Menu

Recenzia a porovnanie Remington D5219

84,8 % Celkové hodnotenie

Top produkt v kategorii Najlacnejšie fény do 35 €

Klady

  • Pomer ceny a vybavenia
  • 3 rôzne nástavce v balení
  • 6 možností nastavenia
  • Pomerne ľahký

Zápory

  • Pocitovo menej kvalitné spracovanie
  • Pomalý prechod na nižšiu teplotu
  • Krátky kábel
  • Nemá turbo funkciu
35 € Orientačná cena

Súhrnné údaje, možnosti nastavenia a výkonnosť

Fén na vlasy Remington D5219 zaujme udávaným príkonom 2 300 W, čo je jedna z vyšších hodnôt, s ktorou sa na trhu môžete stretnúť. Podľa tejto hodnoty by malo byť fúkanie vlasov rýchle a efektívne, a to aj v prípade hustej a dlhej hrivy. Nami nameraný orientačný príkon dosahoval 2 085 W, čo je síce menej, v reálne testovaných fénoch (september 2021) sa ale stále jedná o vyššie číslo. To ale samo o sebe výkonnosť fénu neurčuje, preto bolo pre nás podstatné fén vyskúšať pri práci, aby bola recenzia čo najviac prínosná.

Odlišných hodnôt, než udáva výrobca, sme sa dočkali aj pri dĺžke kábla a tu už nami nameraný výsledok nebol taký priaznivý. Prívodne mala šnúra merať 2,5 metra, čo by dostačovalo aj v prípade, že nemáte zásuvku hneď pri zrkadle. V realite však kábel dosahuje iba 1,9 m, čo už považujeme za kratšiu dĺžku, ktorá môže použitie fénu priestorovo obmedzovať. Nakoniec spomenieme aj váhu, ktorá bude mať vplyv na to, ako sa vám bude niekoľko desiatok minút s fénom pracovať. Remington D5219 sme zvážili, hmotnosť sa drží okolo 430 g. Fén je aj pocitovo veľmi ľahký. Jeho hlučnosť sa potom vyšplhala na necelých 84 dB, čo je priemerná hodnota.

Ovládanie

Fén má štandardné 2 rýchlosti fénovania a vybrať si môžete až z 3 teplotných stupňov. Tieto nastavenia sa dajú medzi sebou kombinovať, teda máte na výber celkom zo šiestich možností. Ovládanie je zaistené posuvnými tlačidlami, u nich je dôležité, aby ste ich pri práci omylom neprepli. Nachádzajú sa z prednej časti rukoväte, kde je taktiež samostatné tlačidlo pre funkciu studeného vzduchu.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Remington

Udávaný príkon (W)

2 300

Orientačný nameraný príkon (W)

2 085

Počet rýchlostí

2

Počet teplôt

3

Spôsob ovládania

Posuvné tlačidlá

Ovládanie rýchlostí a teplôt zvlášť

Áno

Počet kombinácií rýchlostí a teplôt

6

Dĺžka napájacieho kábla (m)

1,9

Udávaná hmotnosť (g)

810

Nameraná hmotnosť fénu (g)

430

Nameraná hlučnosť (dB)

83,6

Unboxing a video z testovania

Funkcie a vybavenie

V rámci hodnotenia funkcií a vybavenia nie je možné modelu Remington D5219 nič vytknúť. Má takmer všetky hodnotené položky, aj tie, ktoré sú napríklad menej štandardné. Prekvapí najmä na poli vymeniteľných nástavcov.

Pri féne Remington môžete počítať nielen s obvyklým závesným očkom, odnímateľnou zadnou mriežkou či s možnosťou studeného vzduchu, ale aj s funkciou ionizácie, ktorá sa postará o ochranu vlasov proti vysušeniu. Čo fénu však chýba, je turbo funkcia, ktorá by umožňovala krátkodobé zvýšenie výkonu na maximum. Počítajte aj s tým, že fén nie je skladací.

Nástavce fénu

V balení na vás čakajú rovno tri nástavce, a to tvarovacia koncovka, difuzér a hrebeňový nástavec, najmä posledný nie je často u fénov dostupný. Difuzér slúži na dotvorenie tvaru vĺn či kučier, hrebeňovým nástavcom zase môžete vlasy pri fénovaní prečesať a postará sa tiež o objem vlasov. Jedná sa o lacnejší fén a tomu zodpovedá aj výrobný materiál nástavcov, sú z pocitovo menej kvalitného, ​​ale stále pevného plastu.

