Menu

Recenzia a porovnanie Fieldmann FZG 3003

74,5 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Plynové grily

Klady

  • Dostupná cena
  • Teplomer
  • Odkladacia plocha

Zápory

  • Nižší výkon
  • Nie je možné umývať v umývačke
  • Chýba bočný horák
  • Nie je vhodný na väčšiu oslavu
180 € Orientačná cena

Základné parametre

S grilovacou plochou 1 782 cm2 sa model značky Fieldmann radí k stredne veľkým grilom, optimálnym pre štyri až päť osôb. Tri horáky sú pri plynových modeloch vcelku štandard, na rozdiel od drahších modelov, tento neponúka žiadny prídavný bočný horák. Výkon 8,1 kW patrí na trhu k nižším, u konkurencie nie je výnimkou výkon 3,5 kW na každý horák.

S liatinovým roštom sa stretnete pri väčšine plynových grilov, a v tomto ohľade tak nemáme čo vytknúť. Nájdu sa aj grily so špeciálnou časťou na Wok panvicu alebo pizza kameň, to je ale opäť výsada výrazne drahších modelov. Na rozdiel od niektorých konkurentov nie sú časti tohto modelu umývateľné v umývačke, čo by uľahčilo údržbu.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Fieldmann

Celkový výkon (kW)

8,1

Grilovacia plocha (cm2)

1 782

Typ grilovacej plochy

Rošt

Povrch grilovacej plochy

Liatina

Počet horákov

3

Umývanie v umývačke

Nie

Vybavenie a funkcie

Tiež výbava modelu Fieldmann nijako zvlášť neprekvapí. Nepostráda odkvapkávaciu misku, indikátor nahriatia, reguláciu teploty ani elektronické zapaľovanie, to všetko už je ale pri plynových griloch v podstate samozrejmosťou. Niektoré grily nemajú teplomer, ktorý je pri príprave mäsa vždy užitočným pomocníkom, tomuto modelu ale nechýba. Zároveň má aj obľúbenú odkladaciu plochu po oboch stranách.

Okrem výbavy nájdete v tabuľke aj rozmery grilu, medzi plynovými modelmi ide skôr o menší variant.

Tabuľka zobrazuje prehľad vybavenia a funkcií

Parameter Tento produkt
Termostat

Áno

Teplomer

Áno

Indikátor nahriatia

Áno

Časovač

Nie

Piezo zapaľovanie

Áno

Odkvapkávacia miska

Áno

Odkladacia plocha

Áno

Výška (cm)

107

Šírka (cm)

110

Hĺbka (cm)

53

Klady a zápory

Silnou stránkou grilu Fieldmann je jeho dostupná cena, pri ktorej si gril stále zachováva slušnú kvalitu. Nechýbajú mu obľúbené prvky, ako je teplomer alebo odkladacia plocha, a ani v ďalších ohľadoch si nevedie nijako zle. Nižšia cena sa však prejavila na výkone, ktorý nie je nijako závratný. Ocenili by sme tiež, keby boli niektoré časti grilu umývateľné v umývačke.

Záver

Vďaka dostupnej cene a grilovacej ploche 1 782 cm2 predstavuje plynový gril Fieldmann FZG 3003 skvelú variantu pre rodinné grilovanie. Neoslní síce vysokým výkonom ani prelomovými technológiami, stále ale ponúkne slušnú kvalitu za prívetivú cenu. Oceňujeme, že mu nechýba odkladacia plocha a teplomer, gril má tiež všetky obvyklé prvky, ako je elektronické zapaľovanie alebo liatinový rošt. Pokiaľ ale patríte k niečo náročnejším zákazníkom, alebo hľadáte gril pre väčšiu spoločnosť, pozrite sa aj na recenzie ďalších modelov, napríklad grilu G21 California BBQ Premium line.

180 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Fieldmann FZG 3003 | Hodnotenie: 74,5 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana sa venuje porovnávaniu produktov v našej redakcii už niekoľko rokov a zároveň je nadšenou kuchárkou. Jednotlivé typy grilov má starostlivo naštudované, a teda je schopná zrozumiteľne vysvetliť ich špecifiká a odporučiť vhodný typ podľa individuálnych požiadaviek užívateľa. Okrem grilov sa tiež venuje porovnávaniu kuchynských spotrebičov, ako sú varné dosky, plynové sporáky či Remosky.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Fieldmann FZG 3003

Fieldmann FZG 3003

180 € Orientačná cena