Menu

Recenzia a porovnanie Eta Rotary 2425 90000

92,6 % Hodnotenie
redakcie

Klady a zápory

Klady

  • HEPA filter
  • Bohaté príslušenstvo
  • Výdrž batérie

Zápory

  • Vysoká hmotnosť
  • Vyššia cena
  • Iba suché vysávanie
100 € Orientačná cena

Súhrnné údaje a vybavenie

Eta Rotary 2425 90000 je ručný vysávač vhodný najmä pre náročných užívateľov. Umožňuje iba suché vysávanie, čo je medzi drahšími ručnými vysávačmi obvyklé. Na vysávanie rozliatych nápojov či iných tekutín teda toto zariadenie vhodné nie je. S hmotnosťou 1,7 kg sa Eta Rotary radí medzi väčšie a ťažšie vysávače. Ručný vysávač je ale určený len na rýchle vysávanie, vyššia hmotnosť by teda nemala predstavovať nijako veľký problém. Objem nádoby na prach 400 ml je síce o niečo menší ako pri konkurenčných modeloch, nie je ale vyslovene malý. Rozmery celého vysávača nájdete v nasledujúcej tabuľke.

Výhodou vysávača je účinný HEPA filter, ktorý je vhodný najmä pre alergikov. Oceňujeme tiež bohaté príslušenstvo, ktoré zahŕňa aj rotačnú kefu. Tá vám pomôže napríklad pri vysávaní chlpov domácich miláčikov.

Parameter Tento produkt
Výrobca

ETA

Hmotnosť (kg)

1,73

Typ vysávania

Suché

Umývateľné filtre

Áno

Objem nádoby na prach (ml)

400

Šírka (cm)

17

Výška (cm)

19

Hĺbka (cm)

43

HEPA filter

Áno

Hlučnosť (dB)

80

Typ batérie

Li-Ion

Doba nabíjania (hod)

5

Výdrž batérie (min)

30

Hodnotenie energetických údajov a hlučnosti

Hlučnosť ručného vysávača Eta je 80 dB, čo nie je nijako výnimočná hodnota. Takýto typ vysávača je navyše v prevádzke len krátku chvíľu, hlučnosť teda nemusíte až tak riešiť. Pomerne neobvyklá je výdrž batérie až 30 minút a doba nabíjania 5 hodín je jedna z najkratších medzi porovnávanými modelmi.

Hodnotenie používateľov

Užívatelia, ktorí tento vysávač vyskúšali, ho veľmi chvália. Oceňujú nízku hlučnosť, ale najmä vysoký výkon. Navyše sa podľa nich pohodlne ovláda a má dlhú výdrž batérie.

Hlavné klady a zápory

Hlavnou výhodou vysávača Eta je dlhá výdrž batérie spolu s relatívne rýchlym nabíjaním. Taktiež ponúka bohaté príslušenstvo a podľa používateľov aj vysoký výkon. Oceňujeme aj HEPA filter, ktorý zaručuje účinnú filtráciu. Nevýhodou je vyššia hmotnosť a najmä vysoká cena.

Porovnanie s alternatívami

Ručný vysávač Eta patrí medzi drahšie modely, zodpovedajú tomu ale aj jeho parametre. Pokiaľ nehľadáte perfektné zariadenie, ale iba malého pomocníka na rýchle upratovanie, mohol by vás zaujať model Orava VY-224 B s nižšou cenou, ale bez HEPA filtra. Zaujímavou alternatívou je tiež Eta Verto 0442 90000 s HEPA filtrom a možnosťou mokrého vysávania.

Naše hodnotenie a záver

Ručný vysávač Eta Rotary 2425 90000 ocenia najmä nároční užívatelia, patrí totiž do vyššej cenovej kategórie a zodpovedajú tomu aj jeho parametre. Je vybavený HEPA filtrom, čo je ideálny variant pre alergikov a poteší aj bohaté vybavenie. Na jedno nabitie vydrží v prevádzke až 30 minút, čo je v porovnaní s konkurenčnými modelmi naozaj dlhá doba. Nevýhodou môže byť okrem vyššej ceny aj vyššia hmotnosť a väčšie rozmery. Ak hľadáte menší vysávač, mohol by vás zaujať model Electrolux ZB5104WDB s mokrým vysávaním.

100 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Eta Rotary 2425 90000 | Hodnotenie: 92,6 %
Veronika Vyskočilová sa v našej redakcii už niekoľko rokov venuje porovnávaniu a hodnoteniu kuchynských a domácich pomocníkov. Prístroje na upratovanie preto tvoria veľkú časť jej práce. Na tejto stránke porovnávala ručné vysávače, o ktorých sa viac dozviete v jej článku. Poradí vám, čo všetko môžete ručným vysávačom upratovať a kedy využijete špeciálne nadstavce. Ako autorku ju nájdete napríklad aj pri čističoch kobercov, tyčových aku vysávačoch a parných mopoch.
Redaktorka

Diskusia a poradňa

Spýtajte sa na čokoľvek, čo vás zaujíma, a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Môžete tiež poradiť ostatným, alebo sa podeliť o svoju skúsenosť.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Eta Rotary 2425 90000

Eta Rotary 2425 90000

100 € Orientačná cena