Menu

Fieldmann FDU 200601-E – Recenzie, testy a porovnania

Dobré Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Vysávače na popol

Klady

  • Veľmi nízka cena
  • Vysávanie popola do 40 °C
  • Kompaktné rozmery
  • Jednoduchá manipulácia

Zápory

  • Horší na väčšie nečistoty
  • Trochu hlučnejší
  • Možné horšie tesnenie veka
  • Nutné často čistiť filter
30 € Orientačná cena

Fieldmann FDU 200601-E je vysávač na popol, ktorý aktuálne patrí medzi najlepšie riešenie pre menej náročných užívateľov. Pri jeho nákupe si nie je nutné pripravovať trojmiestnu čiastku, napriek tomu umožňuje efektívne upratovanie (nielen) popola z krbu či grilu. Má však aj určité nedostatky.

Základná charakteristika

Tento vysávač je možné využiť na vysávanie popola s teplotou až 40 °C. Mnohé podobné zariadenia sú pritom určené na vysávanie iba studeného popola. Pri Fieldmann FDU 200601-E teda nebudete musieť strácať čas, pretože nie je potrebné čakať, kým popol úplne vychladne, čo môže nejaký čas trvať. Tento vysávač navyše umožňuje aj upratovanie suchých nečistôt, takže je možné ho využiť aj v garáži alebo v dielni.

Fieldmann FDU 200601-E zaujme aj napriek svojej nízkej cene kvalitnou konštrukciou, pretože jednotlivé časti sú vyrobené z kovu, čo zaručuje zvýšenú odolnosť proti mechanickému poškodeniu. Navyše má kompaktné rozmery a pomerne nízku hmotnosť (4 kg), takže sa jednoducho obsluhuje a nevyžaduje náročnejšiu manipuláciu. Vysávač má tiež HEPA filter, ktorý zachytí aj tie najjemnejšie častice popola a prachu, takže je upratovanie hygienické.

Nádoba síce nemá najväčší objem (podpriemerných 11 litrov), na druhú stranu na upratovanie popola z krbu či grilu dané zariadenie bez problémov stačí. Za výrazne horšiu vlastnosť však musíme považovať nutnosť čistiť filter v podstate po každom použití. Upchať sa totiž môže už po jedinom vysávaní popola, čo zrejme dvakrát nepoteší. Na druhú stranu po vyčistení bude vysávač opäť fungovať veľmi spoľahlivo.

Parameter Tento produkt
Motor

Áno

Príkon (W)

600

Objem nádoby (l)

11

Dĺžka kábla (m)

3

Dĺžka hadice (cm)

100

Hmotnosť (kg)

4

Fukár

Nie

Horúci popol

Áno

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Užívatelia hodnotia tento vysávač na popol prevažne pozitívne. Niektorí si ho dokonca kupujú opakovane. Vyzdvihované je účinné čistenie ohniska bez prášenia, rovnako ako nízka hmotnosť, pohodlná manipulácia či poistka proti prehriatiu. Negatívne reakcie pochopiteľne nevzbudzuje ani priaznivá obstarávacia cena. Výhrady súvisia najmä s častým zanášaním filtra, možným horším tesnením veka, ale aj s vyššou hlučnosťou, ktorá môže obťažovať.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Fieldmann FDU 200601-E aj napriek nízkej obstarávacej cene vysáva veľmi spoľahlivo. Po každom použití sa však odporúča vyčistiť filter, ktorý sa dosť rýchlo zanáša, čo teda vyžaduje nejakú prácu navyše. Na druhú stranu ho možno použiť aj na popol s teplotou 40 °C, a to zase môže šetriť čas. V každom prípade sa jedná o pomerne kvalitné zariadenie, ktoré sa používa veľmi ľahko. Budete si však musieť zvyknúť na vyššiu hlučnosť.

Porovnanie s alternatívami

Tento vysávač na popol je možné skutočne označiť za výnimočný, pretože ho nájdete v cenovej kategórii, v ktorej sa často vyskytujú zariadenia bez vlastného pohonu. Nie je to však pravidlom. Pre menej náročných užívateľov teda môže byť vhodnou alternatívou napr. Proteco 514VNP060010, ktorý zoženiete ešte lacnejšie. Má ale aj o niečo horšie vlastnosti. Zamerať sa možno tiež na Kaminer 6317, čo je ďalšie kvalitné zariadenie za veľmi priaznivú cenu.

Záverečné zhrnutie

Fieldmann FDU 200601-E patrí medzi najlacnejšie vysávače na popol na trhu, je teda určený skôr menej náročným používateľom. Hoci nejde o najvýkonnejšie zariadenie a je pri ňom nutné akceptovať častejšie čistenie filtra či vyššiu hlučnosť, môžeme vám ho určite odporučiť. Za cenu pod 40 € totiž získate produkt, ktorý vysáva spoľahlivo a hygienicky, a to pri kompaktných rozmeroch a pomerne nízkej hmotnosti. Ovláda sa teda dosť ľahko.

30 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: Fieldmann FDU 200601-E | Hodnotenie: Dobré
Petr Šindelář
Redaktor

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Fieldmann FDU 200601-E

Fieldmann FDU 200601-E

30 € Orientačná cena