Menu

Recenzia a porovnanie Valera SL5400

83,1 % Celkové hodnotenie

Vhodný aj na cesty v kategorii Fény nad 35 €

Klady

  • 3 m dlhý kábel
  • 6 možností nastavenia
  • Ľahký a skladací

Zápory

  • Priemerný príkon
  • Nemá difuzér
  • Chýba hrebeňový nástavec
50 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Fén značky Valera ponúka príkon 2 000 W. To nie je príliš veľa, preto ho moc neodporúčame pre naozaj dlhé alebo husté vlasy, fénovanie by pravdepodobne trvalo dlhšiu dobu ako u výkonnejších fénov. Stále sa ale jedná o hodnotu nad limitom pre príkon kvalitného fénu. Pre fény na súčasnom trhu je typické, že majú 2 rýchlosti a 3 teploty fénovania, tie je navyše možné ovládať zvlášť, takže máte k dispozícii celkom 6 možností nastavenia. Dĺžka napájacieho kábla 3 metre bola v čase písania recenzie (september 2021) veľmi nadpriemerná. Pokiaľ teda nemáte zásuvku hneď pri zrkadle, s týmto fénom nebude potrebné riešiť predlžovacie šnúry. Fén je so svojimi 390 gramami navyše veľmi ľahký. To okrem ľahkého prenášania umožňuje ľahkú manipuláciu, a to napríklad aj pre deti.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Valera

Udávaný príkon (W)

2 000

Počet rýchlostí

2

Počet teplôt

3

Spôsob ovládania

Výkyvné tlačidlá

Ovládanie rýchlostí a teplôt zvlášť

Áno

Počet kombinácií rýchlostí a teplôt

6

Dĺžka napájacieho kábla (m)

3

Udávaná hmotnosť (g)

390

Funkcie a vybavenie

Fén Valera SL5400 je vzhľadom k výbave a funkciám, ktoré ponúka, pomerne priemerný. Má všetky funkcie, ktoré sú štandardné a mali by ste ich dnes u všetkých fénov vyhľadávať, ide napríklad o studený vzduch alebo tvarovaciu koncovku. Oboje vybavenie pomôže na dotvarovanie účesu. Nechýba tu ani odnímateľná mriežka pre lepšiu možnosť čistenia a taktiež závesné očko. Z prvkov navyše, ktoré sme v čase porovnania skúmali, má ale iba jeden, a to funkciu ionizácie. Chýba teda difuzér a hrebeňový nástavec. Poteší ale možnosťou zloženia.

Parameter Tento produkt
Funkcia ionizácie

Áno

Studený vzduch

Áno

Turbo funkcia

Nie

Difuzér

Nie

Tvarovacia koncovka

Áno

Hrebeňový nástavec

Nie

Ďalšie nástavce

Nie

Odnímateľná zadná mriežka

Áno

Závesné očko

Áno

Skladacia konštrukcia

Áno

Názory užívateľov a odborníkov

U užívateľov žne tento fén najmä pozitívne ohlasy. Užívatelia v recenziách chvália naozaj nízku hmotnosť fénu a taktiež jeho skladnosť. Podľa nich je tiež prívodný kábel dostatočne dlhý a samotný fén ponúka mnoho stupňov nastavenia, vrátane studeného vzduchu, a pri prevádzke je tichý. Za negatíva označili o niečo slabší prúd vzduchu v porovnaní s konkurenčnými modelmi, čo je spôsobené nižším príkonom. Niektorí používatelia ho ale stále považujú za dostatočne výkonný.

Klady a zápory

Za hlavné pozitíva tohto modelu značky Valera považujeme dlhú prívodnú šnúru, celkom 6 možností nastavenia a tiež prítomnosť základných funkcií, ako je studený vzduch alebo ionizácia, ktorá nepresúša vlasy. Vďaka veľmi nízkej hmotnosti a možnosti zloženia je fén vhodný aj na cestovanie alebo časté prenášanie, pri fénovaní by sa mal dobre držať a nemala by vás bolieť ruka ani pri dlhšej práci. Tá vás môže stretnúť, fén má totiž skôr priemerný príkon, a tak môže fénovanie trvať dlhšie, obzvlášť ak máte husté alebo dlhé vlasy. Podľa užívateľských recenzií je ale fén stále výkonný a fénovanie efektívne. Za negatíva považujeme najmä absenciu difuzéra aj ďalších nástavcov, v balení je len tvarovacia koncovka.

Naše hodnotenie a záver

Valera SL5400 je ľahký sušič vlasov s príkonom 2 000 W, čo je ideálne skôr pre kratšie, jemnejšie vlasy, pri hustejších alebo dlhších by fénovanie mohlo trvať dlhšie. Tento fén vidíme ako celkovo dobrý model, ktorý využije celá rodina vrátane detí. Nie je síce malý, ale aj deti ho ľahko unesú a príkon im bohato postačí. Keď sme spomenuli, že fén nie je malý, je dobré upozorniť, že fén je skladací, teda rukoväť sa dá sklopiť, čím sa fén stane hneď skladnejším a vhodným na cestovanie. Pravdepodobne si práve táto vychytávka vyžiadala vyššiu obstarávaciu cenu, fén totiž inak neponúka príliš veľa naviac, má ale funkciu ionizácie, ktorá je skvelá na ochranu vlasov proti vysušeniu. Na výber máte zo šiestich nastavení a v balení nájdete len tvarovaciu koncovku. Pokiaľ zháňate aj difuzér, ale zároveň požadujete rovnako dlhý prívodný kábel, odporúčame Remington PROluxe AC9140. Ten ale nie je skladací.

50 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Valera SL5400 | Hodnotenie: 83,1 %

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Valera SL5400

Valera SL5400

50 € Orientačná cena