Menu

Recenzia a test ESP POWER Max

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Paralyzéry

Klady

  • Cenová dostupnosť
  • Ergonomický dizajn
  • Pozlátené elektródy
  • Overený výrobca

Zápory

  • Skôr priemerné napätie
  • Nemá svietidlo
  • Na jednorazové batérie
50 € Orientačná cena

ESP POWER Max je elektrický paralyzér klasického tvaru s kvalitne spracovanou ergonomickou rukoväťou. Parametrovo aj cenovo zodpovedá strednej triede, cieli teda na zákazníkov, ktorí chcú kvalitný obranný prostriedok za primeranú cenu.

Základná charakteristika

Hodnotou napätia 500 000 V sa ESP POWER Max neradí medzi extrémne silné paralyzéry, ale na druhú stranu tu musíme upozorniť na vysokú kvalitu elektród, ktoré sú pozlátené, čo sa zas tak často nevidí (obvykle sa používa platina). Elektródy sú navyše spracované tak, aby lepšie prenikli oblečením útočníka. Tieto úpravy tak do istej miery kompenzujú priemerné napätie.

Z funkcií tu chýba svetlo, ktoré je aj pri lacnejších modeloch pomerne bežné, ale na druhú stranu nechýba pútko proti vytrhnutiu. To je z hľadiska bezpečnosti zásadné, rovnako tak ako poistka proti nechcenému zapnutiu, ktorá občas chýba aj drahším výrobkom.

Ako jediný produkt z nášho porovnania využíva na napájanie dve 9V batérie, avšak vďaka tomu vám odpadá nutnosť pravidelného dobíjania. Súčasťou balenia síce nie je puzdro (dá sa dokúpiť), ale na druhú stranu je paralyzér opatrený praktickým klipsom, ktorým sa dá upevniť za opasok.

Parameter Tento produkt
Výrobca

ESP

Tvar

Klasický

Napätie (V)

500 000

Napájanie

2 × 9V batérie

LED svietidlo

Nie

Alarm

Nie

Bezpečnostné pútko

Áno

Poistka proti nechcenému zapnutiu

Áno

Klips na zavesenie/pripnutie

Áno

Puzdro v balení

Nie

Hmotnosť (g)

220

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Medzi klasickými paralyzérmi patrí ESP POWER Max v čase písania tejto recenzie (máj 2023) medzi najlepšie hodnotené produkty. Zákazníci tu chvália vysokú kvalitu spracovania. Páči sa im, že sa paralyzér dobre drží a ovládacie prvky sú dômyselne umiestnené. Zo skúseností niektorých z nich vyplýva, že paralyzér využili už niekoľkokrát v praxi a dokonca aj proti agresívnym psom.

Dobrý dojem na užívateľov robí aj samotná značka ESP, od ktorej si niektorí kupujú aj korenisté spreje a iné obranné prostriedky.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

ESP POWER Max má veľkú výhodu vďaka známemu menu výrobcu. Ide o najznámejšiu českú firmu vyrábajúcu obranné prostriedky s vlastnými patentmi, čo jej dodáva dôveryhodnosť. Poteší aj kvalitným spracovaním a prepracovanou konštrukciou, na ktorej je vidieť, že si dal výrobca skutočne záležať. Oceňujeme tiež pozlátené elektródy, ktoré sú schopné efektívne preniknúť cez oblečenie útočníka.

Hodnota napätia je síce objektívne na pomedzí priemeru, ale na druhú stranu je to vyvážené práve vyššie uvedeným špecifickým spracovaním elektród. Určite by sme tu ale ocenili svietidlo, vďaka ktorému by sa dal prístroj využiť aj ako baterka.

Porovnanie s alternatívami

Ak by sme mali odporučiť vhodnú alternatívu k ESP POWER Max, riešením by mohol byť SCORPY 200 od rovnakého výrobcu. Tvarom a cenou sa prakticky nelíšia, ale napätie je tu trochu nižšie (200 000 V). Disponuje však zabudovaným obranným sprejom, čo je v strednej cenovej hladine dosť nezvyčajná vychytávka.

Záverečné zhrnutie

ESP POWER Max je elektrický paralyzér strednej cenovej triedy, ktorý zaujme svojím ergonomickým spracovaním a vysokou účinnosťou elektród. Možno ho odporučiť každému, komu pri obranných prostriedkoch záleží na spoľahlivosti výrobcu. Ľahko sa používa, jednotlivé ovládacie prvky je možné rýchlo nahmatať a dá sa zacvaknúť za opasok. Dá sa nosiť aj v kvalitnom puzdre, ktoré je však za príplatok.

50 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: ESP POWER Max | Hodnotenie: Veľmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana sa osobne zaujíma o prostriedky modernej sebaobrany, má teda dobrý prehľad o jednotlivých možnostiach a produktoch, ktoré tuzemský trh aktuálne ponúka. Vďaka tomu dokáže efektívne zhodnotiť, aké parametre sú pri výbere paralyzéra relevantné. Tému paralyzérov navyše spracovala tak, aby bola zrozumiteľná pre všetky typy čitateľov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia ESP POWER Max

ESP POWER Max

50 € Orientačná cena