Menu

Recenzia a test ETA Delicca mini 8149

79,5 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Malé domáce pekárne

Klady

  • Dostupná cena
  • Možnosť pozastavenia programu
  • Individuálny program

Zápory

  • Neuvarí ryžu
  • Menší počet programov
70 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Značka Eta prináša model Delicca mini 8149 90000, ktorý využijú predovšetkým jednotlivci či dvojice. Má totiž zo všetkých hodnotených pekární (v októbri 2018) jednu z najmenších maximálnych veľkostí bochníka, tá dosahuje 1 000 g. Na upečenie tohto menšieho bochníka bude stačiť príkon 600 W aj jeden hnetací hák.

Obrázok ovládacieho panelu pekárne

Ovládací panel pekárne

Menší objem pekárne ale neznamená, že by ste sa mali uspokojiť s nižším štandardom – rovnako ako pri väčšine hodnotených modelov, aj pri tomto sa dočkáte celkovo troch veľkostí bochníkov (500 g, 750 g a 1 000 g) a troch stupňov prepečenia kôrky. Pozitívom je aj membránové ovládanie, ktoré je praktickejšie predovšetkým z hľadiska údržby.

Napriek tomu, že v názve pekárne nájdete slovíčko „mini“ a je vhodná na pečenie bochníka s maximálnou hmotnosťou 1 kg, jej telo nie je nijako drobné a vo vašej kuchyni tak bude potrebné vyčleniť rovnako veľa miesta ako pre väčšinu pekární v našom porovnaní. Ak budete zariadenie odkladať do skrine, postrážte si, aby sa tam so svojimi 35,5 cm na šírku, 30,5 cm do hĺbky a 33 cm na výšku vošlo. Čo sa týka hmotnosti 5 kg, tá je takmer o 2 kg nižšia než je tá priemerná, čo môže byť benefit najmä ak budete s prístrojom častejšie manipulovať.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Eta

Maximálna hmotnosť bochníka (g)

1 000

Príkon (W)

600

Počet hnetacích hákov v nádobe

1

Počet veľkostí bochníka

3

Stupne prepečenia kôrky

3

Ovládanie

Membránové

Šírka (cm)

35,5

Hĺbka (cm)

30,5

Výška (cm)

33

Hmotnosť (kg)

5,06

Programy

Dvanásť programov, ktorými tento model Eta disponuje prakticky zodpovedá priemeru – s týmto počtom sa stretnete často. S pekárňou sa tak môžete vyhrať a pripraviť pomocou nej rôzne druhy ciest alebo napríklad marmeládu. Pre užívateľov, ktorí trpia intoleranciou na lepok, bude dobrou správou fakt, že táto pekáreň ponúka aj osobitný program na bezlepkové pečenie. Dočkáte sa tiež nastaviteľného programu, ktorý môžete prispôsobiť svojim potrebám. Ten častokrát chýba aj pri výrazne drahších pekárňach.

Parameter Tento produkt
Počet programov

12

Bezlepkové pečenie

Áno

Rýchle pečenie

Áno

Marmeláda/džem

Áno

Výroba jogurtu

Áno

Varenie ryže

Nie

Nastaviteľný program

Áno

Vybavenie a funkcie

Čo sa týka funkcií, môžete sa spoľahnúť na to, že pekáreň disponuje displejom, ktorý vás bude informovať o priebehu pečenia. To napokon môžete sledovať aj priezorom vo veku, ktorý nájdete skoro pri všetkých modeloch v našom porovnaní. Výhodou je tiež háčik na vyberanie hnetacieho háku z cesta, ten totiž v nádobe zostáva po celú dobu pečenia a je tak do chleba zapečený.

