Menu

Recenzia a porovnanie Nikon Coolpix W150 Backpack

72,0 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Kompakty

Klady

  • Odolnosť vode až do 10 metrov
  • Odolnosť pádu až do 1,8 metra
  • Nízka hmotnosť

Zápory

  • Veľmi malý snímač
  • Horšia svetelnosť objektívu
  • Malá výdrž batérie
160 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Svoje miesto vo výbere si vydobyl Nikon Coolpix W150 najmä vďaka svojmu veľmi odolnému prevedeniu. To si zhrnieme v kapitole hodnotiacej konštrukciu. Stránkou fotiacich schopností je na tom trochu horšie ako konkurencia a so snímačom CMOS formátu 1/3,1 palca žiadnych zázračných výsledkov nedosiahnete. Vzhľadom k menšiemu snímaču je rozlíšenie 13,2 MPx logické a nemožno ho označiť za nedostačujúce. Najkratší čas uzávierky 1/2000 sekundy síce dovolí zachytiť veľmi rýchlo sa pohybujúce objekty, malý čip v kombinácii s nižšou svetelnosťou však budú uzávierku limitovať trochu vyššie.

Maximálna dĺžka expozície sa zastavila až na 25 sekundách, snímku za sekundu však vytvoríte iba jednu. Tiež displej je ukotvený do tela napevno a nedisponuje dotykovou funkciou, čo však možno vzhľadom na určenie tohto modelu pre fotenie v náročných podmienkach označiť skôr za výhodu. Optický zoom umožňuje osadený objektív so svetelnosťou f/3,3 až trojnásobný. Slovo „až“ však nie je príliš na mieste, pretože sa jedná o hodnotu podpriemernú, rovnako ako v parametri svetelnosti.

Natáčanie videa plní skôr doplnkovú funkciu. Hoci model umožňuje Full HD video, ponúka iba 30 snímok za sekundu.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Nikon

Formát snímača

1/3,1

Typ snímača

CMOS

Veľkosť snímača (mm)

4.80 x 3.60

Plocha snímača (mm^2)

2,88

Rozlíšenie (mpx)

13,2

Optická stabilizácia

Nie je

Najkratší čas uzávierky (s)

1/2000

Rýchlosť sériového snímania (sn/s)

1

Maximálna dĺžka expozície (s)

25

Hľadáčik

Nie je

Veľkosť displeja (")

2,7

Výklopný displej

Nie

Stavový displej

Nie

Optický zoom (x)

3

Makro od (cm)

5

ISO min

125

ISO max

1 600

Rozlíšenie videa (px)

1920 x 1080

FPS videa (max)

30

Hodnotenie funkcií a batérie

Kompaktu nechýbajú tradičné konektory HDMI a USB, veľmi zaujímavá je aj možnosť pripojenia k WiFi. Na jedno nabitie batérie nafotíte iba 220 snímok, čo radí tento prístroj do ľahkého podpriemeru.

Parameter Tento produkt
Výdrž batérie (počet snímok)

220

Wi-Fi

Áno

USB

Áno

HDMI

Áno

Výstup mikrofónu

Nie

Typ pamäťovej karty

SD / SDHC / SDXC

Počet pamäťových kariet

1

Hodnotenie konštrukcie

Telo fotoaparátu vyhotovené v plaste zaisťuje jeho veľmi nízku hmotnosť. Iba 177 gramov vás jednoducho neunavia, či už bude s fotoaparátom operovať dospelý alebo dieťa. Tým najzaujímavejšia na tomto modeli je však jeho odolnosť. Telo disponuje utesnením proti vode až do 10 metrov hĺbky a nechýba odolnosť proti pádu z výšky do 1,8 metra. S foťákom tak možno fotiť na dovolenke pod vodou, čo môže byť pre niektorých používateľov nedoceniteľné.

Parameter Tento produkt
Materiál tela

Plast

Rozmery (mm)

109,5 x 67 x 38

Hmotnosť (g)

177

Utesnenie (prach/vlhkosť)

Áno

Naše hodnotenie a záver

Nikon Coolpix W150 Backpack je určený ako pre deti, ktorým vyhovie najmä svojou odolnosťou, ale aj možnosťou voľby z potlačených variantov, ale aj pre nenáročných užívateľov s túžbou vyskúšať si podvodné fotenie. Čo do kvality snímok, kde aký smartfón ho predbehne, to však vzhľadom na určenie do náročných podmienok nie je určujúcim parametrom. Takto prostý fotoaparát nemusí vyhovovať všetkým, pokiaľ požadujete kvalitnejšie výstupy, zamerajte sa na model Panasonic Lumix DMC-TZ80.

160 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Nikon Coolpix W150 Backpack | Hodnotenie: 72,0 %
Jakub Gulec
Jakub je v našej redakcii v úlohe technického redaktora. V minulosti sa venoval poloprofesionálnemu foteniu. V rukách mal kadejaký fotoaparát, či už kompaktný, zrkadlovku alebo kompakt s výmenným objektívom, fototechnike tak dobre rozumie. Okrem fotoaparátov má v starostlivosti aj celý rad tém zameraných na elektroniku či elektrické náradie.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Nikon Coolpix W150 Backpack

Nikon Coolpix W150 Backpack

160 € Orientačná cena