Menu

Recenzia a porovnanie ETA Fenité 6337

92,5 % Celkové hodnotenie

TOP produkt v kategorii Cestovné žehličky na vlasy

Klady

  • Funguje bezdrôtovo
  • Slušná výdrž batérie
  • Skladná

Zápory

  • Nedá sa použiť zapojená do zásuvky
  • Žehlenie trvá dlhšie
  • V balení nie je adaptér
35 € Orientačná cena

Základné parametre a funkcie

Mini žehlička na vlasy ETA Fenité 6337 je ideálna na cestovanie alebo na rýchlu úpravu účesu počas párty, fotenia alebo kdekoľvek inde. Funguje na nabíjaciu batériu, nepotrebujete ju teda mať zapojenú do elektriny. Reálne sme ju otestovali v septembri roku 2021 a hneď na úvod môžeme prezradiť, že nás príjemne prekvapila.

Jedná sa o kompaktný model, ktorý sa vám pohodlne vojde do kabelky a váži len 246 gramov. Má keramické doštičky o veľkosti 75×18 mm, čím sa síce nemôže rovnať klasickým veľkým žehličkám, vzhľadom na špecifické určenie však považujeme takúto veľkosť za dostatočnú.

Unboxing a video z testovania

Parameter Tento produkt
Povrch žehliacich doštičiek

Keramika

Ionizačná funkcia

Nie

Parná funkcia

Nie

Plávajúce doštičky

Áno

Napustené doštičky

Nie

Dĺžka žehliacich doštičiek (mm)

75

Šírka žehliacich doštičiek (mm)

18

Zaoblené okraje

Áno

Hmotnosť (g)

246

Nastavenie teploty a rýchlosť zahriatia

Teplotu môžete nastaviť v troch rôznych stupňoch na 160, 180 a 200 °C. Po dôkladnom testovaní a premeraní sme zistili, že sa tejto žehličke darí držať konštantnú teplotu, ktorá nijako výrazne nekolíše. Reálna teplota sa síce od tej udávanej vždy líšila zhruba o 2-3 stupne, to ale môže byť spôsobené aj nepresnosťou merania a v podstate ide o zanedbateľný rozdiel. Dôležité je, že zvládne nastavenú teplotu držať stále na rovnakej hodnote.

V nasledujúcej tabuľke sa môžete pozrieť na presné hodnoty merania pri reálnom testovaní.

Parameter Tento produkt
Nastavenie teploty

Áno

Počet stupňov nastavenia teploty

3

Minimálna teplota (°C)

160

Maximálna teplota (°C)

200

Reálna doba nahriatia na 200 °C (s)

173

Maximálna nameraná teplota (°C)

192-197

Minimálna nameraná teplota (°C)

157

Nameraná teplota pri nastavení na 180 °C

173

Užívateľský komfort

Táto žehlička na vlasy je prispôsobená svojmu účelu, má teda všetko, čo by prenosný model mal mať. Nechýba jej zámok klieští, vďaka ktorému sa bude jednoduchšie odkladať a prevážať. V balení dostanete látkový ochranný obal odolný voči teplu. Žehlička sa ovláda iba dvoma tlačidlami. Veľkým predným tlačidlom ju zapnete a nastavíte požadovanú teplotu, na vnútornej časti sa potom nachádza posuvné tlačidlo, ktorým si poistíte celkové zapnutie alebo vypnutie prístroja. Nemôže sa teda stať, že by sa vám pri prenášaní žehlička nechtiac zapla.

Displej v tomto prípade chýba, nahrádza ho ale aspoň svetelná signalizácia. Tá vás okrem iného upozorní aj na vybitú batériu alebo na stav nabíjania. Celkovo je ovládanie veľmi jednoduché a intuitívne.

Nabíjanie a výdrž batérie

Ako už bolo povedané vyššie, prevádzku tejto žehličky zaisťuje nabíjacia batéria. Je ale potrebné spomenúť, že žehlička funguje iba na batériu, pri zapojení do zásuvky sa iba nabíja (nie je ju počas toho možné zapnúť alebo používať). Nabíjací kábel je tak či tak pomerne krátky, takže by to aj tak nebolo veľmi praktické. V balení dostanete iba kábel s USB koncovkou, adaptér chýba, čo je trochu nevýhoda. Na druhú stranu väčšina ľudí už takýto adaptér doma má, takže by to nemal byť taký problém.

