Menu

Recenzia a porovnanie Sencor SHD 6600

81,5 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Najlacnejšie fény do 35 €

Klady

  • Nízka cena
  • 6 možností nastavenia
  • Dlhý prívodný kábel

Zápory

  • Nemá ionizáciu
  • Chýba príslušenstvo navyše
  • Vyššia hmotnosť
12 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Sencor SHD 6600 s príkonom 2 000 W odporúčame majiteľom a majiteľkám kratších, prípadne jemnejších vlasov. Dlhé a husté vlasy by ste fénovali zbytočne dlho, príkon je totiž celkovo priemerný. Dĺžka napájacieho kábla 2,6 m je už ale v čase porovnania (september 2021) nadpriemerná, v prípade 3 teplôt a 2 rýchlostí fénovania sa fén drží priemeru. Tieto nastavenia medzi sebou navyše môžete kombinovať. Fén váži 900 g, čo je pomerne vysoká hmotnosť a zdĺhavé fénovanie sa môže stať nepríjemným.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Sencor

Udávaný príkon (W)

2 000

Počet rýchlostí

2

Počet teplôt

3

Spôsob ovládania

Výkyvné tlačidlá

Ovládanie rýchlostí a teplôt zvlášť

Áno

Počet kombinácií rýchlostí a teplôt

6

Dĺžka napájacieho kábla (m)

2,6

Udávaná hmotnosť (g)

900

Funkcie a vybavenie

Vzhľadom na to, že tento model značky Sencor stojí na trhu asi 13 €, čo bola v čase porovnania jedna z najnižších obstarávacích cien fénov, ktoré sme vybrali, nemožno očakávať žiadne náročné funkcie a vybavenie navyše. Fénu teda chýba difuzér, hrebeňový nástavec a nedočkáte sa ani ionizácie. Na druhej strane oceňujeme, že fén má všetky základné prvky, ktoré by ste u dnešných fénov mali vyhľadávať. Pozrieť sa na ne môžete nižšie v tabuľke. Nie je ale skladací.

Parameter Tento produkt
Funkcia ionizácie

Nie

Studený vzduch

Áno

Turbo funkcia

Nie

Difuzér

Nie

Tvarovacia koncovka

Áno

Hrebeňový nástavec

Nie

Ďalšie nástavce

Nie

Odnímateľná zadná mriežka

Áno

Závesné očko

Áno

Skladacia konštrukcia

Nie

Názory užívateľov a odborníkov

Pretože je fén cenovo veľmi dostupný, máme k dispozícii niekoľko desiatok užívateľských recenzií. Podľa nich zodpovedá pomer ceny k výkonu očakávaniam. Užívatelia oceňujú, že vzduch fénu nie je až príliš horúci. Ide podľa nich o fén s jednoduchým dizajnom a ľahkým ovládaním. Vraj je pri užívaní vcelku ľahký, ale to je pomerne individuálne, každý unesie inú záťaž, čo potvrdzujú aj niektoré opačné reakcie. Z recenzií je možné často vyčítať chválu na dlhý napájací kábel. V negatívach, ktorých pár je, sa okrem vyššej hmotnosti objavuje aj to, že je zariadenie pomerne veľké.

Klady a zápory

Za hlavné benefity fénu považujeme nízku cenu a stále pomerne dobré vlastnosti. Fén má síce priemerný príkon, na trhu sa ale v tejto cenovej relácii jedná o vyššie číslo. Potešujúce sú jeho možnosti nastavenia, kombinácií rýchlostí a teplôt je k dispozícii celkom 6. Fén má tiež dlhý prívodný kábel, takže sa nemusíte strachovať o blízkosť zásuvky k zrkadlu. Pri zmienke o vlastnostiach fénu je však potrebné stále myslieť na jeho nízku cenu, a tak niet divu, že mu chýba napríklad funkcia ionizácie alebo prídavné nástavce. Podľa niektorých používateľov je so svojimi 900 g tiež ťažší.

Naše hodnotenie a záver

Fén Sencor SHD 6600 má v prvom rade veľmi nízku obstarávaciu cenu, čo ocení pravdepodobne mnoho užívateľov, ktorí nehľadajú nič extra, ale naopak strážia cenu. Fén je sám o sebe priemerne výkonný, príkon 2 000 W neodporúčame tým, ktorí majú dlhé a husté vlasy. Fénovali by si ich totiž zbytočne dlho, a pretože je fén trochu ťažší, mohla by vás po práci bolieť ruka. Výhodou fénu je dlhý napájací kábel, takže nie je nutné mať zásuvku hneď pri zrkadle, pokiaľ ho na fénovanie potrebujete. Inak je fén priemerný, v rámci funkcií a vybavenia neponúka nič navyše, ale má všetky štandardné prvky, takže ide napríklad ľahko vyčistiť vďaka odnímateľnej zadnej mriežke. Pokiaľ požadujete niečo navyše, model rovnakej značky Sencor SHD 108VT má napríklad funkciu ionizácie a difuzér, inak sa v parametroch s týmto modelom pomerne zhoduje.

12 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Sencor SHD 6600 | Hodnotenie: 81,5 %

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Sencor SHD 6600

Sencor SHD 6600

12 € Orientačná cena