Menu

Recenzia a porovnanie Sencor SHD-6400B

72,0 % Celkové hodnotenie

Skladací v kategorii Najlacnejšie fény do 35 €

Klady

  • Skladacia konštrukcia
  • Nízka hmotnosť
  • Nízka cena

Zápory

  • Nemá výmenné nástavce
  • Podpriemerný príkon
  • Iba dve možnosti nastavenia
10 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Sencor SHD-6400B je menší fén, ktorý poteší nízkou hmotnosťou a sklopnou rukoväťou, teda svoje uplatnenie nájde najmä na cestách. S tým sa tiež spája jeho nižší príkon v čase porovnania (september 2021), ktorý dosahuje podpriemerných 850 W, takže ho ako plnohodnotného pomocníka pri častom vysúšaní vlasov príliš neodporúčame. Pokiaľ hľadáte fén takmer na denné používanie, jeho príkon by mal byť aspoň o 1 000 W vyšší, aby bolo vysúšanie účinné. U cestovných fénov sa ale jedná o bežnú hodnotu, cesta k suchým vlasom však najskôr bude o niečo dlhšia. Naopak kratšia je dĺžka kábla, ten meria 1,7 metra.

Na féne nájdete tlačidlo nastavenia rýchlosti a teploty, tieto hodnoty sú však spolu previazané. Hoci teda v parametroch modelu značky Sencor stojí, že ponúka dve rýchlosti a dve teploty, vo výsledku nemáte štyri možnosti nastavenia, ale iba dve. Nižší rýchlostný stupeň prúdenia vzduchu je totiž spojený s nižšou teplotou, ak chcete rýchlosť zvýšiť, na druhom stupni sa zvýši aj teplota. Nemôžete teda fúkať horúcim vzduchom na pomalú rýchlosť.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Sencor

Udávaný príkon (W)

850

Počet rýchlostí

2

Počet teplôt

2

Spôsob ovládania

Výkyvné tlačidlá

Ovládanie rýchlostí a teplôt zvlášť

Nie

Počet kombinácií rýchlostí a teplôt

2

Dĺžka napájacieho kábla (m)

1,7

Udávaná hmotnosť (g)

400

Funkcie a vybavenie

Z hľadiska vybavenia a funkcií tu – vzhľadom k nízkej cene fénu – očakávajte iba nutné základné náležitosti. Fénu chýba funkcia ionizácie a z hľadiska nástavcov tu nie sú k dispozícii žiadne výmenné, iba napevno pripevnená tvarovacia koncovka. Obísť sa tak musíte bez difuzéra alebo hrebeňového nástavca. Fén SHD-6400B poteší aspoň závesným očkom či funkciou studeného vzduchu, ktorá je však závislá od nastavenia teploty a rýchlosti – studeno bude fúkať len na nižšiu rýchlosť.

Parameter Tento produkt
Funkcia ionizácie

Nie

Studený vzduch

Áno

Turbo funkcia

Nie

Difuzér

Nie

Tvarovacia koncovka

Áno

Hrebeňový nástavec

Nie

Ďalšie nástavce

Nie

Závesné očko

Áno

Skladacia konštrukcia

Áno

Názory užívateľov a odborníkov

Užívatelia hodnotia tento fén napospol kladne, podľa recenzií sa teší veľkej obľube. V recenziách sa najčastejšie spomína skladacia konštrukcia a celková kompaktnosť, nízka hmotnosť a tiež priaznivá cena fénu. Niektorí používatelia považujú fén za výkonný aj napriek parametrovo nízkemu príkonu. Najviac sa vraj hodí majiteľkám kratších alebo nie príliš hustých vlasov, kde svoju prácu odvedie najlepšie.

Klady a zápory

Za hlavné benefity tohto modelu považujeme jeho skladaciu konštrukciu a nízku hmotnosť, iba 400 g, čo z neho robí skvelý model na cestovanie. Nízka je aj jeho cena, pokiaľ teda nechcete do sušiča vlasov investovať väčšie čiastky, môžete si zaobstarať tento model, podľa recenzií si ho používatelia obľúbili aj na denné používanie. S cenou sa však spájajú aj nedostatky fénu – nemá žiadne externé nástavce, je opatrený iba tvarovacou koncovkou. Jeho príkon je podpriemerný a možnosti nastavenia obmedzené, ako sme popísali v kapitole vyššie.

Naše hodnotenie a záver

Malý, ale šikovný, tak by sme zhrnuli vlastnosti tohto modelu. Sencor SHD-6400B je cenovo dostupným skladacím fénom, ktorý má síce nižší príkon 850 W, podľa užívateľských recenzií však majiteľkám kratších vlasov dostačuje aj ako denný pomocník pri vysúšaní. Má však iba dva stupne chodu – prvý pomalší so studeným vzduchom, druhý rýchlejší s horúcim, viac možností nastavenia neumožňuje. Obísť sa musíte aj bez dodatočných nástavcov. Pokiaľ zháňate všeobecne lacnejší fén, ale difuzér či hrebeňový nástavec požadujete a uvítali by ste aj voľnejšiu ruku pri nastavení, odporúčame Remington D5219 E51.

10 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Sencor SHD-6400B | Hodnotenie: 72,0 %

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Sencor SHD-6400B

Sencor SHD-6400B

10 € Orientačná cena