Menu

Recenzia a porovnanie Rowenta CV1612F0

78,1 % Celkové hodnotenie

Predtým sme odporúčali v kategorii Najlacnejšie fény do 35 €

Klady

  • Nižšia cena
  • Nízka hmotnosť
  • Ionizácia i studený vzduch

Zápory

  • Len dva stupne nastavenia
  • Nemá ďalšie nástavce
  • Kratší kábel
15 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Fén značky Rowenta ponúkne príkon 2 000 W, čo je v našom porovnaní (september 2021) priemerná hodnota, stále ale spĺňa požiadavky na minimálny príkon, takže by fénovanie malo byť účinné. Majiteľky a majitelia dlhých či hustých vlasov ich ale môžu sušiť o niečo dlhšie. Dobrou správou je, že je fén ľahký, váži 0,5 kg, takže by pri práci nemal byť pocitovo ťažký. Fén má dve rýchlosti a dve teploty, toto nastavenie je však spolu previazané. Na výber tak máte len z dvoch možností, nižšej rýchlosti i teploty a ďalej vyššej rýchlosti i vyššej teploty, čo sa nastavuje posuvným tlačidlom. To je umiestnené zozadu na rukoväti, a tak by nemalo hroziť jeho prepnutie pri práci. Rowenta CV1612F0 je modelom s kratším prívodným káblom, jeho dĺžka dosahuje 1,8 m. Postrážte si preto, či máte hneď vedľa zrkadla zásuvku, v opačnom prípade budete pravdepodobne musieť použiť predlžovačku.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Rowenta

Udávaný príkon (W)

2 000

Počet rýchlostí

2

Počet teplôt

2

Spôsob ovládania

Posuvné tlačidlá

Ovládanie rýchlostí a teplôt zvlášť

Nie

Počet kombinácií rýchlostí a teplôt

2

Dĺžka napájacieho kábla (m)

1,8

Udávaná hmotnosť (g)

500

Funkcie a vybavenie

Z hľadiska vybavenia zodpovedá fén svojej pomerne nízkej cene. V balení nájdete len tvarovaciu koncovku, iné nástavce fén nemá. Chýba mu teda aj difuzér, ktorý je vhodný na fúkanie vlnitých a kučeravých vlasov, ktorým pomôže dodať tvar.

Na poli funkcií už je ale ponuka bohatšia. Potešujúca je prítomnosť studeného vzduchu, ten vie zafixovať finálny účes, a benefitom je aj ionizácia chrániaca vlasy pred vysušením. Vďaka závesnému očku môžete fén namiesto uskladnenia zavesiť, čím môžete ušetriť miesto v kúpeľni. Fén totiž nie je skladací.

Parameter Tento produkt
Funkcia ionizácie

Áno

Studený vzduch

Áno

Turbo funkcia

Nie

Difuzér

Nie

Tvarovacia koncovka

Áno

Hrebeňový nástavec

Nie

Ďalšie nástavce

Nie

Závesné očko

Áno

Skladacia konštrukcia

Nie

Názory používateľov a odborníkov

Model značky Rowenta sa u používateľov teší obľúbenosti. V recenziách ho hodnotia napospol kladne, a to pre jeho nízku hmotnosť a malé rozmery v kombinácii s pocitovo vyšším, dostatočným výkonom. Fén je podľa nich tiež vhodný na cestovanie.

Klady a zápory

Za hlavné benefity tohto fénu by sme označili nízku cenu, ktorá sa premietla snáď len v oblasti nástavcov, fén skrátka má len tvarovaciu koncovku. Z funkcií mu ale nechýba žiadna podstatná, ako je ionizácia či studený vzduch. Pozitívna je tiež nižšia hmotnosť fénu, ktorá ho robí vhodným aj na dlhšie fénovanie či na cestovanie. Nedostatkom je v tomto prípade nemožnosť voliť teplotu a rýchlosť zvlášť, máte na výber celkom len z dvoch možností nastavenia. Pozornosť venujte aj kratšej prívodnej šnúre, tá meria iba 1,8 m.

Naše hodnotenie a záver

Fén môžeme odporučiť užívateľom, ktorí nepotrebujú výmenné nástavce, zháňajú lacnejší fén, ale nehodlajú ustupovať na poli funkcií a požadujú napríklad ionizáciu a studený vzduch. Oboje fén Rowenta môže ponúknuť. Fén je ľahký, má ale kratšiu prívodnú šnúru, na čo je potrebné myslieť pri zapájaní do zásuvky. Nedostatkom je aj nemožnosť voliť teplotu a rýchlosť vzduchu zvlášť a tiež skôr priemerný príkon, podľa užívateľských recenzií je ale výkon fénu dostačujúci. Len ho nemôžeme príliš odporučiť na husté alebo veľmi dlhé vlasy, kde by práca trvala zbytočne dlho. Na tie lepšie poslúži napríklad Remington AC9096.

15 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Rowenta CV1612F0 | Hodnotenie: 78,1 %

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Rowenta CV1612F0

Rowenta CV1612F0

15 € Orientačná cena