Menu

Recenzia a porovnanie Remington AC9096

92,5 % Celkové hodnotenie

Top cena/výkon v kategorii Fény nad 35 €

Klady

  • Veľmi výkonný
  • 6 možností nastavenia
  • Dĺžka kábla 3 m
  • Protišmyková rukoväť

Zápory

  • Fén je ťažší
  • Nemá hrebeňový nástavec
  • Nie je skladací
40 € Orientačná cena

Súhrnné údaje, možnosti nastavenia a výkonnosť

Sušič vlasov Remington AC9096 využijú majiteľky a majitelia hustých a dlhých vlasov rovnako tak ako tí, ktorí majú vlasov menej. Udávaný príkon dosahuje 2 400 W, teda by mal fén dostačovať aj pre prácu v salóne, realita je však trochu iná. Nami nameraný orientačný príkon fénu na najvyšší teplotný aj rýchlostný stupeň činil 1 920 W, čo je medzi reálne testovanými fénmi v septembri 2021 stále jedna z vyšších hodnôt. Príkon ale úplne neurčuje výkon fénu ako taký, preto sme sa rozhodli fénovanie tohto modelu otestovať v praxi.

Potešujúca je pri tomto féne značky Remington dĺžka kábla dosahujúca 3 m. Toho využijú tí, ktorí nemajú hneď pri zrkadle možnosť fén zapojiť do zásuvky. Čo sa hmotnosti týka, pamätajte, že s príliš ťažkým fénom sa vám nemusí dobre manipulovať ani niekoľko málo minút. Výrobca pri féne Remington AC9096 udáva hmotnosť 1 kg, tá je však nepresná, ako to už obvykle býva. My sami sme fén zvážili a výsledná hodnota je o niečo priaznivejšia, fén váži okolo 630 g. Stále sa ale jedná o pocitovo ťažší model. Nesmieme zabudnúť ani na hlučnosť prístroja. Fény všeobecne sú skôr hlasnejšie, hlučnosť tohto modelu na najvyšší stupeň dosahuje okolo 82 dB. Rozdiely medzi hlučnosťou fénov sú skôr v jednotkách decibelov, každý fén má ale iný zvuk.

Ovládanie

Fén ponúka nastavenia v podobe 2 rýchlostí a 3 stupňov teplôt. Obe hodnoty sa ovládajú zvlášť pomocou výkyvných tlačidiel, takže máte pomerne široké možnosti nastavenia. Ovládanie teploty aj intenzity fúkania je pomerne intuitívne. Na rukoväti sú výkyvné tlačidlá umiestnené natoľko pohodlne, že pri fénovaní by nemalo dôjsť k ich nežiaducemu prepnutiu.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Remington

Udávaný príkon (W)

2 400

Orientačný nameraný príkon (W)

1 920

Počet rýchlostí

2

Počet teplôt

3

Spôsob ovládania

Výkyvné tlačidlá

Ovládanie rýchlostí a teplôt zvlášť

Áno

Počet kombinácií rýchlostí a teplôt

6

Dĺžka napájacieho kábla (m)

3

Udávaná hmotnosť (g)

1 002

Nameraná hmotnosť fénu (g)

630

Nameraná hlučnosť (dB)

82

Unboxing a video z testovania

Funkcie a vybavenie

Funkcie a vybavenie, ktoré pri féne Remington AC9096 máte možnosť využiť, sú najmä studený vzduch, turbo funkcia a ionizácia. Tá zabraňuje presušeniu a následnému elektrizovaniu vlasov a hodí sa najmä tým, ktorí majú vlasy prirodzene suchšie. Dnes touto funkciou výrobcovia dopĺňajú fény pomerne často, stále to ale nie je samozrejmosť.

Turbo funkcia je ešte menej obvyklá a umožňuje dočasné zvýšenie rýchlosti fénu, čím zvýšite aj jeho výkon. Kvôli posuvnému tlačidlu na jednu, alebo druhú stranu si ale musíte vybrať, či v jednej chvíli použijete turbo funkciu, alebo studený vzduch, oboje naraz nie je možné. Výhodou ale je, že pozíciu tlačidla studeného vzduchu je možné zafixovať, tlačidlo tak nie je nutné stále držať, ako pri lacnejších fénoch.

Nástavce fénu

Fén má v balení celkom tri nástavce. Jedná sa o difuzér a dve tvarovacie koncovky, jednu štandardnej šírky a druhú veľmi úzku pre precízne tvarovanie účesu. Difúzer využijú hlavne majitelia a majiteľky kučeravých vlasov. Nástavce sa na fén nasadzujú pomerne pohodlne, nie je na to potrebné vyvinúť väčšiu silu. Sú vyrobené z pevného plastu.

To isté platí pri sňatí mriežky, k čisteniu fénu sa dostanete jej ľahkým pootočením. Okrem spomínaných doplnkov má fén vo svojej výbave ešte závesné očko, takže ho môžete v kúpeľni zavesiť namiesto toho, aby sa niekde povaľoval. Pri uskladnení myslite na skutočnosť, že fén nie je skladací, a tak bude zaberať nejaké to miesto.

