Menu

Recenzia a porovnanie Remington PROluxe AC9140

93,2 % Celkové hodnotenie

Top produkt v kategorii Fény nad 35 €

Klady

  • Veľmi výkonný
  • Skvelý pomer ceny a vlastností
  • 6 možností nastavenia
  • 3 m dlhý kábel

Zápory

  • Povrch fénu náchylný na poškriabanie
  • Odobratie nástavcov i mriežky vyžaduje silu
  • Nemá hrebeňový nástavec
  • Nie je skladací
50 € Orientačná cena

Súhrnné údaje, možnosti nastavenia a výkonnosť

Fén značky Remington zaujme v prvom rade vysokým udávaným príkonom, ktorý dosahuje 2 400 W. Reálna hodnota je ale o niečo nižšia a činí 1 620 W na najvyššie nastavenie fénu. Príkon ale sám o sebe neudáva silu motora. U fénov je vypovedajúce až reálne otestovanie, preto sme si tento model vzali v redakcii do parády.

Výhodou modelu PROluxe AC9140 je rozhodne veľký dosah, jeho prívodná šnúra meria 3 metre, a môžete ho tak pohodlne používať aj v prípade, že nemáte elektrickú zásuvku priamo pri zrkadle. Istou nevýhodou by mohla byť hmotnosť, ktorú výrobca udáva ako takmer 1,1 kg. V čase písania recenzie (september 2021) sa pritom priemerná hmotnosť pohybovala okolo 800 g. Udávané hmotnosti sú ale často nepresné. Po zvážení samotného fénu sme sa dostali na o niečo priaznivejšiu hodnotu okolo 580 g. Hlučnosť fénu pri práci potom prekročila 85 dB, jedná sa o bežnú hodnotu a pár minút s týmto hlukom sa dá vydržať.

Ovládanie

Ponuka rýchlostí a teplôt je u tohto modelu úplne štandardná, fén ponúka dve rýchlosti a tri teploty, s týmto počtom sa stretnete u drvivej väčšiny modelov na trhu. Celkom máte k dispozícii šesť stupňov, pretože sa obe hodnoty dajú nastaviť zvlášť. Ovládanie je uskutočnené pomocou výkyvných tlačidiel, vďaka ktorým je pomerne intuitívne, a vy tak nemusíte pohľadom kontrolovať, na ktorý stupeň ste fén prepli.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Remington

Udávaný príkon (W)

2 400

Orientačný nameraný príkon (W)

1 620

Počet rýchlostí

2

Počet teplôt

3

Spôsob ovládania

Výkyvné tlačidlá

Ovládanie rýchlostí a teplôt zvlášť

Áno

Počet kombinácií rýchlostí a teplôt

6

Dĺžka napájacieho kábla (m)

3

Udávaná hmotnosť (g)

1 090

Nameraná hmotnosť fénu (g)

580

Nameraná hlučnosť (dB)

85,5

Unboxing a video z testovania

Funkcie a vybavenie

Vďaka bohatým pridaným funkciám a vybaveniu bude fén Remington PROluxe AC9140 vhodný pre všetky typy vlasov. Po fénovaní môžete zafixovať účes vlnou studeného vzduchu. Ten nastavíte posuvným tlačidlom, na ktorého druhom konci sa nachádza funkcia turbo pre chvíľkové zvýšenie výkonu. Tá nebýva práve samozrejmosťou. Raz za čas je vhodné vyčistiť filter fénu, k tomu sa dostanete vďaka odnímateľnej zadnej mriežke. Pre pohodlné umiestnenie v kúpeľni vám zase poslúži závesné očko.

Nástavce fénu

Na vyfúkanie hladkého účesu vám poslúži tvarovacia koncovka, v balení ich máte rovno dve. Jednu úzku a druhú uprostred mierne rozšírenú. Na vlnité vlasy môžete využiť difuzér. Nástavce sú už na pohľad kvalitné, vyrobené z odolného plastu. Vo výbave chýba hrebeňový nástavec, s tým sa ale u fénov stretnete len sporadicky.

Parameter Tento produkt
Funkcia ionizácie

Áno

Studený vzduch

Áno

Turbo funkcia

Áno

Difuzér

Áno

Tvarovacia koncovka

Áno, 2x

Hrebeňový nástavec

Nie

Ďalšie nástavce

Nie

Odnímateľná zadná mriežka

Áno

Závesné očko

Áno

Skladacia konštrukcia

Nie

Ako sa s fénom fénuje

Fén sme sa rozhodli fyzicky otestovať, aby sme vám o ňom mohli odovzdať čo najviac informácií. S jeho pomocou sme fénovali hustejšie vlasy dlhé do polovice chrbta. Zvolili sme úzku tvarovaciu koncovku a najvyšší stupeň rýchlosti i teploty, po polovici fúkania sme ale znížili teplotu na strednú, pretože najvyšší stupeň je naozaj horúci. Fénu trvalo vlasy vysušiť zhruba necelé 4 minúty bez použitia turbo funkcie. Vlasy na konci získali na objeme a vďaka funkcii ionizácie neboli presušené.

