Menu

Recenzia a test Fizan Compact 4

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Trekingové palice

Klady

  • Veľmi ľahké a stabilné
  • Pružné, ale pevné
  • Nastaviteľné pútko
  • Systém pre ľahké vysúvanie
  • Zložené veľmi krátke

Zápory

  • Spoje sa časom môžu opotrebovať
  • Pútko podľa užívateľov niekedy povoľuje
80 € Orientačná cena

Základná charakteristika

Trekové palice značky Fizan všeobecne patria medzi najľahšie trekové palice na trhu. Palice Fizan Compact 4 nie sú výnimkou. Vyznačujú sa svojou ľahkosťou – jedna palica má hmotnosť 169 g – a stabilitou. Sú určené na nordic walking aj treking. Palica z pevného hliníka je pružná a pevná zároveň. Penová rukoväť vo farbe dreva je prispôsobená poteniu a pohodlnému úchopu ruky, jej súčasťou je aj nastaviteľné slučkové pútko. Hrot je vyrobený z karbidu a je veľmi odolný aj v náročnom teréne.

Teleskopická konštrukcia palíc zahŕňa 4 časti, ktoré sa ľahko zasúvajú, skrutkujú a fixujú vďaka Flexy Locking systému. Jednoducho ich tak zložíte a s následnou dĺžkou 51 cm uložíte do batohu, prípadne ich na batoh zavesíte. Môžu slúžiť aj ako konštrukcia prístrešku a v núdzových prípadoch aj ako fixácia zlomeniny. Celé palice sa dajú jednoducho vyčistiť – na jednotlivé časti ich rozložíte postupným skrutkovaním, rukoväť stačí utrieť alebo prípadne očistiť hubkou.

Hodnotenie ďalších odborníkov a používateľov

Trekové palice Fizan Compact 4 sú u používateľov veľmi obľúbené predovšetkým vďaka svojej nízkej hmotnosti. Teleskopická konštrukcia zo 4 častí zaisťuje dĺžku iba 51 cm pri zložení, a preto sa dajú ľahko zložiť do batohu či zavesiť. Užívatelia tieto palice chvália aj pre ich vhodnosť do každého terénu. Testovali ich v snehu, rieke, lese aj na kamennom povrchu. So systémom Flexy Locking sa dajú jednoducho a rýchlo zložiť aj rozložiť a zafixovať pomocou skrutkovania.

Ako nevýhodu niektorí používatelia uviedli postupné opotrebovanie teleskopickej konštrukcie.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Hlavnou výhodou je pri modeli Fizan Compact 4 nízka hmotnosť. S váhou 169 g na jednu palicu patria medzi najľahšie trekové palice na trhu. To isté platí pre ich dĺžku v zloženom stave 51 cm. Dajú sa uložiť do batohu, prípadne naň zavesiť, a tak ich môžete ľahko prenášať bez komplikácií a námahy. Palice z odolného hliníka sú veľmi pevné, ale zároveň pružné, takže sa o ne nemusíte báť v žiadnom teréne.

Slučkové pútko z neoprénu je dobre nastaviteľné, ale počas chôdze môže povoľovať, preto je niekedy potrebná úprava.

Porovnanie s alternatívami

Ak by pre vás bola cena Fizan Compact 4 vysoká, CRIVIT Karbónové Nordic Walking sú užívateľsky prijateľné a vhodné pre nenáročných. Pre náročných užívateľov odporúčame teleskopické palice Leki Traveller Carbon, ktoré sú však vo vyššej cenovej kategórii. Pre oporu a stabilitu ťažších palíc môžete zvoliť pevné palice Leki RESPONSE.

Záverečné zhrnutie

Teleskopické trekové palice Fizan Compact 4 sú jednými z najľahších trekových palíc na trhu. Sú veľmi obľúbené nielen pre svoju hmotnosť 169 g na jednu palicu, ale aj pre skladnú dĺžku 51 cm v zloženom stave vďaka konštrukcii zo 4 častí. Recenzenti ich úspešne testovali v mnohých terénoch vrátane snehu. Niektorí používatelia však uvádzajú, že sa konštrukcia postupom času stáva menej odolnou a pútka počas chôdze povoľujú.

Majú mnoho využití – môžu slúžiť napríklad ako konštrukcia prístrešku a prípadne aj ako fixácia zlomenej končatiny. Všeobecne sa jedná o obľúbené, odolné a stabilné palice vhodné pre všetkých užívateľov. V balení nájdete aj tanieriky s veľkosťou 35 a 50 mm, karabínu a gumové kryty na ochranu hrotov.

Parameter Tento produkt
Konštrukcia palíc

Teleskopické

Dĺžka v zloženom stave (cm)

51

Minimálna dĺžka (cm)

51

Maximálna dĺžka (cm)

125

Hmotnosť jednej palice (g)

169

Počet dielov

4

Materiál palice

Hliník

Materiál rukoväte

EVA pena

Materiál hrotu

Karbid

Štýl chôdze

Treking, Nordic walking

80 € Orientačná cena
Autor: Klára Jelínková | Dátum: | Produkt: Fizan Compact 4 | Hodnotenie: Výborné
Klára Jelínková
Redaktorka
Klára sa o šport a športové vybavenie zaujíma ako z pracovného hľadiska, tak aj vo svojom voľnom čase. Postupne detailne preskúmala svet trekových palíc a teraz vám vysvetlí, ako si vybrať správnu dĺžku, prečo sú u používateľov najobľúbenejšie teleskopické palice, na čo si pri výbere dať pozor a konečne, ako si vybrať tie správne pre vás. Zo športového odvetvia pre vás spracovala aj tému posilňovacích lavíc.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Recenzia Fizan Compact 4

Fizan Compact 4

80 € Orientačná cena