Menu

Recenzia a test ETA Fenité 3337

73,1 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Parné žehličky na vlasy

Klady

  • Nízka cena v kategórii
  • Prehľadný displej
  • Cestovné balenie

Zápory

  • Iba 4 stupne nastavenia teploty
  • Nemá ionizátor
  • Kratšie žehliace plochy
40 € Orientačná cena

Základné parametre a funkcie

ETA Fenité 3337 patrí medzi žehličky na vlasy s funkciou parného žehlenia. Má vyberateľnú nádobku s objemom 7,2 mililitrov, čo by malo podľa výrobcu vystačiť na zhruba 20 minút žehlenia. Budete tak mať dostatok času na kompletné vyžehlenie hustých a nepoddajných vlasov, para by vám s tým navyše mala vo všeobecnosti pomôcť.

Žehliť je možné pri minimálnej teplote 160 stupňov, maximálne žehlička zvládne 220 stupňov. Rozptyl je pomerne široký, máte však iba 4 možnosti nastavenia, čo už nie je úplne ideálne. Žehliace doštičky sú plávajúce, takže sa pekne prispôsobia vlasom, nie sú ale ničím napustené a chýba aj funkcia ionizácie. Pri parnom žehlení by ale k elektrizovaniu vlasov dochádzať nemalo.

V tabuľke nájdete detailný prehľad všetkých dôležitých základných parametrov.

Parameter Tento produkt
Povrch žehliacich doštičiek

Keramika-turmalín

Nastavenie teploty

Áno

Počet stupňov nastavenia teploty

4

Minimálna teplota (°C)

160

Maximálna teplota (°C)

220

Príkon (W)

40

Ionizačná funkcia

Nie

Parná funkcia

Áno

Plávajúce doštičky

Áno

Napustené doštičky

Nie

Dĺžka žehliacich doštičiek (mm)

90

Šírka žehliacich doštičiek (mm)

25

Zaoblené okraje

Áno

Užívateľský komfort

Prívodný kábel žehličky má dĺžku 170 centimetrov, čo je na bežné používanie viac ako dostačujúce (pokiaľ teda nemáte zásuvku umiestnenú príliš ďaleko od zrkadla). Celkovo považujeme riešenie napájania za užívateľsky prívetivé, kábel je totiž otočný a v mieste spojenia so žehličkou nájdete malé očko na zavesenie.

Výrobca myslel aj na bezpečnosť – pri nečinnosti sa žehlička po 30 minútach sama vypne, takže sa nemusíte stresovať, či ste ju pri odchode nezabudli vytiahnuť zo zásuvky. Nechýba jej ani zámok klieští, ktorý oceníte najmä pri cestovaní. Samozrejmosťou je potom aj displej a indikátor nahriatia. Nejedná sa síce o nič výnimočné a podobnú výbavu nájdete pri väčšine žehličiek, každopádne je vždy dobré sa uistiť, že dôležité funkcie nechýbajú.

Parameter Tento produkt
Dĺžka prívodného kábla (cm)

170

Otočný kábel

Áno

Displej

Áno

Indikácia zahriatia

Áno

Uzamknutie nastavenej teploty

Nie

Automatické vypnutie

Áno

Žehlenie mokrých vlasov

Nie

Zámok klieští

Áno

Hodnotenie ostatných užívateľov

Užívateľské recenzie žehličky ETA Fenité 3337 nie sú úplne jednotné. Niektorí ju vychvaľujú, sú s ňou spokojní a oceňujú rýchle a pohodlné žehlenie parou. Iní hodnotia tento produkt negatívne. V negatívnych recenziách sa objavujú sťažnosti na ťahanie vlasov, podľa skúseností sa to stáva hlavne pri tých kučeravých. Žehliace doštičky sú vraj navyše celkom krátke, takže musíte žehliť po menších prameňoch. Kladné recenzie každopádne prevažujú tie záporné, čo je dobrá správa. Nakoniec bude teda pravdepodobne záležať na type vašich vlasov a na tom, čo všetko od žehličky očakávate.

Hlavné klady a zápory

Ak vyberáte vyložene v kategórii parných žehličiek, poteší vás pri modeli ETA Fenité 3337 pomerne nízka obstarávacia cena. Ostatné modely z tejto kategórie sa totiž radia skôr k tým drahším zariadeniam na trhu. Ďalšou výhodou je prehľadný displej a dizajnové cestovné puzdro, ktoré dostanete v základnom balení.

Zo záporov musíme menovať málo možností nastavenia teploty – pokiaľ si z nich nevyberiete, máte smolu.

Porovnanie s alternatívami

V porovnaní s ostatnými parnými žehličkami si zaobstaráte model ETA Fenité 3337 za pomerne nízku cenu. O niečo drahší je potom model BaByliss ST395E, ktorý ponúkne oveľa väčšie žehliace doštičky a poteší tak všetkých tých, ktorí majú veľmi husté a nepoddajné vlasy. Rozmernejšie doštičky vám uľahčia prácu a urýchlia žehlenie.

Naše hodnotenie a záver

Žehlička ETA Fenité 3337 vyniká medzi ostatnými parnými modelmi predovšetkým nízkou obstarávacou cenou. Má keramicko-turmalínové plávajúce doštičky, ktoré by sa mali prispôsobiť vlasom. V užívateľských recenziách sa ale objavujú zmienky o tom, že kučeravé vlasy žehlička ťahá, takže záleží na type vlasov. Ak hľadáte parnú žehličku za nízku cenu, potom ide určite o zaujímavý variant. Pokiaľ ale viete, že nebudete parnú funkciu využívať, odporúčame vám hľadať skôr v kategórii klasických žehličiek. Zaujať by vás mohol napríklad model Remington S8500 Shine Therapy.

40 € Orientačná cena
Autor: Martina Moresová | Dátum: | Produkt: ETA Fenité 3337 | Hodnotenie: 73,1 %
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, ktorá do porovnania vyhľadáva na webe tie najzaujímavejšie produkty. Prečíta siahodlhé recenzie a komentáre, aby mohla zdôrazniť všetky klady a zápory výrobkov. Snaží sa, aby ste pri nákupe mali všetky potrebné informácie. Žehličky a starostlivosť o vlasy všeobecne patria medzi jej obľúbené témy. S žehličkami a úpravou skôr nepoddajných vlasov má praktické skúsenosti. Dokáže tak poradiť, ktorý typ žehličiek používať na rôzne typy vlasov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia ETA Fenité 3337

ETA Fenité 3337

40 € Orientačná cena