Tlačidlá fénu sú výkyvné a nachádzajú sa na prednej časti rukoväte. Ovládajú sa pomerne intuitívne, ale zároveň by nemalo hroziť, že ich pri práci omylom prepnete; pôsobia pevným dojmom. Pozitívom je, že na zapnutie studeného vzduchu stačí iba posunúť tlačidlo, nie ho celý čas držať, ako tomu je u lacnejších fénov. Aj po fúkaní horúcim vzduchom ho fén vie schladiť pomerne rýchlo.

Fén fúka pocitovo veľmi výkonne, čomu prispieva zúžená časť na vývod vzduchu. Rýchlosť vzduchu tak dosahuje až 46 km/hod, čo je vyššia hodnota z nami fyzicky testovaných fénov. Pozitívnou správou je, že rukoväť ani celý povrch fénu sa pri práci neprehrieva, a tak sa fénom nepopálite. Všimli sme si ale aj drobné nedostatky. Na nasadenie či zloženie nástavcov, ale aj na odnímateľné mriežky, je potrebné vyvinúť väčšiu silu, než je vhodné. Fén má navyše zvláštny hladký povrch, ktorý hoci pôsobí veľmi kvalitne, je náchylný na poškriabanie. Hlbšiu ryhu do neho síce len tak neurobíte, čiernu šmuhu po kontakte s nástavcom už však veľmi ľahko.

Názory užívateľov a odborníkov

Medzi užívateľmi sa fén teší vysokej obľube a žne najmä pozitívne hodnotenie. Užívatelia v recenziách pochvaľujú rýchle vysušenie aj dlhých a hustých vlasov a celkovo pohodlnú manipuláciu s fénom, okrem toho aj prívetivý dizajn. Vhod príde aj dlhý napájací kábel, fén je podľa nich navyše pomerne tichý. Za negatíva užívatelia označujú vyššiu hmotnosť, fén sa po chvíli práce môže zdať ťažší. Zmieňujú tiež, že na výmenu nástavcov je tiež potrebné vyvinúť vyššiu silu. Celkovo sú však s produktom veľmi spokojní.

Klady a zápory

My sme za hlavný benefit fénu označili vysoký výkon fénu, ten rýchlo a efektívne vysuší aj dlhé alebo husté vlasy. Má celkom 6 možností nastavenia, ktoré kombinujú rýchlosti a teploty. Najvyššia teplota je ale skutočne horúca. Pozitívom je tri metre dlhý kábel, takže sa nemusíte príliš sústrediť na prítomnosť zásuvky hneď vedľa zrkadla. Fén má ale aj svoje negatíva. Neváži síce cez 1 kg, ale aj necelých 600 g sa môže po určitom čase fúkania zdať dosť. Na prenášanie bude tiež potrebovať viac miesta, nie je totiž skladací.

Nechýbajú mu žiadne podstatné funkcie ani vybavenie, ale nenájdete u neho hrebeňový nástavec. Dizajnovo fén hodnotíme na jedničku, jeho povrch v prednej časti (pred zlatým detailom) je ale veľmi náchylný na povrchové poškriabanie napríklad od nástavcov, ak ich budete mať v krabici bez obalov. Treba tiež spomenúť, že k nasadeniu aj sňatiu nástavcov a tiež zadnej mriežky je potrebné vyvinúť nejakú tú silu.

Naše hodnotenie a záver

Pri hodnotení sušiča vlasov Remington PROluxe AC9140 sme nenarazili na žiadne zásadné nedostatky, vo všetkých kategóriách si viedol veľmi dobre a vyniká skvelým pomerom ceny k vlastnostiam. Ponúkne vysoký výkon, takže dobre vysuší aj husté a dlhé vlasy, dlhý prívodný kábel, štandardný výber teplôt a rýchlostí a všetky zásadné prvky výbavy, ako sú dve tvarovacie koncovky, difuzér či odnímateľná zadná mriežka. Na odstránenie tohto príslušenstva je však vyžadovaná väčšia sila. Reálnou hmotnosťou sa radí k ľahko ťažším modelom, čo môže sťažovať manipuláciu. Ak by vás zaujímal podobne výkonný fén, ktorý ale nemá povrch náchylný na poškriabanie, môžete si prečítať recenziu na Remington AC9096.

50 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Remington PROluxe AC9140 | Hodnotenie: 93,2 %

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Remington PROluxe AC9140

Remington PROluxe AC9140

50 € Orientačná cena