Menu

Recenzia a test ETA 3519 Avanto

91,7 % Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Klasické vysávače

Klady

  • Veľký objem vrecka
  • Účinný na všetkých typoch podláh
  • Široké príslušenstvo v balení
  • Lacný spotrebný materiál

Zápory

  • Chýba indikátor zanesenia filtra
  • Priemerný objem nádoby
120 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Vreckový vysávač ETA Avanto 3519 patrí medzi takzvané štvoráčkové modely. Vo všetkých hodnotených triedach získal známku A. To znamená, že si v prvom rade výborne poradí s vysávaním tvrdých podláh aj kobercov. Energetická trieda A je dnes bežná pre väčšinu kvalitných modelov, nájdu sa ale už aj vysávače s vyššími triedami A+ až A+++. Práve vysávač ale nepatrí k energeticky náročným spotrebičom a za rok používania spravidla zaplatíte len pár jednotiek eur, rozdiely medzi jednotlivými energetickými triedami tak nie sú nijako dramatické.

Vynikajúca je tiež potom filtrácia. Vysávač ETA je vybavený HEPA filtrom, ktorý zachytí aj najmenšie mikro častice. HEPA filtre patria k tomu najlepšiemu, čo môžete dnes na trhu dostať. Okrem neho vysávač ďalej obsahuje aj jeden ochranný vstupný motorový a jeden výstupný mikrofilter. Vďaka tomu si ho môžu s pokojným svedomím zaobstarať aj alergici. Určite vás poteší aj akčný rádius 11 metrov. Nebudete totiž musieť vysávač neustále prepájať z jednej zásuvky do druhej, pretože dosiahne skutočne ďaleko. Objem sáčku bol v čase písania recenzie (jún 2020) viac-menej priemerný a vysávače s touto kapacitou sa hodia do priestorov o ploche do 150 m2. Hlučnosť sa potom držala ľahko pod priemerom.

Parameter Tento produkt
Vreckový/bezvreckový

Vreckový

Výrobca

ETA

Objem vrecka/zbernej nádoby (l)

3

Dĺžka napájacieho kábla (m)

7

Filter

HEPA H 12

Hlučnosť (dB)

68

Akčný rádius (m)

11

Energetická trieda

A

Trieda čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Trieda účinnosti vysávania kobercov

A

Trieda účinnosti vysávania tvrdých podláh

A

Príkon (W)

800

Vybavenie, rozmery a funkcie

Môžeme s kľudom konštatovať, že čo sa týka najrôznejšieho vybavenia a funkcií, vysávač ETA si v tomto ohľade vedie naozaj výborne a rozhodne nezaostáva ani za oveľa drahšími modelmi. V jeho vybavení nájdeme napríklad elektronickú reguláciu sacieho výkonu. Vďaka nej si môžete sací výkon pohodlne prispôsobiť podľa aktuálnej potreby. Manipuláciu pri vysávaní vám uľahčí ergonomická rukoväť, ktorú môžete natáčať do všetkých strán. Nechýba ani indikátor plnosti vrecka. Pokiaľ by ste náhodou zabudli vrecko do vysávača vložiť, upozorní vás na to bezpečnostná poistka. Nemusíte sa báť ani prehriatia motora, na tento prípad je stroj tiež pripravený a v prípade nutnosti sa vypne.

Spoločne s vysávačom dostanete v balení aj bohaté príslušenstvo. Okrem univerzálnej podlahovej trubice obdržíte turbokefu pre efektívnejšie vysávanie kobercov. Pomôže hlavne majiteľom domácich miláčikov, ktorí sa chcú zbaviť všadeprítomných chlpov. Ďalej získate malú turbokefu na vysávanie textílií, štrbinovú hubicu na úzke miesta alebo kefku s jemnými štetinami. Príslušenstvo premení vysávač na naozaj multifunkčný nástroj, s ktorým vysajete veľké množstvo najrôznejších druhov povrchov.

Parameter Tento produkt
Indikátor plnosti vrecka/nádoby

Áno

Regulácia výkonu

Áno

Hubica na tvrdé podlahy

Áno

Malá hubica

Áno

Turbokefa

Áno

Mäkčené kolieska

Áno

Navíjací kábel

Áno

Výška (cm)

47

Šírka (cm)

32

Dĺžka (cm)

25

Hmotnosť (kg)

6,63

Naše hodnotenie a záver

Vysávač ETA Avanto 3519 sa radí skôr medzi cenovo dostupnejšie vysávače. Aj tak ale disponuje skutočne skvelými parametrami. Či už sa jedná o účinnosť vysávania rôznych typov podláh, alebo vybavenia, rozhodne nezaostáva ani za oveľa drahšími modelmi. Z funkcií mu chýba snáď iba indikátor zanesenia filtra, inak má takmer všetko. Odporúčame ho všetkým, ktorí nechcú za vysávač minúť veľa peňazí, ale aj tak túžia po výkonnom modeli s bohatou výbavou. Vďaka účinnej filtrácii si ho môžu zaobstarať napríklad aj alergici. Bude sa hodiť aj do domácností s domácimi miláčikmi, pretože s ním zvládnete povysávať aj chlpy z koberca.

Aj keď má tento model naozaj slušný objem vrecka, existujú vysávače s ešte väčšou veľkosťou. Pokiaľ patríte k užívateľom, ktorí neradi vymieňajú často vrecká a dbajú na tento parameter, pozrite sa napríklad ešte na Hoover AT 75011 z rovnakej cenovej kategórie.

120 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: ETA 3519 Avanto | Hodnotenie: 91,7 %
Jakub Gulec
Jakub je v našom tíme seniorným redaktorom a hlavou tímu testerov. Pretože sa zameriava práve na testovanie vysávačov, ich problematike veľmi dobre rozumie. V článku vám vysvetlí napríklad rozdiel medzi HEPA a EPA filtrami, ale aj prečo podľa našich testov záleží skôr na tesnení vysávača než na type filtra. Jeho články a recenzie nájdete aj pri aku tyčových či robotických vysávačoch.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia ETA 3519 Avanto

ETA 3519 Avanto

120 € Orientačná cena