Menu

Recenzia a porovnanie Fieldmann FZR 70335-A

72,4 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Akumulátorové kosačky

Klady

  • Nízka cena
  • Batérie v cene
  • Nízka hmotnosť

Zápory

  • Veľmi úzky záber
  • Malý zberný kôš
  • Plastové šasi
200 € Orientačná cena

Základné údaje

Kosačku Fieldmann FZR 70335-A považujeme za úplne základný model medzi rotačnými akumulátorovými kosačkami. Vzhľadom na úzky záber 33 cm a povahu pohonu sa hodí na naozaj malé trávnaté plochy. Výška kosenia sa nastavuje centrálne v 5 stupňoch v rozsahu 25-65 mm. Ani v tomto prípade nejde o nejaké oslňujúce hodnoty. Určenie na malé záhrady potvrdzuje aj pomerne malý 35 l zberný kôš.

Aj keď ide o úplne základnú akumulátorovú kosačku, veľká výhoda spočíva v jej nízkej cene, v ktorej sú zahrnuté aj 2 Ah akumulátory s napätím 20 V. Bezuhlíkový elektromotor dokáže vyvinúť nadštandardnú rýchlosť až 3 900 otáčok za minútu. Štartovanie sa samozrejme vykonáva elektrickým spínačom, s vlastným pojazdom tu ale nepočítajte.

Z ďalších charakteristík spomenieme, že prevažujúcim materiálom je plast, čo má pozitívny vplyv na už spomínanú cenu a taktiež nízku hmotnosť 11,9 kg. Hlučnosť je na akumulátorový model pomerne vysoká, uvádzaný údaj je 92 dB.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Fieldmann

Typ kosačky

Rotačná

Šírka záberu kosenia (cm)

33

Nastavenie výšky kosenia

Áno (centrálne)

Rozsah výšky kosenia (mm)

25-65

Počet výškových polôh kosenia

5

Určenie pre kosenú plochu (m2)

200-250

Pojazd

Nie

Maximálna rýchlosť pojazdu (km/h)

Nerelevantné

Otáčky motora (ot./min)

3 900

Napätie (V)

2 x 20 V / 2 Ah (možnosť 4 Ah)

Štartovanie

Elektrické

Objem zberného koša (l)

35

Hmotnosť (kg)

11,9

Hlučnosť (dB)

92

Materiál šasi

Plast

Funkcie

Už z predchádzajúceho popisu je jasné, že nejde o nejaký extra prepracovaný model. Dá sa teda tušiť, že táto kosačka neponúka mulčovanie ani možnosť voľby bočného vyhadzovania. Dokonca ani nedisponuje rukoväťou vyrobenou z mäkčeného ergonomického materiálu, čo už považujeme za pomerne veľký nedostatok, ktorý navyše nie je príliš bežný. Môže mať totiž vplyv na pohodlnosť práce, i keď vzhľadom na to, že so strojom asi užívateľ nebude pracovať príliš dlho, nebude to zrejme veľký problém. Hlavné ovládacie prvky nájdete pri rukoväti.

Parameter Tento produkt
Mulčovanie

Nie

Bočné vyhadzovanie

Nie

Mäkčená ergonomická rukoväť

Nie

Ovládanie pri rukoväti

Áno

Naše hodnotenie a záver

Po akumulátorovej kosačke Fieldmann FZR 70335-A siahnu skôr majitelia naozaj menších trávnatých plôch. Na druhú stranu ale ponúka naozaj nízku celkovú cenu, obzvlášť s prihliadnutím na fakt, že v cene dostanete rovno 2 batérie (20 V, 2 Ah). Parametre kosenia (záber 33 cm a malý objem zberného koša 35 litrov) naozaj vypovedajú o určení na malú záhradu. Vlastný pojazd pri tomto modeli taktiež nenájdete. Výška kosenia sa nastavuje centrálne v piatich stupňoch v rozsahu 25-65 mm. O pohon sa stará bezuhlíkový elektromotor, ktorého maximom je slušných 3 900 otáčok za minútu. Nízka hmotnosť tesne pod 12 kg zaisťuje jednoduchú manipuláciu a odvíja sa od toho, že kosačka je zhotovená z plastu, čo má ale taktiež vplyv na kratšiu životnosť. Model je určený naozaj len na základnú prácu, nepočítajte teda s mulčovaním alebo bočným vyhadzovaním. Je škoda, že držadlo nie je opatrené mäkčenou rukoväťou, tú už totiž považujeme za štandard.

Ak hľadáte skôr kosačku na väčšie záhrady, ale hľadáte model s akumulátorovým pohonom, zaujímavým variantom môže byť Riwall PRO RALM 4640 SPi so širším záberom. Ten je však drahší a navyše v jeho cene nie je zahrnutý akumulátor.

200 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Fieldmann FZR 70335-A | Hodnotenie: 72,4 %
Jakub Gulec
Jakub sa v našej redakcii venuje najmä technicky zameraným témam. V tomto článku vám vysvetlí napríklad to, prečo sú pre trávnik lepšie vretenové kosačky, alebo aké majú výhody ich rotačné náprotivky. Jeho recenzie nájdete taktiež pri aku vŕtačkách alebo štiepačkách dreva.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Fieldmann FZR 70335-A

Fieldmann FZR 70335-A

200 € Orientačná cena