Menu

Emos AOK-5018B – Recenzie, testy a porovnania

74,6 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Meteostanice s barometrom

Klady

  • Možnosť pripojiť až 3 senzory
  • Zobrazuje aj informácie o slnku a mesiaci
  • Dostupná cena

Zápory

  • Menší dosah vonkajšieho snímača
  • Nezobrazuje zrážky, vietor ani pocitovú teplotu
30 € Orientačná cena

Základné parametre

Meteostanica Emos AOK-5018B patrila v čase písania recenzie (október 2023) k cenovo dostupnejším modelom na trhu. Zachováva si obľúbené bezdrôtové vyhotovenie a pomerne veľký displej, ten ale nie je LCD, ako je to pri drahších modeloch, ale iba LED. Zo senzorov u nej nájdete základ – teplomer a merač vlhkosti, pokročilejší zrážkomer a ďalšie senzory postráda. Čo sa dosahu stanice týka, 30 m je skôr základná hodnota, obvyklá pri lacnejších produktoch.

Parameter Tento produkt
Pripojenie senzora

Bezdrôtový

Teplomer

Áno

Meranie vlhkosti

Áno

Meranie zrážok

Nie

Meranie vetra

Nie

Druh displeja

LED

Podsvietenie displeja

Áno

Uhlopriečka displeja (cm)

14.5

Dosah vonkajšieho senzora (m)

30

Zobrazované hodnoty a funkcie

Z displeja meteostanice vyčítate štandardný dátum a čas, ale aj menej obvyklé informácie o východe a západe slnka alebo fázach Mesiaca. Nechýba zvuková signalizácia, budík či indikátor vybitia batérie, teda štandardná výbava. Nie je veľkým prekvapením, že na pokročilejšie funkcie, ako je napríklad prepojenie s mobilnou aplikáciou, pri tomto modeli nenarazíte.

Parameter Tento produkt
Pocitová teplota

Nie

Východ a západ slnka

Áno

Fázy mesiaca

Áno

Rosný bod

Nie

Aplikácia pre smartfón

Nie

Zvuková signalizácia

Áno

Dátum a čas

Áno

Budík

Áno

Indikátor slabej batérie

Áno

Názory používateľov a odborníkov

O popularite meteostanice svedčí niekoľko stoviek prevažne pozitívnych užívateľských recenzií. Ako pozitíva používatelia spomínajú predovšetkým pomer ceny a kvality, rovnako ako rozmanitosť zobrazovaných údajov. Niektorým sa ale nepáči farba podsvietenia displeja, mali určité problémy s nastavovaním stanice alebo by ocenili dlhší dosah senzora. Ďalšie recenzie nájdete na stránkach Heuréka.

Hlavné klady a zápory

Medzi hlavné plusy meteostanice Emos môžeme zaradiť najmä dostupnú cenu, oceňujeme aj zobrazenie niektorých menej obvyklých údajov a v jej prospech hovorí aj celý rad užívateľských recenzií. Slabšou stránkou je primárne menší dosah senzora, obmedzená ponuka meraných hodnôt či menej pokročilý typ displeja.

Porovnanie s alternatívami

Ak ste ochotní si za svoju novú meteostanicu trochu priplatiť, zaujímavou alternatívou k modelu Emos by mohla byť stanica Solight TE 81. Tá je síce o niečo drahšia, ponúkne ale dvojnásobný dosah senzora a modernejší a väčší LCD displej. Naopak sa u nej nedočkáte informácií o východe a západe slnka.

Záver

Meteostanica Emos AOK-5018B bude šikovným modelom pre nenáročných užívateľov, ktorí ocenia jej dostupnú cenu a jednoduché prevedenie. Pozitívne prekvapí niektorými menej obvyklými údajmi (východ a západ slnka), všeobecne ale počítajte skôr so základnou výbavou aj parametrami, vrátane LED displeja. Ak by vás zaujímal pokročilejší variant s LCD displejom, pozrite sa na recenziu meteostanice Solight TE 81.

30 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Emos AOK-5018B | Hodnotenie: 74,6 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana patrí v našej redakcii medzi autorov s veľmi širokým záberom a nadšením pre technické témy. Tému meteostaníc poňala tak, aby bola pochopiteľná aj pre užívateľov, ktorí s týmto zariadením zatiaľ neprišli do styku. Vychádzala pri tom ako z odborných textov, tak aj z vlastných skúseností, pretože má jednu šikovnú meteostanicu už niekoľko rokov doma. Vďaka tomu dokáže vysvetliť, aké parametre sú pri výbere meteostanice najdôležitejšie.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Emos AOK-5018B

Emos AOK-5018B

30 € Orientačná cena