Menu

ETA Apart 143490038 – Recenzie, testy a porovnania

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Sieťové tyčové vysávače

Klady a zápory

  • Pestrá výbava funkcií
  • Nízka hlučnosť
  • Horšie vysávanie kobercov
100 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Vreckový vysavač ETA poteší najmä svojim objemom 2,5 l, ktorý patril v čase vzniku tejto recenzie (júl 2019) k najväčším na trhu. Nemusíte sa tak báť častého menenia vrecka alebo prehrievania vysávača dôsledkom jeho zaplnenia. Ďalšou silnou stránkou vysávača je jeho nízka hlučnosť 74 dB, priemerne tyčové vysávače dosahujú necelých 80 dB. Na dobrej úrovni sa drží aj čo sa týka účinnosti vysávania tvrdých podláh, kde spadá do triedy C. Nejde samozrejme o najlepšiu možnú známku, v kontexte tyčových vysávačov si ale stále obstojí veľmi dobre. To platí aj v prípade energetickej triedy, ktorá je u tohto vysávača B.

Od kladných parametrov sa dostávame k tým priemerným, medzi ktoré patrí ročná spotreba 31,4 kWh, príkon 800 W a akčný rádius 8 m, to všetko je pre tyčové vysávače štandard. Slabšou stránkou je potom vysávanie kobercov, kde sa vysávač radí do triedy E, teda jednej z najhorších. Čo sa týka triedy prachových emisií, za tú získal známku C, ktorá je v prípade tyčových vysávačov pomerne bežná a väčšina modelov má výrazne horšie výsledky, osobám s dýchacími ťažkosťami by sme ho ale ani tak neodporučili.

Parameter Tento produkt
Výrobca

ETA

Napájanie

Zo siete

Typ vysávača

Vreckový

Objem zásobníka na prach (ml)

2 500

Akčný rádius (m)

8

Príkon (W)

800

Energetická trieda

B

Ročná spotreba (kWh)

31,4

Približné ročné náklady pri 0,24 €/kWh (EUR) - 2021

7,5

Hlučnosť podľa výrobcu (dB)

74

Trieda prachových emisií

C

Trieda účinnosti vysávania kobercov

E

Trieda účinnosti vysávania tvrdých podláh

C

Vybavenie a funkcie

Veľmi dobre si model značky ETA vedie na poli vybavenia a funkcií, z položiek, na ktoré sme sa pri výbere zamerali, nemá len jednu, a to predlžovaciu rúrku. Nechýba mu však signalizácia plného vrecka, ktoré tak môžete vymeniť včas bez toho, aby dochádzalo k znižovaniu výkonu vysávača. Výkon sania je navyše možné regulovať, nestane sa vám teda, že by sa vysávač napríklad moc prisával a bolo ťažké s ním manipulovať. Vo výbave má navyše štrbinovú hubicu a hubicu na čalúnenie, pohodlne a rýchlo tak vysajete celý byt vrátane ťažko dostupných miest a čalúnenia nábytku.

Až na ľahko nadpriemernú výšku 133 cm sú rozmery tohto vysávača vcelku štandardné. Na šírku meria 26 cm, jeho hĺbka je 17,5 cm a hmotnosť 3,49 kg. Nemal by vás teda svojou váhou pri upratovaní príliš obmedzovať.

Parameter Tento produkt
Indikátor naplnenia nádržky

Áno

Regulácia sania

Áno

Štrbinová hubica

Áno

Hubica na čalúnenie/matrace

Áno

Teleskopická tyč

Nie

Výška (mm)

1 330

Šírka (mm)

260

Hĺbka (mm)

175

Hmotnosť podľa výrobcu (kg)

3,49

Naše hodnotenie a záver

Vysávač ETA Apart 143490038 nepodáva úplne bezchybný výkon, oproti niektorým konkurenčným modelom si ale drží veľmi dobrý štandard. Radí sa k objemným vreckovým vysávačom, obstojne si poradí s tvrdými podlahami, o niečo slabší je v prípade kobercov. Kvôli triede prachových emisií C by sme ho neodporučili osobám s dýchacími ťažkosťami, to je ale nešvár drvivej väčšiny tyčových modelov. Poteší naopak pomerne nízkou hlučnosťou a príjemnou výbavou funkcií. Môžeme ho odporučiť takmer komukoľvek, kto túži po výkonnom tyčovom vysávači, ale nechce doň investovať príliš vysoké čiastky. Cena tohto modelu je totiž viac ako priaznivá.

Pokiaľ vám však nevadí trochu si priplatiť a radi by ste očakávanú kvalitu prístroja posunuli ešte na ďalšiu úroveň, odporúčame zvážiť napríklad model Miele Swing H1 EcoLine, ktorý vysávač ETA v rade parametrov predbehne.

100 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: ETA Apart 143490038
Jakub Gulec
Jakub má v našej redakcii rolu technického experta a hlavného testera. Vo veľkej miere sa venuje práve testovaniu akumulátorových tyčových vysávačov, jeho recenzia preto vychádza nielen z dobrého naštudovania problematiky, ale aj reálnych poznatkov z testovania. V článku vám vysvetlí, ako funguje filtrácia tyčových vysávačov a čo očakávať od jednotlivých cenových hladín. Na jeho články narazíte aj pri elektronike či v magazíne.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia ETA Apart 143490038

ETA Apart 143490038

100 € Orientačná cena