Parameter Tento produkt
Funkcia ionizácie

Áno

Studený vzduch

Áno

Turbo funkcia

Nie

Difuzér

Áno

Tvarovacia koncovka

Áno

Hrebeňový nástavec

Áno

Ďalšie nástavce

Nie

Odnímateľná zadná mriežka

Áno

Závesné očko

Áno

Skladacia konštrukcia

Nie

Ako sa s fénom fénuje

Fén sme vyskúšali na vysušenie stredne hustých vlasov dlhých do polovice chrbta. Vyfúkať ich do sucha fénu s nasadenou tvarovacou koncovkou zabralo okolo 3 minút pri nastavení najvyššej rýchlosti i teploty, čo je v teste krátka doba. Keď sme však chceli finálny účes zafixovať, narazili sme na pomerne výrazný nedostatok fénu – prechod z vysokej na nižšiu teplotu je extrémne pomalý, a to ako pri prepínaní medzi stupňami teploty, tak aj keď sme chceli použiť funkciu studeného vzduchu. Ten je navyše možné spustiť jedine nepretržitým držaním príslušného tlačidla a čakať niekoľko desiatok sekúnd na aspoň ľahko ochladený vzduch tak nebolo príliš pohodlné.

Čo však musíme vyzdvihnúť, je pocitovo veľmi nízka hmotnosť fénu, pri práci nie je potrebné striedať ruky. Ani dlhšia doba fúkania by preto zase tak nevadila. Ovládanie rýchlostí a teplôt posuvnými tlačidlami nie je najľahšou voľbou, ale stále pomerne intuitívne. Pri fénovaní sa prístroj ani jeho rukoväť neprehrieva. Po fénovaní nadobudli vlasy viditeľný objem a neelektrizovali ani neboli presušené.

Nasadzovanie a odnímanie nástavcov rovnako ako odnímateľné mriežky vyžaduje trochu grifu a sily, nie ale vyložene hrubej. Tu je opäť znateľná nižšia cena fénu, celkové prevedenie pôsobí s použitým plastom na tele fénu aj nadstavcoch menej kvalitne. Fén je pocitovo tiež menej výkonný ako drahšie modely, rýchlosťou vzduchu ale nijako nezaostáva. Pre predstavu – rýchlosť vzduchu na najvyššie nastavenie je asi 46 km/hod.

Názory užívateľov a odborníkov

Remington D5219 si získal mnohých dlhodobých aj krátkodobých užívateľov, ktorí tento model hodnotia výhradne kladne, a aj preto sme ho do porovnania zaradili. Považujú ho za výkonný a kvalitný vzhľadom na nízku cenu. Čo sa dizajnu týka, aj v tomto ohľade je podľa recenzií fén veľmi vydarený. Niektorých užívateľov prekvapila pocitovo vyššia hmotnosť, než očakávali, na druhú stranu je možné s fénom vlasy vysušiť veľmi rýchlo. Veľa užívateľov si chváli funkcie fénu a nástavce, vďaka ktorým je vysúšanie vlasov pohodlnejšie, plnohodnotnejšie a je možné vytvoriť precízne účesy.

Klady a zápory

My tento model hodnotíme tiež prevažne kladne, má ale aj svoje slabé miesta. Považujeme ho za pomerne ľahký, oceňujeme aj vysoký príkon fénu, vďaka ktorému by malo byť fénovanie efektívne a rýchle. Fén má navyše bohatú výbavu, okrem základných funkcií poteší tromi rôznymi nástavcami v balení – tvarovacou hubicou, difuzérom aj hrebeňovým nástavcom. Disponuje 6 možnosťami nastavenia, čo je u fénov pomerne časté, nie všetky modely ale majú možnosť teplotu a rýchlosť ovládať zvlášť, preto aj toto považujeme za benefit.

Čo by sme tu naopak vytkli, je menej kvalitné spracovanie fénu aj nástavcov. Výrazný nedostatok sa prejavuje, ak chcete po fúkaní na najvyššiu teplotu znížiť jej stupeň. Aj studeného vzduchu sa dočkáte až za niekoľko desiatok sekúnd a bude pritom stále nutné držať príslušné tlačidlo. Fénu ďalej chýba turbo funkcia a horšie hodnotíme aj dĺžku kábla, oproti výrobcom udávanej hodnote je kratšia o 60 cm, čo už ide pri používaní poznať.

Naše hodnotenie a záver

Ak hľadáte vhodný fén v nižšej cenovej triede pre vaše husté či dlhé vlasy, ktoré sú napríklad ešte kučeravé, trúfame si povedať, že Remington D5219 je ten pravý. Za cenu okolo 30 € sa vám dostane ľahkého a pomerne výkonného sušiča vlasov, ktorý má všetky štandardné voľby rýchlostí a teplôt, nechýba mu ani studený vzduch; bez turbo funkcie sa ale budete musieť obísť. Celkové spracovanie fénu ale zodpovedá jeho cene, napríklad tiež dlhšie trvá prechod z vysokej teploty na nižšiu. V balení obsahuje difuzér pre ľahšie fénovanie kučeravých vlasov, ale aj hrebeňový nástavec či tvarovaciu hubicu. Tieto nástavce má napríklad aj Valera Silent Power 2400 Ionic.

35 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Remington D5219 | Hodnotenie: 84,8 %

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Remington D5219

Remington D5219

35 € Orientačná cena