Menu

Recenzia a porovnanie ETA Verto 0442 90000

Výborné Celkové hodnotenie

Top produkt v kategorii Najlacnejšie ručné vysávače do 40 €

Klady

  • Mokré aj suché vysávanie
  • HEPA filter
  • Dobré príslušenstvo

Zápory

  • Vyššia hmotnosť
  • Nemá kontrolku nabitia
35 € Orientačná cena

Súhrnné údaje a vybavenie

Bezvreckový ručný vysávač ETA Verto 0442 90000 zvládne povysávať ako suché, tak aj mokré nečistoty. Okrem omrviniek s ním teda môžete vysávať napríklad aj rozliaty džús. Nádoba na nečistoty pojme 500 ml prachu alebo 120 ml tekutín. Hmotnosť vysávača 1,12 kg patrí k vyšším, pri krátkodobom upratovaní by vám ale nemala príliš prekážať. Rozmery sú podobné ako pri ostatných ručných vysávačoch, prezrieť si ich môžete v nasledujúcej tabuľke. Veľkou výhodou tohto modelu je HEPA filter. Ten je dostatočne účinný aj na upratovanie v domácnostiach alergikov. Filter je možné trikrát umyť a predĺžiť tak jeho životnosť, po treťom umytí ho už je ale potrebné vymeniť kvôli zníženej účinnosti.

Parameter Tento produkt
Výrobca

ETA

Hmotnosť (kg)

1,12

Typ vysávania

Suché a mokré

Umývateľné filtre

Áno

Objem nádoby na prach (ml)

0,5

Šírka (cm)

12

Výška (cm)

12

Hĺbka (cm)

41,5

HEPA filter

Áno

Hlučnosť (dB)

72

Typ batérie

Ni-Mh

Doba nabíjania (hod)

6

Výdrž batérie (min)

15

Hodnotenie energetických údajov a hlučnosti

Vysávač je poháňaný akumulátorom typu Ni-Mh. Jedná sa o starší variant ako Li-ion, pri ručných vysávačoch sa ale stále používa pomerne často. Výdrž na jedno nabitie je obvyklých 15 minút a doba nabíjania je 6 hodín. Tieto hodnoty sú veľmi podobné ako pri iných modeloch v tejto kategórii.

Názory užívateľov

Užívatelia tohto modelu v internetových recenziách chvália jednoduché ovládanie, možnosť mokrého vysávania aj dodávané príslušenstvo. Výkon tohto modelu je podľa nich taktiež veľmi solídny. Chýba im však nabíjacia stanica a kontrolka plného nabitia batérie.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Výhodou vysávača Eta je HEPA filter, ktorý nie je pri ručných modeloch úplne bežný. Kladne hodnotíme aj bohaté príslušenstvo a slušnú výdrž. Za negatívum považujeme chýbajúcu napájaciu stanicu a absenciu kontrolky nabitia.

Naše hodnotenie a záver

ETA Verto 0442 90000 je ručný vysávač, ktorý bude vyhovovať aj náročnejším užívateľom. Jeho najväčšou výhodou je prítomnosť HEPA filtra, ktorý má vysokú filtračnú účinnosť. Vysávač tak môžeme odporučiť aj do domácností alergikov. Pozitívne je aj jeho príslušenstvo a možnosť vysávania suchých i mokrých nečistôt. Jeho výdrž 15 minút a doba nabíjania 6 hodín je pomerne obvyklá. Najväčšou slabinou je chýbajúca nabíjacia stanica, ktorá je nahradená iba klasickou nabíjačkou, a tiež absencia kontrolky nabitia.

Ak hľadáte vysávač iba na občasné malé upratovanie a nevyžadujete HEPA filtráciu, mohol by vás zaujať aj lacnejší model Hyundai HVC 101 s podobnými parametrami.

35 € Orientačná cena
Autor: Martina Moresová | Dátum: | Produkt: ETA Verto 0442 90000 | Hodnotenie: Výborné
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, ktorá sa rada ponára do hlbín internetu, aby získala najnovšie fakty. Neváha navštíviť ani diskusné fóra a starostlivo prečíta komentáre na e-shopoch. Získava tak prehľad o reálnych skúsenostiach používateľov s produktmi. Téma vysávačov je jej blízka, pretože skoro celý život zdieľa domácnosť s mačkami a teraz aj s dvojročnou dcérou. Výkonný vysávač je teda pre ňu nutnosťou. Dokáže tak povedať, čo by kvalitnému vysávaču nemalo chýbať.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia ETA Verto 0442 90000

ETA Verto 0442 90000

35 € Orientačná cena