Menu

Recenzia a porovnanie Remington D 5000

80,6 % Celkové hodnotenie

Vhodný aj na cesty v kategorii Najlacnejšie fény do 35 €

Klady

  • Nižšia cena
  • Nízka hmotnosť
  • 6 možností nastavenia

Zápory

  • Podpriemerný príkon
  • Kratší kábel
  • Chýbajú niektoré funkcie a nástavce
18 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Pri pohľade na cenovku tohto fénu od značky Remington už vás pravdepodobne napadne, že jeho výkon v porovnaní s drahším súperom nebude úplne stopercentný. Príkon fénu 1 800 W bol síce v čase písania recenzie (september 2021) pod priemerom, stále je ale nad odporúčanou minimálnou hodnotou (1 750 W). Pod priemerom bola aj dĺžka napájacej šnúry, v tomto prípade 1,8 m. To môže byť nepohodlné, najmä ak nemáte v blízkom dosahu zrkadla elektrickú zásuvku. Na druhú stranu ale nejde ani o nič neriešiteľné, môžete si vziať predlžovačku.

Počet rýchlostí a teplôt je pre väčšinu fénov na trhu zhodný, ani v tomto prípade výrobca nevybočil z klasického modelu 2 rýchlostí a 3 teplôt. Tie medzi sebou navyše môžete kombinovať vďaka oddelenému ovládaniu týchto hodnôt. Tlačidlá sú ale posuvné, preto dbajte na to, aby ste pri práci omylom nezmenili ich polohu. Fén je pomerne ľahký, váži necelé polkilo.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Remington

Udávaný príkon (W)

1 800

Počet rýchlostí

2

Počet teplôt

3

Spôsob ovládania

Posuvné tlačidlá

Ovládanie rýchlostí a teplôt zvlášť

Áno

Počet kombinácií rýchlostí a teplôt

6

Dĺžka napájacieho kábla (m)

1,8

Udávaná hmotnosť (g)

458

Funkcie a vybavenie

Výbava fénu Remington je naozaj minimálna, z nástavcov u neho nájdete len tvarovaciu koncovku, ďalej má ešte prakticky potrebnú odnímateľnú zadnú mriežku a očko na zavesenie. Tvarovacia koncovka slúži hlavne na fúkanie vlasov cez kefu, zadná mriežka vám umožní prístup k filtru fénu, ktorý býva zanesený prachom, prípadne aj vlasmi. Kvôli jeho slabšej výbave by sme fén D 5000 neodporučili na vlnité vlasy, ktoré vyžadujú na vysušenie difuzér, ďalej ani na suché, lámavé či inak problematické vlasy, ktorým prospieva funkcia ionizácie a zafixovanie studeným vzduchom.

Parameter Tento produkt
Funkcia ionizácie

Nie

Studený vzduch

Nie

Turbo funkcia

Nie

Difuzér

Nie

Tvarovacia koncovka

Áno

Hrebeňový nástavec

Nie

Ďalšie nástavce

Nie

Odnímateľná zadná mriežka

Áno

Závesné očko

Áno

Skladacia konštrukcia

Nie

Názory užívateľov a odborníkov

Fén Remington D 5000 je medzi užívateľmi obľúbený, na čo sme tiež prihliadali pri výbere do nášho porovnania. Užívatelia hodnotia fén ako vhodný pre ženy aj mužov, výkon je podľa nich dostatočný, fén pri práci navyše nie je natoľko hlučný a nemal by sa ani prehrievať. Užívatelia si ich voľbu pochvaľujú a fén by odporučili aj ďalej.

Klady a zápory

Aj napriek nízkej cene má fén značky Remington hneď niekoľko pozitív, vyzdvihnúť môžeme predovšetkým 6 možností nastavenia, čo nie je u všetkých modelov bežné. Niektoré fény nemajú možnosť regulovať rýchlosť vzduchu a jeho teplotu zvlášť. Poteší aj nízka hmotnosť, fén neváži ani pol kila. Hoci je jeho príkon podpriemerný a fúkanie môže trvať o niečo dlhšie, nemala by vás po fénovaní bolieť ruka. Za negatíva sme označili absenciu výmenných nástavcov a pokročilých funkcií, ako je ionizácia a studený vzduch. Myslite aj na kratší prívodný kábel fénu.

Naše hodnotenie a záver

Ak patríte k veľmi nenáročným zákazníkom s odolnými vlasmi, alebo hľadáte lacný fén na občasné využitie, môžeme vám model D 5000 od značky Remington odporučiť. Ak ale máte v podstate akékoľvek špecifické požiadavky, pravdepodobne vám nebude vyhovené. Na veľmi husté vlasy nemusí mať dostatočný výkon (ten síce nie je pod odporúčanou hranicou, ale v porovnaní patril k podpriemeru), na vysúšanie vlasov so sklonmi na krepatenie mu chýba funkcia ionizácie a vlna studeného vzduchu, na použitie na vlnité vlasy mu zase chýba difuzér. Ak hľadáte variant v rádoch pár eur, ale predsa len by ste ocenili lepší výkon či výbavu, odporúčame vám prečítať aj recenzie ďalších modelov v našom porovnaní, jedným z vhodných adeptov je napríklad sušič vlasov Philips DryCare Advanced HP8232/00.

18 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Remington D 5000 | Hodnotenie: 80,6 %

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Remington D 5000

Remington D 5000

18 € Orientačná cena