Menu

Recenzia a porovnanie Fieldmann FZR 2025-E

70,3 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Elektrické kosačky

Klady

  • Nízka cena
  • Jednoduchá manipulácia vďaka nízkej hmotnosti

Zápory

  • Menší rozsah výšky kosenia
  • Výška sa nastavuje samostatne
  • Hlučnosť
70 € Orientačná cena

Základné údaje

Elektrická kosačka Fieldmann FZR 2025-E je jednou z cenovo najdostupnejších kosačiek na aktuálnom trhu. Má rotačný systém kosenia a je určená na záhrady a iné trávnaté plochy do rozlohy 300 m2. To je možné odvodiť najmä z pomerne úzkeho záberu kosenia 32 centimetrov, nutnosti pripojenia do siete alebo celkom priemerného výkonu motora 1 300 W. Otáčky pohonnej jednotky sa pri nezaťaženom chode pohybujú okolo hodnoty 3 400 za minútu. Za negatívum je možné považovať pomerne malý rozsah výšky kosenia od 20 do 56 milimetrov, výška sa navyše nastavuje na každom kolese zvlášť, čo je v porovnaní s centrálnym nastavením pomocou jednej páky pomerne nepohodlné a pracné. Pri výškovom nastavení je možné voliť medzi troma stupňami.

Táto kosačka nemá príliš veľký zberný kôš, objem 30 litrov však zodpovedá určeniu na menšie záhrady, častého vynášania pokosenej trávy sa teda báť nemusíte. Problém nastane, ak budete kosiť napríklad záhradu o veľkosti 500 m2. Váha je kvôli plastovej konštrukcii veľmi nízka (7,25 kilogramu), je však nutné myslieť na to, že plast má pomerne nízku životnosť. Negatívom môže byť tiež výrobcom uvádzaná hlučnosť, tento model sa so svojimi 96 dB vyrovná aj veľmi hlučným benzínovým kosačkám.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Fieldmann

Typ kosačky

Rotačná

Šírka záberu kosenia (cm)

32

Nastavenie výšky kosenia

Áno (samostatne)

Rozsah výšky kosenia (mm)

20-56

Počet výškových polôh kosenia

3

Určenie pre kosenú plochu (m2)

300

Pojazd

Nie

Maximálna rýchlosť pojazdu (km/h)

Nerelevantné

Výkon motora

1,3 kW

Otáčky motora (ot./min)

3 400

Napätie (V)

230 - 240 V

Štartovanie

Elektrické

Objem zberného koša (l)

30

Hmotnosť (kg)

7,25

Hlučnosť (dB)

96

Materiál šasi

Plast

Funkcie

Podobne ako pri iných elektrických kosačkách, ani pri modeli od spoločnosti Fieldmann nenájdeme funkciu mulčovania (teda hnojenie najemno pokosenou trávou) ani bočné vyhadzovanie. Využiť je teda možné iba zadné vyhadzovanie. Slabou stránkou je aj absencia mäkčenej ergonomickej rukoväte pre príjemnejšie kosenie, ovládacie prvky sa ale nachádzajú pohodlne blízko držadla.

Parameter Tento produkt
Mulčovanie

Nie

Bočné vyhadzovanie

Nie

Mäkčená ergonomická rukoväť

Nie

Ovládanie pri rukoväti

Áno

Naše hodnotenie a záver

Hlavnou devízou elektrickej kosačky Fieldmann FZR 2025-E je jej nízka obstarávacia cena a tiež nízka váha, ktorá sa pohybuje tesne okolo 7 kilogramov. Vďaka tomu je manipulácia s touto rotačnou kosačkou veľmi jednoduchá aj pre fyzicky slabších jedincov, prípadne seniorov. Tento model je určený na menšie záhrady okolo 300 m2, a to hlavne kvôli pomerne úzkemu 32 cm záberu kosenia. Rozsah nastavenia výšky je v porovnaní s inými modelmi celkom malý od 20 do 56 mm. Výška sa navyše nastavuje samostatne na každom zo štyroch kolies, čo nie je úplne pohodlné. Podľa výrobcom uvádzaných údajov sa navyše na pomery elektrických kosačiek jedná o pomerne hlučný model (96 dB).

Pokiaľ trváte na kúpe elektrickej rotačnej kosačky na záhradu s menšími rozmermi, ale zároveň by ste ocenili menej hlučný model s porovnateľnými parametrami a navyše desaťstupňovým nastavením výšky kosenia, prečítajte si recenziu Gardena PowerMax 1200/32.

70 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Fieldmann FZR 2025-E | Hodnotenie: 70,3 %
Jakub Gulec
Jakub sa v našej redakcii venuje najmä technicky zameraným témam. V tomto článku vám vysvetlí napríklad to, prečo sú pre trávnik lepšie vretenové kosačky, alebo aké majú výhody ich rotačné náprotivky. Jeho recenzie nájdete taktiež pri aku vŕtačkách alebo štiepačkách dreva.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Fieldmann FZR 2025-E

Fieldmann FZR 2025-E

70 € Orientačná cena