Plné nabitie trvá zhruba 2,5 hodiny. Výrobca udáva, že akumulátor zvládne až 45 minút prevádzky. Pri našom testovaní sa žehlička vybila po zhruba 33 minútach, počas používania sme ale rôzne menili teploty a nahrievali doštičky na najvyšší stupeň. Pri najnižšom teplotnom stupni ale považujeme maximálnu výdrž 45 minút za reálnu.

Parameter Tento produkt
Displej

Nie

Indikácia zahriatia

Áno

Uzamknutie nastavenej teploty

Áno

Automatické vypnutie

Áno

Žehlenie mokrých vlasov

Nie

Zámok klieští

Áno

Dokonalé zovretie klieští

Áno

Hodnotenie žehlenia a vlnenia vlasov

Vďaka nízkej hmotnosti a skromným rozmerom sa so žehličkou pracuje pohodlne a jednoducho. Vlasy sa ňou žehlia príjemne, nikde sa nezasekávajú ani neťahajú. Je ale pomerne znateľné, že sa jedná o zmenšeninu klasických žehličiek – doštičky majú menšiu veľkosť a žehlenie teda trvá dlhšiu dobu. Žehlenie bolo oveľa efektívnejšie, keď sme žehlili menšie pramene vlasov, s tými väčšími už by si tento model nemusel poradiť. Testovanie prebiehalo na jemnejších vlasoch, úplne dostačujúca tak bola stredná teplota 180 stupňov. Pre menej poddajné a hrubšie vlasy odporúčame platničky nastaviť na najvyšších 200 °C.

Okrem žehlenia dokáže žehlička Eta vlasy aj navlniť. Pramene sa na ňu pekne namotávajú, navyše vám nikde nezavadzia kábel, čo považujeme za veľkú výhodu. Účes sa ale zase robil oveľa pohodlnejšie, keď sme naberali tenké pramienky. S väčšími už mala žehlička problém, to je ale bežné pri väčšine modelov s menšími doštičkami. Testovanie nám potvrdilo, že oba úkony skrátka trvajú dlhšie ako pri použití klasickej žehličky, to je ale vzhľadom na rozmery pochopiteľné.

Hlavné klady a zápory

Hlavná výhoda žehličky ETA Fenité 6337 spočíva v jej bezdrôtovej prevádzke. Tá zaisťuje naozaj rôznorodé využitie a rozširuje jej možnosti. Nie ste totiž limitovaní pripojením do zásuvky, tým pádom si môžete svoj účes upraviť napríklad aj počas párty alebo kdekoľvek vonku. Tomu zodpovedajú aj jej menšie rozmery, no na druhú stranu musíte počítať s tým, že vyžehliť pomocou nej celé vlasy bude trvať dlhšie ako s klasickou žehličkou, ktorá má väčšie doštičky. Oceňujeme tiež jednoduchosť ovládania, nízku váhu a poistku zapnutia. Trochu nás sklamala absencia adaptéra na nabíjanie – ten už musíte mať, alebo si ho musíte zaobstarať osobitne.

Naše hodnotenie a záver

Ako sme už naznačili na začiatku tejto recenzie, pri testovaní nás tento malý pomocník naozaj milo prekvapil. Pokiaľ totiž prihliadneme na to, že funguje na batériu, má kompaktné rozmery a navyše za túto žehličku neutratíte príliš veľa peňazí, podáva naozaj skvelý výkon. Určite vám nenahradí klasickú žehličku na vlasy a nehodí sa na každodenné žehlenie, výborne ju ale zastúpi na cestách a na miestach, kde nemáte možnosť pripojenia do elektriny. Pokiaľ teda milujete dokonale upravený účes, či už sa jedná o rovné vlasy alebo vlny, a chcete mať možnosť si ho upraviť aj po odchode z domu, môžeme vám tento model odporučiť.

Ak chcete kompaktný model žehličky na vlasy a nepotrebujete, aby fungovala na batériu, potom si prečítajte aj recenziu modelu Moser 4480-0050.

35 € Orientačná cena
Autor: Martina Moresová | Dátum: | Produkt: ETA Fenité 6337 | Hodnotenie: 92,5 %
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, ktorá do porovnania vyhľadáva na webe tie najzaujímavejšie produkty. Prečíta siahodlhé recenzie a komentáre, aby mohla zdôrazniť všetky klady a zápory výrobkov. Snaží sa, aby ste pri nákupe mali všetky potrebné informácie. Žehličky a starostlivosť o vlasy všeobecne patria medzi jej obľúbené témy. S žehličkami a úpravou skôr nepoddajných vlasov má praktické skúsenosti. Dokáže tak poradiť, ktorý typ žehličiek používať na rôzne typy vlasov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia ETA Fenité 6337

ETA Fenité 6337

35 € Orientačná cena