Menu

Recenzia a test ETA Verto 2442 90000

84,6 % Celkové hodnotenie

Taktiež nás zaujalo v kategorii Ručné vysávače nad 40 €

Klady

  • HEPA filter
  • Nabíjací stojan
  • Výdrž batérie

Zápory

  • Vysoká hmotnosť
  • Vysoká hlučnosť
  • Dlho sa nabíja
60 € Orientačná cena

Súhrnné údaje a vybavenie

Ručný vysávač ETA Verto 2442 90000 je bezvreckovým zariadením, ktoré disponuje umývateľným HEPA filtrom. Ten sa pri ručných vysávačoch vyskytuje iba výnimočne. Táto kombinácia zaistí pomerne jednoduchú údržbu a veľmi vysokú účinnosť vysávania, ktorú ocenia najmä alergici a astmatici. Výhodou vysávača je suché aj mokré vysávanie, pokojne tak môžete povysávať aj vyliaty nápoj. Objem nádoby na prach je 500 ml, v prípade vysávania tekutín 120 ml – vysávač v tomto ohľade nevybočuje z normálu. Relatívnou slabinou je vysoká hmotnosť 1,5 kilogramu, ktorá je daňou za veľmi slušné parametrové vybavenie. Táto hodnota bola v čase písania recenzie (december 2019) najvyššia v našom porovnaní. Menej fyzicky zdatným jedincom by mohlo dlhé držanie vysávača narobiť problémy. Naopak, rozmerovo je vysávač pomerne kompaktný.

Parameter Tento produkt
Výrobca

ETA

Hmotnosť (kg)

1,55

Typ vysávania

Suché a mokré

Umývateľné filtre

Áno

Objem nádoby na prach (ml)

500

Šírka (cm)

44,5

Výška (cm)

17

Hĺbka (cm)

17,5

HEPA filter

Áno

Hlučnosť (dB)

76

Typ batérie

Ni-Mh

Doba nabíjania (hod)

10

Výdrž batérie (min)

20

Hodnotenie energetických údajov a hlučnosti

Napájanie je zaistené Ni-Mh akumulátorom. Jedná sa o starší typ, niet teda divu, že svojimi parametrami nijako neoslní. Doba nabíjania sa pohybuje okolo 10 hodín, čo je pri tomto type akumulátora bežná hodnota a v prevádzke potom vydrží až 20 minút. Nabíjanie prebieha v stojane. Čo sa týka hlučnosti, vysávač dosahuje hladinu hluku 80 dB, čo je pomerne veľa. Pre lepšiu predstavu je tento hluk možné prirovnať zhruba ku hluku, ktorý vydáva rýchlovarná kanvica pri vare.

Hodnotenie ďalších používateľov

Spokojní užívatelia chvália na vysávači ETA Verto 2442 90000 predovšetkým jeho kompaktnosť, ktorá ho predurčuje na využitie aj v malých priestoroch, a taktiež zachovanie slušného výkonu aj napriek jednoduchosti konštrukcie. Naopak, za slabinu považujú relatívne vysokú hlučnosť a nutnosť častého čistenia filtra.

Naše hodnotenie a záver

Vysávač ETA Verto 2442 90000 je veľmi dobre vybaveným prístrojom, ktorý ponúka slušné parametre za prijateľnú cenu. Výhodou je možnosť ako mokrého, tak aj suchého vysávania a najmä HEPA filter. Za istú slabinu môžeme považovať vyššiu hmotnosť a hlučnosť, inak sa jedná o dobrý výrobok. Výhodou je aj príslušenstvo, ktoré rozširuje využitie vysávača.

60 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: ETA Verto 2442 90000 | Hodnotenie: 84,6 %
Veronika Vyskočilová
Redaktorka
Veronika sa v našej redakcii už niekoľko rokov venuje porovnávaniu a hodnoteniu kuchynských a domácich pomocníkov. Prístroje na upratovanie preto tvoria veľkú časť jej práce. Na tejto stránke porovnávala ručné vysávače, o ktorých sa viac dozviete v jej článku. Poradí vám, čo všetko môžete ručným vysávačom upratovať a kedy využijete špeciálne nadstavce. Ako autorku ju nájdete napríklad aj pri čističoch kobercov, tyčových aku vysávačoch a parných mopoch.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia ETA Verto 2442 90000

ETA Verto 2442 90000

60 € Orientačná cena