Menu

Recenzia a test Faber Inka Plus HCS BK A52

84,2 % Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Vstavané digestory

Klady

  • Výkon 580 m3/h
  • Relatívne úsporný

Zápory

  • Vysoká hlučnosť 70 dB
  • V niektorých ohľadoch priemerný
200 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Digestor Faber Inka Plus HCS BK A52 patrí k vstavaným kombinovaným modelom, to znamená, že si ho v kuchyni prakticky ani nevšimnete a zvláda ako odťah, tak aj recirkuláciu. Výkon 580 m3/h bude dostatočný zhruba pre stredne veľké kuchyne do objemu okolo 60 m3. Energeticky sa digestor radí do triedy B, ktorá je stále ešte pomerne dobrá a jeho spotreba 47 kW ročne je skôr nižšia.

Čo sa týka prúdenia vzduchu a filtrácie tukov, účinnosť tohto modelu je viac-menej priemerná, v oboch prípadoch sa digestor radí do triedy C. S účinnosťou osvetlenia sa zaradil do triedy A, to ale nie je nič výnimočné. Čo už však pochváliť nemôžeme, je maximálna hlučnosť – tá dosahuje až 70 dB a je jedna z najvyšších v našom porovnaní (august 2022).

Parameter Tento produkt
Odvádzanie pár

Kombinované

Výkon (m3/hod)

580

Hlučnosť (dB)

70

Trieda účinnosti prúdenia vzduchu

C

Trieda účinnosti filtrácie tukov

C

Trieda účinnosti osvetlenia

A

Energetická trieda

B

Ročná spotreba energie (kWh)

47

Ročné náklady na prevádzku v roku 2022 (€)

9

Ovládanie a rozmery

Tento model značky Faber svojou výbavou nijako zvlášť neoslní, tá je ale všeobecne pri vstavaných digestoroch veľmi chudobná. Dočkáte sa teda len úplného štandardu vo forme tlačidlového ovládania a výberu z 3 rýchlostí. Dotykové ovládanie, diaľkový ovládač ani rôzne inteligentné funkcie nie sú pri tomto type digestorov obvyklé.

Pri inštalácii musí byť medzi digestorom a varnou doskou odstup minimálne 65 cm – ide o jednu z vyšších hodnôt, odporúčame si teda premerať, v akej výške nad varnou doskou máte kuchynskú skrinku, do ktorej plánujete digestor nainštalovať.

Parameter Tento produkt
Počet rýchlostí

3

Typ ovládania

Tlačidlové

Diaľkový ovládač

Nie

Displej

Nie

Minimálna výška nad plynovou doskou (cm)

65

Minimálna výška nad elektrickou doskou (cm)

65

Šírka (cm)

52.2

Hĺbka (cm)

28.6

Hmotnosť (kg)

5.5

Hlavné klady a zápory

Výhodou digestoru Faber Inka je slušný pomer ceny a výkonu. Vo väčšine ohľadov je ale skôr priemerný, najmä čo sa týka účinnosti prúdenia vzduchu alebo filtrácie tukov. Za slabinu považujeme predovšetkým vysokú hlučnosť.

Porovnanie s alternatívami

Ak nemáte problém investovať do digestoru o niečo viac peňazí a oceníte model, ktorý môže výkonom konkurovať aj komínovým či ostrovčekovým digestorom, pozrite sa na recenziu modelu Electrolux LFG716R. Oproti digestoru Faber Inka má nielen vyšší výkon, ale aj trochu nižšiu hlučnosť, lepšiu účinnosť prúdenia vzduchu, úspornejšiu energetickú triedu a ponúka výber zo 4 rýchlostí. Jeho filtrácia tukov je ale v porovnaní s digestorom Faber o triedu horšia.

Ušetriť naopak môžete pri kúpe digestoru Concept OPI3060bc. Ten má oproti modelu Faber Inka iba mierne nižší výkon a prekvapí výrazne nižšou hlučnosťou. Čo sa týka prúdenia vzduchu, filtrácie tukov aj energetickej triedy je ale vždy aspoň o triedu slabší.

Naše hodnotenie a záver

Digestor Faber Inka Plus HCS BK A52 predstavuje priemerný model za priemernú cenu. Jeho výkon 580 m3/h bude dsotatočný aj do stredne veľkých kuchýň, nájdete pri ňom klasické tlačidlové ovládanie a štandardný výber z 3 rýchlostí. Radí sa do pomerne dobrej energetickej triedy B, má priemernú účinnosť filtrácie tukov aj prúdenia vzduchu. Celkovo tak nijako zvlášť nevyniká v pozitívnom ani negatívnom zmysle a jeho najväčšou slabinou je pomerne vysoká maximálna hlučnosť.

Výrazne tichší a tiež lacnejší model predstavuje digestor Concept OPI3060bc, ktorý navyše nemá nijako dramaticky nižší výkon, všeobecne je ale menej účinný.

200 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Faber Inka Plus HCS BK A52 | Hodnotenie: 84,2 %
Eliška Srncová
Eliška je služobne najstaršou redaktorkou v našom tíme a rôzne kuchynské spotrebiče má na starosti už dlhé roky. Vďaka tomu je dobre zorientovaná aj na trhu s digestormi a ľahko vám poradí, aký výkon či ďalšie vlastnosti voliť pre vašu kuchyňu. Okrem digestorov recenzuje aj rôzne typy sporákov, umývačky a iné väčšie spotrebiče.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Faber Inka Plus HCS BK A52

Faber Inka Plus HCS BK A52

200 € Orientačná cena