Menu

Recenzia a porovnanie Eta Rotary 2425 90000

Výborné Celkové hodnotenie

Top produkt v kategorii Ručné vysávače nad 40 €

Klady

  • HEPA filter
  • Bohaté príslušenstvo
  • Výdrž batérie

Zápory

  • Vysoká hmotnosť
  • Vyššia cena
  • Iba suché vysávanie
90 € Orientačná cena

Súhrnné údaje a vybavenie

Eta Rotary 2425 90000 je ručný vysávač vhodný najmä pre náročných užívateľov. Umožňuje iba suché vysávanie, čo je medzi drahšími ručnými vysávačmi obvyklé. Na vysávanie rozliatych nápojov či iných tekutín teda toto zariadenie vhodné nie je. S hmotnosťou 1,7 kg sa Eta Rotary radí medzi väčšie a ťažšie vysávače. Ručný vysávač je ale určený len na rýchle vysávanie, vyššia hmotnosť by teda nemala predstavovať nijako veľký problém. Objem nádoby na prach 400 ml je síce o niečo menší ako pri konkurenčných modeloch, nie je ale vyslovene malý. Rozmery celého vysávača nájdete v nasledujúcej tabuľke.

Výhodou vysávača je účinný HEPA filter, ktorý je vhodný najmä pre alergikov. Oceňujeme tiež bohaté príslušenstvo, ktoré zahŕňa aj rotačnú kefu. Tá vám pomôže napríklad pri vysávaní chlpov domácich miláčikov.

Parameter Tento produkt
Výrobca

ETA

Hmotnosť (kg)

1,73

Typ vysávania

Suché

Umývateľné filtre

Áno

Objem nádoby na prach (ml)

400

Šírka (cm)

17

Výška (cm)

19

Hĺbka (cm)

43

HEPA filter

Áno

Hlučnosť (dB)

80

Typ batérie

Li-Ion

Doba nabíjania (hod)

5

Výdrž batérie (min)

30

Hodnotenie energetických údajov a hlučnosti

Hlučnosť ručného vysávača Eta je 80 dB, čo nie je nijako výnimočná hodnota. Takýto typ vysávača je navyše v prevádzke len krátku chvíľu, hlučnosť teda nemusíte až tak riešiť. Pomerne neobvyklá je výdrž batérie až 30 minút a doba nabíjania 5 hodín je jedna z najkratších medzi porovnávanými modelmi.

Hodnotenie používateľov

Užívatelia, ktorí tento vysávač vyskúšali, ho veľmi chvália. Oceňujú nízku hlučnosť, ale najmä vysoký výkon. Navyše sa podľa nich pohodlne ovláda a má dlhú výdrž batérie.

Hlavné klady a zápory

Hlavnou výhodou vysávača Eta je dlhá výdrž batérie spolu s relatívne rýchlym nabíjaním. Taktiež ponúka bohaté príslušenstvo a podľa používateľov aj vysoký výkon. Oceňujeme aj HEPA filter, ktorý zaručuje účinnú filtráciu. Nevýhodou je vyššia hmotnosť a najmä vysoká cena.

Porovnanie s alternatívami

Ručný vysávač Eta patrí medzi drahšie modely, zodpovedajú tomu ale aj jeho parametre. Pokiaľ nehľadáte perfektné zariadenie, ale iba malého pomocníka na rýchle upratovanie, mohol by vás zaujať model Orava VY-224 B s nižšou cenou, ale bez HEPA filtra. Zaujímavou alternatívou je tiež Eta Verto 0442 90000 s HEPA filtrom a možnosťou mokrého vysávania.

Naše hodnotenie a záver

Ručný vysávač Eta Rotary 2425 90000 ocenia najmä nároční užívatelia, patrí totiž do vyššej cenovej kategórie a zodpovedajú tomu aj jeho parametre. Je vybavený HEPA filtrom, čo je ideálny variant pre alergikov a poteší aj bohaté vybavenie. Na jedno nabitie vydrží v prevádzke až 30 minút, čo je v porovnaní s konkurenčnými modelmi naozaj dlhá doba. Nevýhodou môže byť okrem vyššej ceny aj vyššia hmotnosť a väčšie rozmery. Ak hľadáte menší vysávač, mohol by vás zaujať model Electrolux ZB5104WDB s mokrým vysávaním.

90 € Orientačná cena
Autor: Martina Moresová | Dátum: | Produkt: Eta Rotary 2425 90000 | Hodnotenie: Výborné
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, ktorá sa rada ponára do hlbín internetu, aby získala najnovšie fakty. Neváha navštíviť ani diskusné fóra a starostlivo prečíta komentáre na e-shopoch. Získava tak prehľad o reálnych skúsenostiach používateľov s produktmi. Téma vysávačov je jej blízka, pretože skoro celý život zdieľa domácnosť s mačkami a teraz aj s dvojročnou dcérou. Výkonný vysávač je teda pre ňu nutnosťou. Dokáže tak povedať, čo by kvalitnému vysávaču nemalo chýbať.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Eta Rotary 2425 90000

Eta Rotary 2425 90000

90 € Orientačná cena