Menu

Recenzia a porovnanie Remington D5220

85,3 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Fény nad 35 €

Klady

  • Veľmi výkonný
  • 6 možností nastavenia
  • Štandardné funkcie a vybavenie

Zápory

  • Chýba hrebeňový nástavec
  • Kratšia prívodná šnúra
  • Nie je skladací
30 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Fén značky Remington sa s príkonom 2 400 W radil v čase písania recenzie (september 2021) k nadpriemerne výkonným modelom. S ponukou dvoch rýchlostí a troch teplôt tento sušič vlasov neprekvapí pozitívne ani negatívne, ide totiž o úplný štandard, ktorý je zhodný pre drvivú väčšinu súčasných fénov. Vďaka tomu, že má ovládacie tlačidlá oddelené, môžete medzi sebou teploty a rýchlosti kombinovať, a docieliť tak až šiestich možností nastavenia.

Napájací kábel s dĺžkou 1,8 m nijako zvlášť neoslní, v tomto smere ide skôr o priemer až podpriemer, niektoré fény majú šnúru dlhú až 3 m. To príde vhod, najmä pokiaľ nemáte elektrickú zásuvku v blízkosti zrkadla; v tomto prípade tak na blízkosť zásuvky budete musieť myslieť. Hmotnosť 708 g je pomerne priemerná, nejde teda o nijako zvlášť ťažký, ale ani výnimočne ľahký model. S fénmi vážiacimi pod 1 kg sa všeobecne dobre manipuluje.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Remington

Udávaný príkon (W)

2 400

Počet rýchlostí

2

Počet teplôt

3

Spôsob ovládania

Posuvné tlačidlá

Ovládanie rýchlostí a teplôt zvlášť

Áno

Počet kombinácií rýchlostí a teplôt

6

Dĺžka napájacieho kábla (m)

1,8

Udávaná hmotnosť (g)

708

Funkcie a vybavenie

Rovnako ako u väčšiny fénov v našom výbere, ani u tohto modelu značky Remington nenájdete hrebeňový nástavec. Vďaka tvarovacej koncovke a difuzéru ho ale môžete využiť na rôzne účesy aj rôzne typy vlasov, na rovné, vlnité aj kučeravé. Je vybavený aj funkciou ionizácie a tlačidlom na studený vzduch, oboje uhladzuje vlasy a napomáha k dosiahnutiu dokonalého účesu. Na údržbu a uskladnenie fénu potom poslúži odnímateľná zadná mriežka a závesné očko, oboje je vcelku štandard. Fén nie je skladací, a tak je nutné vyhradiť mu pri prípadnom prenášaní aj uskladnení nejaké to miesto.

Parameter Tento produkt
Funkcia ionizácie

Áno

Studený vzduch

Áno

Turbo funkcia

Áno

Difuzér

Áno

Tvarovacia koncovka

Áno

Hrebeňový nástavec

Nie

Ďalšie nástavce

Nie

Odnímateľná zadná mriežka

Áno

Závesné očko

Áno

Skladacia konštrukcia

Nie

Názory užívateľov a odborníkov

Všeobecne sú majitelia sušiča D5220 s týmto modelom spokojní, a aj preto sme ho do výberu zaradili. Podľa ich hodnotenia nie je príliš ťažký, manipulácia s ním nie je náročná a samozrejme poteší aj prijateľnou cenou. Pochvaľujú si aj výkon fénu. Jediným negatívom je podľa niektorých recenzií príliš horúci 3. stupeň teploty, ktorý z toho dôvodu ani nevyužívajú.

Klady a zápory

Medzi hlavné benefity sme zaradili vysoký príkon, vďaka ktorému môžete vlasy vyfúkať rýchlo a efektívne. Pozitívne hodnotíme aj možnosti nastavenia, vďaka oddeleným tlačidlám na teplotu a rýchlosť máte na výber celkom zo šiestich stupňov. Vybavenie a funkcie fénu sú štandardné a bežné pre drahšie fény; v balení nechýba tvarovací nadstavec a difuzér, fén disponuje ionizáciou aj funkciou studeného vzduchu. Chýba tu len hrebeňový nástavec. Fén tiež nie je skladací a počítajte skôr s kratšou prívodnou šnúrou.

Naše hodnotenie a záver

Sušič vlasov D5220 od značky Remington patril v našom porovnaní k užívateľsky obľúbeným modelom, navyše s dobrým pomerom ceny ku vlastnostiam. O to sa zaslúžil najmä jeho vysoký príkon, ktorý zaistí rýchle vysušenie vlasov. V ostatných ohľadoch už sa drží štandardných hodnôt. Rovnako ako väčšina konkurentov ponúkne dve rýchlosti a tri teploty, vo výbave nechýba ionizácia, tvarovacia koncovka, difuzér ani odnímateľná zadná mriežka či závesné očko.

Vytknúť mu tak môžeme snáď len kratšiu prívodnú šnúru, tá dosahuje len 1,8 m, čo môže byť nepohodlné pre vyššie osoby, alebo pokiaľ nemáte elektrickú zásuvku priamo pri zrkadle. Ak by vás zaujímal model s podobnými vlastnosťami a dlhšou šnúrou, pozrite sa napríklad na sušič vlasov Remington PROluxe AC9140.

30 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Remington D5220 | Hodnotenie: 85,3 %

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Remington D5220

Remington D5220

30 € Orientačná cena