Menu

Recenzia a porovnanie Fieldmann FZG 1009

75,3 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Grily na drevené uhlie

Klady

  • Odkladacia plocha
  • Nízka cena
  • Nízka hmotnosť

Zápory

  • Nižšia kvalita spracovania
  • Náchylnosť k poškodeniu
  • Nemá teplomer
30 € Orientačná cena

Základné parametre

Gril značky Fieldmann zaujme v prvom rade veľmi nízkou cenou, zoženiete ho už za pár desiatok eur. Vďaka nízkej hmotnosti (váži iba 4 kg) sa s ním bude ľahko manipulovať, a ide tak o ideálny variant napr. na chatu. Rošt je u tohto grilu pochrómovaný, čo nie je najlepšia z možností (drahšie grily mávajú rošty obvykle nerezové), ale v danej cenovej kategórii je obvyklá. Aj napriek nízkej cene nechýba grilu poklop, ktorý zvyšuje efektivitu ohrevu. Grilovacia plocha tohto modelu meria 1 320 cm2, čo je veľkosť vhodná zhruba pre 2-3 osoby.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Fieldmann

Grilovacia plocha (cm2)

1 320

Typ grilovacej plochy

Rošt

Povrch grilovacej plochy

Chróm

Poklop

Áno

Výška (cm)

58

Hmotnosť (kg)

4,2

Vybavenie a funkcie

Ako je v nižších cenových kategóriách očakávateľné, výbava grilu Fieldmann nie je nijako oslnivá. Oceňujeme ale odkladaciu plochu, ktorú niekedy nemajú aj drahšie modely. Chýba naopak pomerne obľúbený teplomer a gril nemá ani pokročilejšie prvky, ako je napríklad zásobník na uhlie, odnímateľný popolník alebo piezo zapaľovanie.

Parameter Tento produkt
Teplomer

Nie

Časovač

Nie

Piezo zapaľovanie

Nie

Odkladacia plocha

Áno

Zásobník na uhlie

Nie

Odnímateľný popolník

Nie

Hodnotenie užívateľov a odborníkov

Gril Fieldmann ohodnotilo niekoľko desiatok užívateľov, prevažne sú tieto recenzie pozitívne, objavujú sa ale aj nejaké výhrady. Všeobecne používatelia chvália nízku cenu, jednoduchú montáž a nízku hmotnosť modelu, vďaka ktorej sa ľahko nosí. Výhrady majú ku kvalite materiálov a celkovému spracovaniu, ktoré sa skrátka drahším modelom nevyrovná. Gril tak odporúčajú hlavne na občasné využitie pre menší počet osôb. Ďalšie recenzie od užívateľov si môžete prečítať na webových stránkach Heureka.sk.

Klady a zápory

Hlavným pozitívom grilu Fieldmann je pochopiteľne jeho cena. Podľa skúseností užívateľov môžeme medzi výhody zaradiť aj nízku hmotnosť, oceňujeme aj pridanú odkladaciu plochu. Slabšou stránkou je spracovanie grilu, je náchylný na rôzne poškodenie a opotrebovanie, neponúkne ani žiadne vyložene zaujímavé funkcie. To všetko je ale k jeho cene adekvátne.

Porovnanie s alternatívami

Ak hľadáte gril, ktorý vám vydrží dlhé roky a obslúži aj väčší počet ľudí, odporučili by sme vám zvoliť niektorý z drahších modelov, napríklad Weber Master-Touch GBS E-5750 14701004. Ten má takmer dvojnásobnú grilovaciu plochu, kvalitné spracovanie, nerezový rošt a zaujímavú výbavu, ktorá zahŕňa teplomer a odnímateľný popolník. Na rozdiel od modelu Fieldmann ale nemá odkladaciu plochu a je mnohonásobne drahší.

Zaujímavou alternatívou by mohol byť aj niektorý z elektrických záhradných grilov, napríklad model Guzzanti GZ 345 je stále cenovo pomerne dostupný, ponúkne pritom o niečo väčšiu grilovaciu plochu, ľahšiu reguláciu teploty a pevnejšie spracovanie.

Záver

Gril na drevené uhlie Fieldmann FZG 1009 vám môžeme odporučiť, pokiaľ hľadáte lacný model, ktorý použijete párkrát do roka, alebo chcete vyskúšať, či vás vôbec grilovanie bude baviť a nechcete do grilu investovať veľké peniaze. Jeho najsilnejšou stránkou je totiž nízka cena, kvôli ktorej je potrebné prižmúriť oko nad kvalitou spracovania (nejde skrátka o práve najodolnejší model a pravdepodobne vám nevydrží niekoľko rokov). Ani výbava nie je nijako zvlášť zaujímavá, gril nemá ani teplomer. Poteší ale odkladacou plochou a nechýba užitočné veko.

Ak hľadáte o niečo odolnejší variant, ale stále za dobrú cenu, pozrite sa aj na ponuku elektrických grilov, dobrou alternatívou by mohol byť napríklad model Guzzanti GZ 345.

30 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Fieldmann FZG 1009 | Hodnotenie: 75,3 %
Eliška Srncová
Eliška sa ako redaktorka zaoberá výberom a porovnávaním produktov už niekoľko rokov a téme grilov sa venuje viac ako tri roky. Tvorbe porovnania predchádzalo rozsiahle pátranie aj v zahraničných zdrojoch, problematiku grilov navyše sleduje dlhodobo a svoje znalosti stále dopĺňa. Pomôže vám tak s orientáciou medzi rôznymi typmi grilov, poradí, aké funkcie zvoliť a ako zbytočne nepreplácať. Okrem vonkajšieho varenia sa venuje aj kuchynským spotrebičom, ako sú sporáky a varné dosky, bielej technike a ďalším produktom.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Fieldmann FZG 1009

Fieldmann FZG 1009

30 € Orientačná cena