Ak chcete mať čerstvo upečený chlieb ráno po zobudení (alebo naopak poobede po návrate z práce), môžete využiť časovač na 15 hodín, obvykle sa stretnete s trinásťhodinovým časovačom, ktorý je napokon dostačujúci. Po upečení bude zariadenie udržiavať váš chlieb v teple po dobu 60 minút, nemusíte ho teda vyberať ihneď po skončení programu. V balení nájdete jednu nádobu na pečenie, rovnako ako pri väčšine modelov. Čo je pri tomto modeli nadpriemerné, je pamäť pri výpadku elektrického prúdu. Pekáreň ETA si totiž bude aj po 15 minútach bez prúdu pamätať, kde skončil program pečenia – prerušenie môže vzniknúť kvôli vypadnutým poistkám atp.

Parameter Tento produkt
Pamäť pri výpadku el. prúdu (min)

15

Možnosť pozastavenia programu

Áno

Odložený štart (hod)

15

Udržiavanie teploty po upečení

Áno

Displej

Áno

Zvukový signál

Áno

Automatické pridávanie ingrediencií

Nie

Počet nádob na pečenie vo výbave

1

Háčik na vybratie hnetačov

Áno

Odmerka

Áno

Priehľadné veko

Áno

Názory používateľov a odborníkov

Pekáreň Eta ohodnotilo niekoľko desiatok užívateľov, z ktorých drvivá väčšina hovorí o tejto pekárni kladne. Označujú ju za vynikajúceho pomocníka do domácnosti a oceňujú malé rozmery a celkovo dobrú funkčnosť. Niektorí používatelia by ale ocenili, keby návod zahŕňal aj konkrétne recepty, iní majú isté výhrady k displeju, ktorý nie je podsvietený a nemusí byť vždy úplne prehľadný.

Klady a zápory

V prospech pekárne Eta hovorí v prvom rade jej cena. Pochváliť môžeme aj prítomnosť nastaviteľného programu a pätnásťminútovú pamäť pri výpadku prúdu. Ani v ďalších ohľadoch vyložene nezaostáva, samozrejme by mohla mať napríklad väčší alebo zaujímavejší výber programov, nejde ale o nijako dramatický nedostatok.

Naše hodnotenie a záver

Pokiaľ hľadáte pekáreň, ktorá dokáže upiecť dobrý chlieb, ale zároveň pripraví aj množstvo ďalších druhov ciest či pokrmov, model Eta Delicca mini 8149 90000 bude spĺňať vaše požiadavky. Táto pekáreň je ideálna pre dvojčlennú, prípadne trojčlennú domácnosť – pripravíte v nej bochník s maximálnou hmotnosťou 1 kg. Ani pri menšom bochníku sa nemusíte nechať ochudobniť o možnosť individuálnej prípravy chleba, môžete ho totiž mať so svetlou, stredne tmavou alebo tmavou kôrkou.

Pekáreň má vo výbave jednu nádobu, háčik na vyberanie hnetacieho háku a skvelou voľbou je podľa nás membránové ovládanie, ktoré sa ľahko čistí. Za pomerne nízku obstarávaciu cenu toho táto pekáreň zvládne naozaj veľa, neobvyklý je napríklad nastaviteľný program. Ak ste náročnejší a radi si priplatíte za lepšiu výbavu, odporúčame vám model Tefal PF 611838. Vo výbave má 4 nádoby na pečenie, ponúkne 19 programov a vynikajúci výkon.

70 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: ETA Delicca mini 8149 | Hodnotenie: 79,5 %
Eliška Srncová
Eliška sa ako redaktorka väčšinou zameriava na veľké domáce spotrebiče. Pečenie ale patrí medzi jej záľuby, a preto sa ujala aj domácich pekární. Téme sa starostlivo venuje a vďaka niekoľkoročným skúsenostiam s porovnávaním produktov vám poradí, ako vybrať vhodnú domácu pekáreň. Z kuchynských pomocníkov má na starosti napríklad aj stolné rúry, klasické rúry a rôzne typy varičov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia ETA Delicca mini 8149

ETA Delicca mini 8149

70 € Orientačná cena