Menu

Recenzia a test ETA Duplica Vital Plus 2147

94,8 % Celkové hodnotenie

Top produkt v kategorii Veľké domáce pekárne

Klady

  • Dve formy na chlieb a forma na bagety
  • Programy na kvasenie
  • Viac hnetačov vo výbave

Zápory

  • Chýba program na bezlepkové pečenie
  • Vyššia cena
200 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Domáca pekáreň ETA Duplica Vital Plus 2147 90020 bude vhodná aj do štvorčlennej rodiny, zvládne totiž upiecť bochník s hmotnosťou až 1400 gramov, čo bol v čase písania tejto recenzie (december 2018) nadštandard. Príkon 850 W je pri väčších pekárňach jeden z nižších, na bežné používanie by ale mal byť dostačujúci. Dva hnetacie háky sa postarajú o rovnomerné premiešanie aj väčšieho množstva cesta a pri objemnejších pekárňach sú štandardom.

Samotnú veľkosť bochníka si môžete zvoliť – na výber máte z troch variantov 1000, 1200 a 1400 g. Rovnaký počet možností je pri voľbe prepečenia kôrky. Môžete si vybrať medzi svetlým, stredným a tmavým variantom. Vďaka dotykovému ovládaniu je údržba bezproblémová, ovládací panel stačí iba utrieť handričkou.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Eta

Maximálna hmotnosť bochníka (g)

1 400

Príkon (W)

815

Počet hnetacích hákov v nádobe

2

Počet veľkostí bochníka

3

Stupne prepečenia kôrky

3

Ovládanie

Dotykové

Šírka (cm)

40

Hĺbka (cm)

26

Výška (cm)

30,5

Hmotnosť (kg)

9

Programy

Pekáreň značky Eta sa pýši 16 programami, čo je opäť nadpriemer. Rovnako ako ostatné modely v našom porovnaní, aj táto pekáreň je vybavená programom na prípravu marmelády a na rýchle pečenie. Chýba jej ale špeciálny program na bezlepkové pečenie, ktorý môže byť pre rad užívateľov zásadný. Neznamená to však, že by nebolo možné v tejto pekárni upiecť bezlepkový chlieb, len si budete musieť sami nastaviť jednotlivé časti procesu v niektorom z individuálne nastaviteľných programov. Tie pritom pri domácich pekárňach nie sú úplnou samozrejmosťou. Špecialitou tohto modelu sú potom špeciálne programy na prípravu jogurtov, ale aj kvásku a kváskového chleba.

Parameter Tento produkt
Počet programov

16

Bezlepkové pečenie

Nie

Rýchle pečenie

Áno

Marmeláda/džem

Áno

Výroba jogurtu

Áno

Varenie ryže

Nie

Nastaviteľný program

Áno

Vybavenie a funkcie

Pokiaľ dôjde k nečakanému prerušeniu elektrického prúdu, pekáreň si na 10 minút zapamätá postup pečenia. Po dlhšej dobe už ale na program nenadviaže. Veľmi nadpriemerný je čas odloženého štartu, ten je možné nastaviť až na 30 hodín dopredu, väčšina pekární ponúka maximálne 15 hodín. V takom prípade si ale dajte pozor na suroviny a voľte iba tie, ktoré nepodliehajú skaze. Po upečení zostane chlieb vďaka funkcii udržiavania teploty ešte hodinu teplý a čerstvý.

Všetko nastavovanie uľahčuje displej, na ktorom môžete sledovať aj priebeh pečenia. Pokiaľ chcete vedieť, čo sa v pekárni práve deje, môžete do jej vnútra nahliadnuť okienkom vo veku, vnútorný priestor je navyše možné osvetliť pomocou špeciálnej funkcie. Jedinou chýbajúcou funkciou je automatické pridávanie surovín počas pečenia, s tou sa však stretnete iba ojedinele. Prístroj vás ale zvukovým signálom upozorní na to, že je vhodný čas na pridanie semienok či orieškov.

Silnou stránkou pekárne Eta je príslušenstvo. Okrem klasickej veľkej nádoby na pečenie je v balení aj delená nádoba, v ktorej môžete upiecť dva menšie bochníky zároveň, napríklad rozdielne ochutené. Ďalšou výbavou sú špeciálne formy na bagety, ktoré rozširujú možnosti pripravovaného pečiva. Na výber máte aj z troch veľkostí hnetacích hákov. Tie zostávajú po upečení zapečené v chlebe a je potrebné ich vybrať – na to poslúži priložený háčik.

Parameter Tento produkt
Pamäť pri výpadku el. prúdu (min)

10

Možnosť pozastavenia programu

Áno

Odložený štart (hod)

30

Udržiavanie teploty po upečení

Áno

Displej

Áno

Zvukový signál

Áno

Automatické pridávanie ingrediencií

Nie

Počet nádob na pečenie vo výbave

3

Háčik na vybratie hnetačov

Áno

Odmerka

Áno

Priehľadné veko

Áno

Klady a zápory

Pekáreň ETA vyniká v celom rade parametrov. Jej ponuka programov je pomerne netypická – zahŕňa dva individuálne režimy, ktoré si nastavíte podľa seba a nájdete v nej aj program na výrobu jogurtu alebo kvásku. Zaujme tiež vnútorným osvetlením a výbavou, ktorá zahŕňa tri formy na pečenie. Pomerne unikátna je potom možnosť odloženia štartu až o 30 hodín. Nevýhodou pekárne je o niečo kratšia pamäť pri výpadku prúdu a chýbajúci program na bezlepkové pečenie.

Názory používateľov a odborníkov

Užívatelia pekárne ETA pozitívne hodnotia ponuku programov a kvalitné pečenie. Chvália tiež ponúkané formy na pečenie, vrátane foriem na bagety. Jedinou výhradou niekoľkých z nich je zložitejšie ovládanie a málo podrobný návod.

Naše hodnotenie a záver

ETA Duplica Vital Plus 2147 90020 je domáca pekáreň vhodná aj do početnejšej domácnosti, zvládne totiž upiecť bochník s hmotnosťou až 1400 g. Cesto miešajú dva hnetacie háky, ktoré je možné vymieňať, na výber sú tri veľkosti. Súčasťou balenia sú dve formy na pečenie, jedna klasická veľká, jedna rozdelená na pečenie dvoch menších chlebov zároveň. Neobvyklá je forma na bagety. Samozrejmosťou je odložený štart a špeciálne programy na rýchle pečenie a prípravu marmelády. Celkovo táto pekáreň ponúka 16 programov. Niektoré umožňujú prípravu jogurtu, iné kvásku. Chýba však špeciálny program na bezlepkové pečenie.

200 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: ETA Duplica Vital Plus 2147 | Hodnotenie: 94,8 %
Eliška Srncová
Redaktorka
Eliška sa ako redaktorka väčšinou zameriava na veľké domáce spotrebiče. Pečenie ale patrí medzi jej záľuby, a preto sa ujala aj domácich pekární. Téme sa starostlivo venuje a vďaka niekoľkoročným skúsenostiam s porovnávaním produktov vám poradí, ako vybrať vhodnú domácu pekáreň. Z kuchynských pomocníkov má na starosti napríklad aj stolné rúry, klasické rúry a rôzne typy varičov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia ETA Duplica Vital Plus 2147

ETA Duplica Vital Plus 2147

200 € Orientačná cena