sa jedná o vhodné riešenie najmä do stredne veľkých miestností s objemom okolo 50 m3. Toto tepelné zariadenie sa jednoducho udržiava a zaujme aj svojou minimálnou hlučnosťou. Kachle vážia 159,5 kg (bez tehál 28 kg), čo je opäť priemerná hodnota, pretože najľahšie akumulačné zariadenia na trhu mávajú hmotnosť okolo 50 kg, najťažšie okolo 300 kg.

Musíme doplniť, že dané zariadenie má kompaktné rozmery (685 × 680 x 295 mm) a súčasťou balenia je aj programovateľný termostat Elektrobock PT14-P, ktorý umožňuje nastaviť týždenný program so šiestimi zmenami každý deň a voľbu minimálnej doby zapnutia. Okrem toho má podsvietený displej, čo zaisťuje jednoduché ovládanie. Emko CZ M 40 AK skrátka patria k najlepším akumulačným kachliam na trhu a navyše sú od českého výrobcu.

 

Parameter Tento produkt
Typ

Dynamické akumulačné kachle

Výkon/príkon (kW)

4

Objem miestnosti (m3)

50

Termostat

Áno

Počet tehál

24

Rozmery (Š × V × H, mm)

685 × 680 × 295

Hmotnosť (kg)

159,5

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Akumulačné kachle Emko CZ M 40 AK boli v roku 2020 na portáli Heureka vyhlásené produktom roka a dodnes si držia svoju popularitu. Podľa prevažnej väčšiny používateľov splnili očakávania – oceňujú funkčnosť, kompaktné rozmery, minimalistický dizajn aj tichú prevádzku. Podľa mnohých názorov je jednoduché aj zostavenie, na druhú stranu niektorým jedincom trvala kompletizácia výrobku niekoľko hodín.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Tieto akumulačné kachle sú veľmi kvalitný zdroj tepla, ktorý navyše môže byť šetrný k vašej peňaženke. Potešia svojou funkčnosťou, kompaktnými rozmermi a nie príliš vysokou hmotnosťou. Termostat Elektrobock PT14-P navyše zaisťuje variabilné nastavenie a podstatná je aj zaujímavá cena či tichá prevádzka. Musíte však počítať s tým, že sa kachle Emko CZ M 40 AK nehodia na vykurovanie väčších miestností a navyše vám ich kompletné zostavenie môže trvať trochu dlhšie.

Porovnanie s alternatívami

Aktuálne si môžete zaobstarať hneď sedem typov akumulačných kachlí Emko od spoločnosti Rukona. Najmenšie, najľahšie a najlacnejšie sú Emko CZ M 20 AK, ktoré predstavujú vzhľadom na príkon 2 kW vhodné riešenie do menších miestností. K dispozícii však máte aj Emko CZ M 80 AK, ktoré sú rozmernejšie, ťažšie a drahšie ako recenzovaný produkt, no na druhú stranu sa vďaka príkonu 8 kW hodia aj do väčších miestností.

Záverečné zhrnutie

Emko CZ M 40 AK sú dynamické akumulačné kachle, ktoré predstavujú veľmi vhodný zdroj tepla do stredne veľkých miestností s objemom okolo 50 m3, a to vďaka príkonu 4 kW. Do väčších miestností sa však nehodia. V každom prípade vám toto zariadenie môže ušetriť nemalé množstvo peňazí, na čom sa podieľa aj možnosť variabilného nastavenia. Súčasťou balenia je totiž aj praktický programovateľný termostat Elektrobock PT14-P.

900 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: Emko CZ M 40 AK | Hodnotenie: Výborné
Petr Šindelář
Redaktorka
Petr je redaktor, ktorý sa písaním zaoberá už 14 rokov. Má teda bohaté skúsenosti so spracovaním najrôznejších tém. Aj vzhľadom na rastúce ceny energií sa aktuálne zaujíma o problematiku kúrenia. Pri výbere tých najlepších zariadení preto zohľadnil všetky parametre, ktoré považuje za podstatné. Zameral sa teda na výkon, ale napríklad aj na náročnosť ovládania alebo na vizuálnu stránku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Emko CZ M 40 AK

Emko CZ M 40 AK

900 € Orientačná cena