Menu

Fenix Ecoflex TAC 20 – Recenzie, testy a porovnania

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Závesný variant v kategorii Priamotopy

Klady

  • Solídny výkon
  • Šetrí miesto
  • Ochrana proti vode
  • Minimalistický dizajn

Zápory

  • Trochu vyššia cena
  • Nedá sa zložiť zo steny
  • Chýba možnosť regulácie
140 € Orientačná cena

Fenix ​​Ecoflex TAC 20 je závesný konvektor patriaci do strednej cenovej kategórie. Vďaka slušnému výkonu by mohol zaujať zákazníkov, ktorí hľadajú výhodný pomer medzi cenou a kvalitou.

Základná charakteristika

S výkonom 2 000 W sa priamotop Fenix ​​Ecoflex TAC 20 radí medzi zlatý stred. Takto výkonný model už je schopný efektívne kúriť aj vo väčších miestnostiach, ako sú obývacie izby, spálne alebo pracovne.

Bohužiaľ sa tu ale musíte zmieriť s absenciou regulácie výkonu, ktorá je v čase písania tejto recenzie (august 2023) bežnou súčasťou väčšiny výkonnejších priamotopov. Tento nedostatok by mal do istej miery vyvažovať termostat, na ktorom si nastavíte požadovanú teplotu s vysokou presnosťou (0,1 °C). Chýba mu aj ventilátor, ktorý ale nájdete skôr pri modeloch s nižším výkonom (pomáha s lepšou distribúciou tepla v priestore).

Funkcie, bezpečnosť a konštrukcia

Zo základných bezpečnostných funkcií nechýba Fenix ​​Ecoflex TAC 20 Anti-Freeze. Možno ho teda bez obáv nechať v miestnosti s nižšou teplotou – pokiaľ klesne pod určitú hranicu, priamotop sa sám zapne. Prístroj je vodeodolný a umiestňuje sa na stenu, ide teda o priamotop, s ktorým môžete bez obáv prikurovať aj v kúpeľniach.

Nastavenie termostatu sa vykonáva na prehľadnom paneli s displejom. To by mohlo vyhovovať zákazníkom, ktorí dávajú prednosť klasickému tlačidlovému ovládaniu pred diaľkovými ovládačmi a mobilnými aplikáciami.

Prívodný kábel tu meria iba 1,15 m, čo je podpriemerná hodnota, na druhú stranu sa priamotop napevno upevňuje na stenu, takže to v praxi až tak nevadí. S hmotnosťou 6,7 kg sa radí medzi mierne ťažšie modely. Opäť to ale nemusí nijako vadiť, pretože nie je určený na prenášanie medzi miestnosťami.

 

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

V čase písania tejto recenzie (august 2023) evidujeme k priamotopu Fenix ​​Ecoflex TAC 20 prevažne kladné užívateľské hodnotenia. Zákazníci sa zhodujú na tom, že sa ľahko obsluhuje a funguje úplne bez problémov. Za veľkú výhodu považujú aj jeho spoľahlivosť, pretože priamotop skutočne presne udržuje nastavenú teplotu.

Veľkej obľube sa teší aj samotná značka Fenix, ktorá za týmto produktom stojí. Ide o rýdzo českého výrobcu, ktorý začal u našich susedov ako vôbec prvý predávať sálavé panely. Priamotopy aj ďalšie výrobky Fenix ​​určené na doplnkové vykurovanie sú medzi zákazníkmi obľúbené vďaka vysokej kvalite v kombinácii s prijateľnou cenou.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Za silnú stránku priamotopu Fenix ​​Ecoflex TAC 20 považujeme v prvom rade výkon 2 000 W. Na trhu síce nájdete aj niektoré výkonnejšie modely, ale v rámci nášho porovnania ide o jednu z najlepších hodnôt. Ďalšou výhodou je upevnenie na stenu, vďaka ktorému sa šetria cenné centimetre v malom priestore. Priamotop je navyše vodeodolný, takže sa dá umiestniť aj do kúpeľne.

Závesný variant však môže byť aj nevýhodou, a to pre zákazníkov, ktorí chcú konvektor presúvať medzi miestnosťami. Chýba nám tu aj možnosť regulácie výkonu, ktorá dnes býva samozrejmosťou aj pri výrazne lacnejších produktoch. Z bezpečnostných prvkov tu chýba ochrana proti prehriatiu, čo je vcelku zásadný nedostatok.

Porovnanie s alternatívami

Ak hľadáte priamotop vhodný do kúpeľne, ale máte obmedzený rozpočet, môžeme ako cenovo dostupnejšiu alternatívu k Fenix ​​Ecoflex TAC 20 odporučiť Stiebel Eltron CNS 75 TREND U 236546. Nie je síce taký výkonný, ale do kúpeľne by mal byť úplne dostačujúci. Navyše pri ňom nájdete poistku proti prehriatiu a detekciu otvoreného okna, takže je aj napriek nižšej cene dosť prepracovaný.

Záverečné zhrnutie

Fenix ​​Ecoflex TAC 20 predstavuje vďaka závesnej konštrukcii priamotop vhodný do menších miestností, kde je potrebné šetriť miesto. Zároveň si ale vďaka výkonu 2 000 W poradí aj s trochu väčším priestorom. Jeho využitie rozširuje fakt, že je vodeodolný, takže ho môžete nainštalovať aj do kúpeľne.

Tento model však nebude napĺňať potreby zákazníkov, ktorí chcú mobilný priamotop na vykurovanie viacerých miestností. V takom prípade odporúčame vyberať medzi voľne stojacimi modelmi s kolieskami, ako je napr. Klarstein Bornholm ACO7.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Fenix

Umiestnenie

Závesný

Ventilátor

Nie

Výkon (W)

2 000

Príkon (W)

2 000

Termostat

Áno

Regulácia výkonu

Nie

Stupne výkonu

Nerelevantné

Anti-Freeze

Áno

Časovač

Nie

Diaľkové ovládanie

Nie

Wi-Fi

Nie

Vodeodolný

Áno

Ďalšie bezpečnostné prvky

LED signalizácia

Dĺžka napájacieho kábla (m)

1.15

Farba

Biela

Výška (cm)

45

Šírka (cm)

74

Hĺbka (cm)

7

Hmotnosť (kg)

6.7

140 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Fenix Ecoflex TAC 20 | Hodnotenie: Veľmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana má osobné skúsenosti s použitím priamotopov aj iných typov doplnkového kúrenia, a teda sa v tejto oblasti dobre orientuje. Ako redaktorka je veľmi starostlivá, takže pre účely tejto stránky dôkladne preskúmala trh s priamotopmi a naštudovala si jednotlivé funkcie. Rada teda poradí, ako vybrať priamotop podľa individuálnych potrieb. Z tém týkajúcich sa vykurovania má na starosti aj infrapanely, olejové radiátory, klasické radiátory a kotly na pelety.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Fenix Ecoflex TAC 20

Fenix Ecoflex TAC 20

140 € Orientačná cena