Parameter Tento produkt
Funkcia ionizácie

Áno

Studený vzduch

Áno

Turbo funkcia

Áno

Difuzér

Áno

Tvarovacia koncovka

Áno, 2x

Hrebeňový nástavec

Nie

Ďalšie nástavce

Nie

Odnímateľná zadná mriežka

Áno

Závesné očko

Áno

Skladacia konštrukcia

Nie

Ako sa s fénom fénuje

Fénovanie s modelom AC9096 je pomerne príjemnou záležitosťou. V prvom rade sa fén veľmi dobre drží, má pogumovanú rukoväť, ktorá sa v ruke nešmýka. Výkyvné tlačidlá sa ovládajú intuitívne, pôsobia ale pevnejším dojmom, takže by nemalo byť ľahké ich pri fénovaní omylom prepnúť.

Fén sme vyskúšali na fénovanie skôr hustejších vlasov dlhých do polovice chrbta. Vysušiť ich po umytí a utretí uterákom zabralo niečo málo cez 3 a pol minúty s využitím najvyššej rýchlosti i teploty fénu a bez použitia turbo funkcie. V našom porovnaní je to rozhodne kratšia doba. Zhruba v polovici fénovania ale bolo nutné prepnúť teplotu na stredný stupeň, ten najvyšší je skutočne horúci. Treba dodať, že vyfúkané vlasy získali na objeme a pozitívom je aj fakt, že neelektrizovali.

Fén je pocitovo veľmi výkonný, k čomu prispieva aj užší tvar otvoru na výstup vzduchu, ten je vďaka tomu v porovnaní s inými rýchly. Pre predstavu, nameraná hodnota rýchlosti vzduchu na tretí stupeň dosahovala 42,5 km/hod. Pozitívnou správou je, že pri fénovaní sa fén na dotyk neprehrieva a rukoväť sa neohrieva v podstate vôbec, takže sa nemusíte báť popálenia. Čo však pri práci poznať, je vyššia hmotnosť fénu. Tu bolo nutné fén striedavo držať v jednej a druhej ruke. Pohodlná rukoväť ale tento nedostatok vyvažuje.

Názory užívateľov a odborníkov

Fén Remington ohodnotilo vo svojich recenziách niekoľko desiatok užívateľov, a to predovšetkým kladne, najmä z toho dôvodu sme ho do nášho výberu taktiež zaradili. Zhodne vyzdvihujú jeho výkon, pomer ceny a kvality, efektivitu sušenia a dlhú prívodnú šnúru. Väčšinou ho tiež opisujú ako pomerne tichý oproti iným, respektíve vydávaný zvuk nie je nepríjemný. Výtky sa ozývali iba smerom k veľkosti a hmotnosti fénu, ktorú pocítite najmä pri dlhšom fénovaní.

Klady a zápory

Fén je pocitovo veľmi výkonný a vlasy dokáže vysušiť pomerne rýchlo. Potešujúce sú aj širšie možnosti nastavenia, dlhá prívodná šnúra a celkovo pomer ceny, kvality a k tomu hodnotenie užívateľov. Vo väčšine ohľadov bol nadštandardný alebo minimálne porovnateľný s konkurenčnými modelmi. V balení nájdete celkom tri nástavce a benefitom je aj pohodlná, protišmyková rukoväť. Fén pôsobí celkovo kvalitne.

Slabou stránkou, ktorá sa bohužiaľ k výkonnejším modelom viaže častejšie, sú väčšie rozmery a vyššia hmotnosť fénu, pri jeho používaní sa tak budete viac namáhať a bude nutné striedať ruky. Fén navyše nie je možné zložiť a v balení chýba hrebeňový nástavec.

Naše hodnotenie a záver

Remington AC9096 je ťažší fén na vlasy, ktorý sa tak nebude hodiť do rodiny, kde by ho používali nielen dospelí, ale aj deti. Naopak pokiaľ vám nevadí váha cez 600 g, proti fénu nemožno povedať nič zásadne negatívne, jedná sa o kvalitne spracovaný model. K nasadeniu a sňatiu nástavcov či zadnej mriežky navyše nie je potrebné vyvinúť silu. Fén má nadštandardne dlhý prívodný kábel, vyšší počet rýchlostí a stupňov, ktoré je možné medzi sebou kombinovať, protišmykovú rukoväť a poteší aj pomerne vysokým príkonom, vďaka ktorému rýchlo vysuší aj husté a dlhé vlasy. V nami vykonanom reálnom teste to fénu zabralo zhruba 3 a pol minúty.

Vďaka stále zapnutej funkcii ionizácie vlasy nepresušíte, pokiaľ máte vlasy navyše vlnité či kučeravé, potom vám príde vhod difuzér. V balení nechýbajú ani dve tvarovacie koncovky, štandardné a užšie pre precíznu prácu. Preto fén môžeme odporučiť aj do salónu. Ak by ste chceli ešte ďalšiu vychytávku – hrebeňový nástavec, aby ste počas fénovania s fénom rovno vlasy prečesávali, prezrite si parametre napríklad pri modeli rovnakej značky, Remington D5219 E51.

40 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Remington AC9096 | Hodnotenie: 92,5 %

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Remington AC9096

Remington AC9096

40 € Orientačná cena