Menu

Recenzia a porovnanie Canon EOS 6D Mark II

89,7 % Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Zrkadlovky

Klady

  • Veľký snímač Full frame
  • Veľká výdrž batérie
  • Utesnenie proti prachu a vode

Zápory

  • Nižší počet snímok za sekundu
  • Iba jeden slot na SD kartu
  • Hľadáčik nie je optimálny
1 500 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Canon 6D Mark II je jednou z lacnejších Full frame zrkadloviek. Vďaka svojmu veľkému Full frame snímaču vyhovie aj začínajúcim profesionálom či veľmi náročným hobby fotografom. Rozlíšenie 26 megapixelov (MPx) je v kategórii štandardné a úplne vyhovie aj pre tlač veľkoformátových fotografií. Procesor DIGIC VII dovoľuje fotiť maximálne 6,5 snímok za sekundu, nejedná sa teda o žiadneho „rýchlika“.

Minimálny čas uzávierky sa zastavil na 1/4000 sekundy, čo je pomalšie, než u konkurencie, ale rýchlejšie uzávierky takmer nikto nevyužíva. Maximálna dĺžka expozície je potom klasicky 30 sekúnd. Fotografie nočnej oblohy bude možné fotiť iba pomocou režimu Bulb. Video je možné natáčať v kvalite Full HD pri 60 snímkach za sekundu.

Hľadáčik je prevedený ako pentaprism (sklenený hranol), poskytuje tak čistý a svetelný náhľad na scénu. Pokryje sa 98%, náhľad bude o 2% menší, než výsledná fotografia. Hodnota je to však v porovnaní s konkurenčnými modelmi veľmi dobrá. Zväčšenie hľadáčika je potom tradične horšie, zastavilo sa na 0,71-násobku. Náhľad bude pomerne malý. Displej je dotykový a výklopný.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Canon

Formát snímača

Full frame

Typ snímača

CMOS

Veľkosť snímača (mm)

35,9 x 24

Plocha snímača (mm^2)

862

Rozlíšenie (mpx)

26

Optická stabilizácia

V objektíve

Typ obrazového procesora

DIGIC VII

Najkratší čas uzávierky (s)

1/4000

Rýchlosť sériového snímania (sn/s)

6,5

Maximálna dĺžka expozície (s)

30

Bajonet objektívu

Canon EF

Hľadáčik

Optický

Pokrytie hľadáčika (%)

98

Zväčšenie hľadáčika (x)

0,71

Veľkosť displeja (")

3

Výklopný displej

Áno

Stavový displej

Áno

Rozlíšenie videa (px)

1920 x 1080

FPS videa (max)

60

Hodnotenie funkcií a batérie

Medzi nadštandardné vybavenie sa radí modul WiFi, prístroj zvládne bezdrôtové pripojenie a komunikáciu. Samozrejme nechýbajú konektory USB, HDMI a výstup pre externý mikrofón. Ten oceníte pri natáčaní videa. Osadiť možno jednu pamäťovú kartu typu SD/SDHC alebo SDXC. Odporúčame u všetkých fotoaparátov voliť práve najrýchlejší variant SDXC, ktorý dnes už nie je drahý, ako tomu bolo v minulosti.

Vyfotiť je možné na jeden akumulátor až 1 200 snímok, čo sa však bude vždy líšiť podľa spôsobu využitia. Hodnota je to pomerne vysoká, aj tak však odporúčame zaobstarať druhý akumulátor a nosiť ho pri sebe nabitý, pokiaľ idete fotiť. Nejednému fotografovi sa stalo, že jednu batériu zabudol pred fotením dobiť.

Parameter Tento produkt
Výdrž batérie (počet snímok)

1 200

Wi-Fi

Áno

USB

Áno

HDMI

Áno

Výstup mikrofónu

Áno

Typ pamäťovej karty

SD / SDHC / SDXC

Počet pamäťových kariet

1

Hodnotenie konštrukcie

Kvalitná hliníková konštrukcia pôsobí odolne. Grip (úchop) je tvarovaný s pomerne veľkým výrezom pre prostredník, fotoaparát by tak mal dobre sedieť v ruke. Hoci konštrukcia dosahuje hmotnosť 765 gramov, čo už rozhodne nepredstavuje ľahký fotoaparát, je utesnená proti prachu a vode. Tento doplnok vám bude dobrým priateľom v zhoršených klimatických podmienkach.

Parameter Tento produkt
Materiál tela

Hliník

Rozmery (mm)

144 x 110,5 x 74,8

Hmotnosť (g)

765

Utesnenie (prach/vlhkosť)

Áno

Naše hodnotenie a záver

Model Canon D6 Mark II patrí do úspešného radu D6 pochvaľovaného priaznivcami produktov spoločnosti Canon. Ponúka dobrý pomer medzi cenou a výkonom spoločne s kvalitným vybavením. Vďaka snímaču formátu Full frame sa hodí aj pre profesionálnych fotografov. Nižší počet snímok za sekundu však nie je príliš vhodný na fotenie rýchlych akcií, ako sú napríklad športy. Cielite na profesionálne fotografovanie? Potom by vás ako alternatíva mohol zaujať lepšie vybavený model Nikon D780.

1 500 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Canon EOS 6D Mark II | Hodnotenie: 89,7 %
Jakub Gulec
Jakub je v našej redakcii v úlohe technického redaktora. V minulosti sa venoval poloprofesionálnemu foteniu. V rukách mal kadejaký fotoaparát, či už kompaktný, zrkadlovku alebo kompakt s výmenným objektívom, fototechnike tak dobre rozumie. Okrem fotoaparátov má v starostlivosti aj celý rad tém zameraných na elektroniku či elektrické náradie.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Canon EOS 6D Mark II

Canon EOS 6D Mark II

1 500 € Orientačná cena